Vami Lunchroom Feijenoord mocht komen, hij mocht rekenen op een aantal kaartjes. De heer Prins, van Feijenoord, ontving natuurlijk een extra stevig applaus. Dit was ook het geval toen Ere-voorzitter Koolhaas het woord kreeg namens het Huldigingscomité (waarin tevens opgeno men het „Schaduwelftal") en spelers, trainer alsmede „Ajax" een wandbordje, ter gelegenheid van „tienmaal-de-hoogste- titel" overhandigde. Nadat de heer Swart (Alkmaar) het spreekgestoelte had verlaten, na prettige dingen te hebben gezegd en mooie cadeaux te hebben achtergelaten, volgde een pauze teneinde hen, die alleen maar waren gekomen voor een handdruk, de gelegen heid te geven dit te doen. Terloops zij opgemerkt dat onder de aanwezigen o.m. onze oud-trainer Jack Reynolds was en ook Tante Leen (al zovele jaren een van onze trouwste supportsters). In het tweede gedeelte van deze receptie kwam eerst de heer Van Asselt (Blauw-Wit) aan de sprekerslessenaar. Voor hem, evenals voor Volendam (dat bestuur, spelers en Vic Buckingham paling gaf voor de vrouwen!) had praeses Mel- chers, in verband met de degradatie, woorden van steun en medeleven met tenslotte de wens de beide clubs zo spoedig mogelijk weer in de Ere-divisie te ontmoeten. Zeer sympathiek ook uitte zich de heer Kappelhof (A.F.C.) en fors en krachtig (uiteraard) maar niet minder hartelijk was het betoog van commissaris Binnendijk (A.P.G.S.). Nadat de supportersclub nog had getuigd van haar trouw aan Ajax, werd als laatste spreker de heer Van Dijk (Sparta) aangekondigd. Hij was vergezeld van oefenmeester Dennis Neville. In zijn speech merkte deze afgevaardigde o.a. op: vorig jaar was de kampioen in Rotterdam, dit jaar is het in Amsterdam en volgend jaar komt het wel in orde Daar was Jan Melchers het volkomen mee eens. Toch meende hij wel te mogen zeggen dat, wat de spanning c.q. de kas voor H.H. penningmeesters betreft, Ajax het beter had gedaan dan de Kasteelbewoners in vorig seizoen. Die hadden met nog vier Ajax 4, kampioen reserve 3e klasse K.N.V.B. Waar gaat het over De wedstrijd van Ajax Ja, maar ook over de gezellige sfeer, de prettige bediening ende voortreffelijke keuken in de Kalverstraat 171, Amsterdam of vijf wedstrijden te spelen de Gouden Plak reeds binnen, doch daardoor konden ook de top-clubs bij die laatste wedstrijden het aantal toeschouwers slechts in „honderden" uitdrukken, in plaats van in „duizenden". Tot slot gaf de ceremoniemeester het woord nog aan zichzelf teneinde als hoofdredacteur van „Sport en Sportwereld" de traditionele foto van het kampioenselftal aan het bestuur te kunnen overhandigen. Goed vijf uur was de receptie afgelopen. T. M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 9