een dienende taak heeft en niet zijn eigenbelang laat preva leren. Met de Algemene Vergadering was het dit jaar wel helemaal Ouwe-Jongens". Niemand in de oppositie en vrijwel niemand achter de spreek-plank. U weet wel, dat houten-gevalletje op één poot. Voorzitter Jan had er een „makkie" aan. Nu is het een vast evangelie; als het goed gaat en het is ons het ge passeerde seizoen écht niet beroerd gegaan zijn we rap geneigd om ,,dank-u-wel-Sinterklaas" te zeggen. Dat is voor de mannen achter het groene laken wel aardig, maar toch zit er een smaakje aan, dat de tong niet streelt. Onze president sprak er al over. Hij zei over dit chapitre; „of we hebben het zó goed gedaan, dat niemand er behoefte aan heeft ons te kapit telen, of er is zo weinig belangstelling voor het leiden van de club, dat niemand een zetel in het hoogste Ajax-college am bieert". Als dat waar is of zou zijn, staan we er beslist niet leuk voor. De heer Koolhaas veerde van zijn stoel, om ons te vertel len, dat het met de huidige leiding wel goed zat en indien dit niet het geval was de stok wel achter de deur vandaan zou komen. De woorden en de muziek van ere- en gewone voorzit ter waren wel enigszins anders dan wij schrijven, maar de strek king kwam op hetzelfde neer. Als we de kerk in het midden laten, lijkt het ons persoonlijk toch wel nodig, dat er te allen tijde candidaten voor bestuursfuncties uit de bus komen. En niet alleen voor bestuursfuncties, maar ook voor de andere func ties waarover de vergadering iets te zeggen heeft. Vers bloed kan nooit geen kwaad. Helaas, worden we allemaal een dagje ouder en de jeugd heeft nieuwe ideeën, die misschien beter zijn, die misschien beter passen in het raam van het atoom-tijdperk waarin we nu leven. U vindt deze woorden van een bestuurslid misschien gek, maar we zien het echt niet anders. Volgend jaar dus met candidaten komen vrienden. Strijd moet er zijn. Een bedrijf -zo kunnen we onze club langzamerhand zien dat bloeiend wil worden of blijven zal moeten vechten. Zowel naar binnen als naar buiten. Om nog even op het verloop van de grote krijgsraad terug te komen; voorzitter Melchers schetste in zijn openingswoord de gang die de zaken in de loop van het seizoen genomen hadden, huldigde de kampioenen en verzocht Ere-president Koolhaas, de leden, die 40 jaar geleden tot onze club toetraden, het „kroonbord" uit te reiken. Marius deed dat op zijn bekende manier. Voor ieder lid een toepasselijk woord. En aan het adres van vriend Melchers, die nu ook aan zijn 40-jarig Ajax-leven is, een apart babbeltje over zijn goede leiding. Nou, daar waren we het echt mee eens. Wat nu verder die vergadering betreft; Mr. De Wit nam de notulen voor zijn rekening. Dat is nu eenmaal een noodzakelijk kwaad. Hoort er bij, alhoewel er natuurlijk maar weinig lieden zijn, die precies weten wat er een jaar geleden op tafel werd gebracht. Secretaris Elzenga, had weer een boekdeel meege bracht, waarin vermeld de geschiedenis Ajax 1959/'60. 't Was zoals te doen gebruikelijk piekfijn voor elkaar. Dat moet min stens een week lang nachtwerk zijn geweest. De handen gingen er lang en nadrukkelijk voor op elkaar. Penningmeester Dukker, had de Ajax-spaarpot omgekeerd. Vellen vol cijfers, netjes ingebonden, kwamen uit zijn tas. Met grote belangstelling gebeurt ieder jaar werd naar de ge tallen-waterval geluisterd. Glashelder spatten de financiële kristallen de zaal in. Tjonge, wat een zaak. En wat een uit gaven. Maar we zijn weer aardig gezond. We kunnen tegen een stootje, doch het devies blijft zuinigheid voor alles. Dus voor zichtig met ons huis, materiaal enz. enz. De verkiezingen waren zo gebeurd. Voorzitter Melchers kreeg een vermoeide hand van het doorhameren. Het bestuursvoorstel tot wijziging van art. 32 H.R. (benoeming Elftalcommissie door het bestuur) werd zonder slag of stoot aangenomen. Per soonlijk heeft ons dat verwonderd, maar misschien zien wij het verkeerd. De rondvraag bracht slechts drie sprekers, die het niet te lang maakten en rond elf uur kon onze president de zaak sluiten. Eerlijk vrienden, Jan had het rap en knap gedaan. Voor het komende seizoen zitten we dus weer op het zo lang zamerhand vertrouwd geworden plaatsje. De Financiële com- Ajax 2, afdelingskampioen en kampioen van Nederland der reserve 1 e divisie-elftallen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 7