Euromast, Floriade en Tunnel. Tussen twee haakjes, hebt u al in onze goede stad het Havenrestaurant gezien We bedoelen, bent u al boven geweest? Fantastisch, wat een aankleding en wat een uitzicht. We waren er met een paar Amerikanen, die meer van de wereld heibben gezien dan wij. Ze zeiden niet eens: bij ons hebben we ze groter en hoger. Dat zegt toch iets. Die mijnheer Johnny met zijn ,,Geef mij maar Amsterdam" heeft toch ergens gelijk. Overal vieren ze de laatste tijd jubilea. Sportclub Enschede, Heerenveen, N.O.A.D., H.R.C. enz. We kregen van de jubila rissen prachtig uitgevoerde jubileumbladen en ook ontvingen wij clubbladen in kampioensstemming. Enschedese Boys gaf wel een bijzonder fraai nummer uit en liet zelfs voorzitter Van Dalen, van Sportclub, (gefeliciteerd met het behoud en het fraaie jubileumnummer Sr.) een artikeltje schrijven. Zo be hoort het. Elinkwijk, dat enige tijd geleden feest vierde, bracht iets apart op het gebied van jubileum-uitgaven. Een soort „één mans-show", op journalistiek gebied. Knap werk, waarvoor we even aan de klep van onze vispet tikken. Hebt u ook drie dagen van tevoren op uw „visstekkie" plaats genomen. Wij niet, maar tot nu toe was het pas één „vloermat" van een brasem. En we zaten n.b. op de baars. Met vette mestpieren. Bah, wie eet er nu mestpieren. Die brasem moet wel met zelfmoordplannen rond gezwommen hebben, dat-ie een baars zijn middagpot greep. De één zijn worm is de ander een haak in z'n bek. Ajax 3 is toch nog kampioen geworden. Dat wist u natuurlijk allang, maar we hadden het nog niet op papier gezet. Evenals het vierde (en het eerste) won ons derde de beslissingswed strijd. Tegen het sterke Blauw Wit 3, dat onze boys indertijd met 50 klopte, nog wel. Fraai werk van de drielingen. Appie Post werd met een paar doeltreffende klinkers de held of the day. We waren er bij en hebben onze beste amateurs ter plaatse gefeliciteerd. Voor het forum van al onze lezers er gaan iedere maand 1500 Ajax-Nieuwsen de deur uit (in verband met het „ja"- of ,,nee"-kampioen zijn werden Mei en Juni aan elkaar geplakt), dus allicht hebben we 15 supporters, die onze krabbels lezen brengen wij deze vrienden alsnog de hulde, die zij ver dienen. Dat geldt dan ook trainer Janie Veen, de heer Nauta en de leden van de Elftalcommissie. Allen hebben hard mee gewerkt, dit fraaie resultaat te bereiken. Dit fraaie resultaat slaat dan ook op de kampioenschappen van Ajax 4 en Ajax 5. Ook de Jeugdcommissie deed dit seizoen weer van zich spreken. Zes kampioens-elftallen en een serie prijzen in tournooien was de bekroning van het vele werk, dat ook dit seizoen weer werd verzet. Hulde, mannen! Verder willen we aan het einde van seizoen 1959/1960, de Clubavond, de Pool-, de Financiële-, de Terrein- en alle overige Commissies, die dit jaar in touw voor onze club waren, dank zeggen dat doen we dan namens het bestuur voor alles wat zij ten faveure van Rood en Wit deden. De honkbal- en cricket-afdelingen nemen gedurende de zomer maanden de belangen van onze club waar en kijkende naar de successen, vooral van de honkballers, zit het wel weer goed. Nog een paar rukken en dan gaat behalve voor de zomer- sporters de Ajax-voetbaltent voor een week of vier dicht. De laatste ruk wordt de Algemene Vergadering 23 Juni a.s. na afloop van die bijeenkomst gaat de administrateur op vacan- tie. U vindt de deur van zijn kantoor enige weken gesloten. We wensen hem hij heeft een druk seizoen achter de rug goed weer en een prettige vacantie. Begin Augustus komt er weer leven in de brouwerij. Wie er dan achter de groene tafel zal zit ten weten we natuurlijk nog niet. We wensen de mannen, die dan de scepter gaan zwaaien heel veel wijsheid toe. Niet alleen veel wijsheid maar ook veel tijd. Verder een brede rug, want hoe goed zij het ook zullen doen, of trachten het zo goed mogelijk te doen, critiek zal er zijn. Opbouwende en waardeloze critiek. Van de laatste kwaliteit veel meer dan van de eerste, maar dat hindert niet zolang de man, die de leiding heeft begrijpt, dat hij Ajax Feijenoord 5-1 Het elftal, dat duizenden een onvergetelijke dag bezorgde Staande: v.l.n.r. Van Mourik, Anderiesen, Hoogerroan, Schaaphok, Muller en Smit; Gehurkt: Swart, H. Groot, Bleyenberg, Prins en Feldmann

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 5