besloegen vele headlines. Voor hen erg prettig maar toch niet zo leuk voor hun teamgenoten. Naar onze bescheiden mening heb ben Hoogerman, Van Mourik, Smit, Anderiesen, Muller, Schaaphok, Prins en Feldmann er ook iets aan gedaan. En laten we ook dan nog maar even memoreren, dat Jan van Drecht, Guus van Ham en Cees Groot, dit kampioenschap ook als hun kampioenschap kunnen beschouwen. Waarmede we de heren Schubert, Potharst, Keizer en last but not least, Mr. Buckingham, niets te kort willen doen. Integendeel, gaarne brengen wij van deze plaats dit viertal de hulde die het zo dik verdiend. Wekelijks is dit teamcomité vele dagen in touw over de avonden zullen we het maar niet hebben ohi de zaak in goede banen te leiden en te houden, wat beslist geen karwei is, dat met de franse slag afgedaan kan worden. Er zijn zoveel perikelen, belangen en verlangens, waarmede rekening gehou den moet worden, dat het voor een amateur in feite ondoenlijk is een „clubbaantje" te accepteren. Maar de zaak moet nu een maal draaiende gehouden worden en zolang er nog jongens met een sterk rood-wit hart op de aardknikker ronddolen, zal de Ajaxbal blijven stuiteren. 't Is me anders het seizoentje wel geweest. Elf teams kam pioen en, door de grote belangstelling voor het eerste elftal, een mud gezonde bellefleurs tegen de dorst (als u begrijpt wat wij bedoelen) op het achterhandje. Gezien de enorme kosten, die iedere week, iedere maand en ieder jaar terugkomen, zal het zaak zijn en blijven, zo zuinig mogelijk te leven. Voorzitter Melchers, hamert er steeds op en dat doet hij beslist niet, omdat het zo leuk is. Maar goed, vrien den, we kunnen weer een stoot velen en als de voortekenen niet bedriegen we hebben een tamelijk jong elftal en er loopt nog aardig wat goed jong-goed rondzullen we het volgend seizoen ons partijtje wel weer meeblazen. Nu we dit schrijven, blaast het tweede elftal nog zijn pijpje mee om het kampioenschap van Nederland. Feijenoord 2 is de opponent. In ons stadion legden de Rotterdammers met 5-2 het loodje, 't Was een vlotte partij, door onze knapen, met snel en lekker fris spel verdiend gewonnen. In Rotterdam Zater dag 18 Juni a.s. kan op een warme ontvangst gerekend wor den, want de Feijenoorders willen natuurlijk revanche nemen. Een gewaarschuwd man telt nog steeds voor twee en dus de beste voetbalslof voor, mannen. Dat van die gewaarschuwde man was bij P.S.V. ook bekend en dus gingen we in Eindhoven voor de na-competitie er met 20 op. Of het nodig was geweest is een andere roman. Jammer, dat de pers zich geroepen voelde, de na-competitie aan flarden te schrijven. Niemand weet wat er in Augustus te Parijs uit de bus komt. Gezien de reglementen van de Europa-cup-organi satie staan onze kansen aardig goed, maar wie kan met honderd procent zekerheid in de voetbalkoffiedik kijken. Wij niet en de pers niet en daarom is het dubbel jammer, dat een paar penne- ridders de gein in de (inkt) soep draaiden. Over het algemeen zijn het wel gezellige lui, de jongens van de krant, maar ze kun nen soms verr.verkreukeld vervelend zijn en Wat zegt u anders van Feijenoord? Komen de Rotterdammers even bloedig wraak nemen voor dat weggeriste kampioen schap. Kregen we met 16 op ons baadje. Verdiend, daar niet van, maar zes tegen één was wel een beetje gortig. Gek hè, 't ging bij ons ineens niet meer en bij Feijenoord liep het als de gesmeerde bliksem. Hindert écht niet, want we hebben nu weer volop reden om het volgend seizoen stevig revanche te nemen. We beginnen er nu maar alvast mee; jongens, die dreun schreeuwt om wraak! Afgezien van die knock-out; Feijenoord wint de na-compe titie-pot. Met vlag en wimpel en als u dan met alle geweld wilt, zelfs met glans. Waarvoor we, onder aanbieding van onze hulde, onze rood-witte cap afzetten. Gefeliciteerd mannen van de Het elftal, dat onze club weer aan de top van het Nederlandse voetbal bracht Staande: v.l.n.r. Swart, Muller, Van Mourik, Anderiesen, Van Drecht, Feldmann en Smit; Gehurkt: Van Ham, H. Groot, Prins en C. Groot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 4