A. F. STRIKKERS mmmtL Juniores B 1 wonnen het B.F.C.-TOURNOOI te Bussum BONTMANTELS - STOLA'S Ajax Feijenoord Wim Bleyenberg heeft raak geschoten Vreugdedans op de Olympische grasmat Bravo jongens! Ronnie Boomgaard, Cees Haversveld, Jan Kottmann, Peet Heyens, Wim Muller, D. Kervezee, Co Meyer, Rolf Grooten- boer (10 minuten), Ger Splinter, Adri van Dijk, Adri van Eyden, Johan Cruyff, Piet de Waal, Jan Gerver, Eddie Fokke (wed strijd op halve kracht). Gunther de Haan fungeerde met een bepleisterd oog als verzorger. Hoewel wij geen der verdedigers met name genoemd hebben, ziet u wel aan het doelgemiddelde, 10 voor en l(ü) tegen, dat deze knapen prima gespeeld hebben. H. A. SMIT. Na het fraaie succes op Hemelvaartsdag (het winnen van de Los-beker bij de Spartaan) ging de B 1 drie dagen later naar Bussum, met, laten we eerlijk zijn, niet al te hoge verwachtin gen. Twee tournooien spelen in drie dagen valt niet mee en bovendien bleken Gunther de Haan en Eddie Fokke dusdanig geblesseerd te zijn, dat zij van deelname waren uitgesloten. Toen Rolf Grootenboer in de eerste wedstrijd werd uitgeschakeld, zag het er donker uit. Maar er werd diep adem gehaald en daar ging het. De eerste ontmoeting tegen D.W.V. werd 11, hoofdzakelijk door het enorme „gewicht" dat de geel-zwarten in het veld brachten. Uit practisch iedere D.W.V.-er konden we twee Ajacieden halen. Toegegeven dat Ger Splinter, Jan Cruyff en Wim Muller wel extra klein zijn. Een prima doelpunt van Adri van Dijk bezorgde ons de leiding, maar een „poeier" van een der D.W.V.-reuzen nivelleerde deze weer. In de tweede match tegen Vitesse waren onze jongens ken nelijk losgedraaid. Lekker vlot werden de aanvallen opgezet en het schieten werd niet geschuwd. Jacobus Meijer prikte de eerste bal in het net, waarna Adri van Dijk en Ger Splinter nog ieder een keer de doelman pas seerden. Eindstand 30! Tegen J.O.S. voelden wij meer voor een demonstratie. Prach tig werd er gevoetbald met goede combinaties, waarvan één de schoonheidsprijs kreeg, toen uiteindelijk Ger Splinter een-op- maat-trekballetje aan Adri van Dijk gaf, die ineens zijn „slof" er onder zette. Eindstand 30! Daar D.W.V. ook alles bleef winnen moest een beslissing voor de finaleplaats door middel van strafschoppen vallen. Ronnie Boomgaard, Adri van Dijk en Johan Cruyff floepten de bal elk op hun eigen manier achter de D.W.V.-keeper en toen Ronnie met een mooie snoekduik de eerste strafschop uit zijn doel ran selde was de finale bereikt. Deze ging tegen Elinkwijk. De Zuilenaren hadden in hun poule getoond over een goede ploeg te beschikken. Stevige, snelle jongens, met een goed gevoel voor combinatie. Inderdaad zag het er even naar uit, dat zij hoofdzakelijk door het physieke overwicht aan het langste eind zouden trek ken. Maar door een min of meer toevalstreffer (Ger Splinter kreeg een wegspringende bal precies voor het rechterbeen) keerde het zelfvertrouwen terug en gingen we weer lekker draaien. Nadat Ronnie een „dreun" had gestopt en de onder kant van de lat bij ons een Elinkwijk-goal in de weg had ge staan werd het 20 voor ons. Adri van Eyden tenslotte schoot ons, na een eindeloos schij nende dribbel van Ger Splinter, naar 30! VALERIUSSTRAAT 190 TELEFOON 725138

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 35