Dank, oprecht dank! Hemelvaartsdag 1 960 Jgen dag om nooit te vergeten; de dag waarop onze laatste Rood-Witte wens in dit Jubileumjaar in vervulling ging. Het duurde wel langer dan verwacht werd, maar zoals het verloop geworden is, had de grootste optimist niet durven voor spellen. Indien penningmeester Dukker dit zelf in scène had mogen zetten, wel, hij had het moeilijk beter kunnen doen. Voor aanvoerder Wim Anderiessen zal het een heel pak van het hart geweest zijn, toen hij ons na het laatste fluitsignaal eindelijk dit machtige cadeau kon aanbieden, dat hij ons reeds op de receptie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan, namens de spelers had toegezegd. Het seizoen 1959/1960 is een prachtig jaar geworden. In alle opzichten hebben we records geboekt. Straks op de officiële receptie en daarna op onze Jaarvergadering zullen de diverse resultaten u ongetwijfeld als muziek in de oren klinken. Het grote sluitstuk, de waardering van ons gemeentebestuurbestuur door ons te onderscheiden met de zilveren medaille van de stad Amsterdam, zal het Ajax-nageslacht steeds met ontzag doen terugzien op het zo juist afgesloten seizoen. Nu reeds namen noemen hoe licht zou men iemand ver geten. Mag ik echter een paar uitzonderingen maken. Aller eerst ons aller vriend Vic Buckingham. Niet alleen als trainer, maar meer nog als Ajax-vriend, die vrijwillig de successen naar anderen schoof en zelf altijd verzocht het minder prettige werk te mogen verrichten. Een man die harde beslissingen durfde te nemen, omdat hij ,,het vak" verstaat én omdat hij weet dat successen in Betaald Voetbal onmogelijk zijn, als sen timenten een rol gaan spelen. Vic, heel Ajax is je dankbaar en we hopen je nog lang in ons Buckingham Palace te mogen behouden. Verder een dankwoord aan Jan Schubert. Niet alleen voor het vele werk dat hij als functionaris verrichtte maar vooral ook voor de energie waarmede hij zich heeft ingewerkt in de reglementen en voorschriften van het Betaald Voetbal. Om in zulk een kort tijdsbestek deze materie zó te beheersen is knap werk en van buitengewoon veel belang voor de vereniging. Jan, wel bedankt en hopelijk nog lang En hiermede, bestuursleden, officials, spelers, leden en dona teurs, eindig ik dan, als een gelukkig mens, die in al die span ningen en emoties misschien weieens iets of iemand vergeten heeft (waarvoor u mij dan maar excuseren moet), maar voor wie het aan het einde van zijn eerste ,,2 jaren-plan" wel een beetje te machtig was. Eindigen, ja, maar toch niet zonder na al die jubeltonen nog een ernstig woord te laten horen ten aanzien van de toekomst. Pessimist Ach nee. Dat is eigenlijk het juiste woord niet. Maar Ajax is ,,in the running". Dat willen we zo houden moeten we om zo te zeggen: uitbuiten! En gelet op de ontwikkeling van ons (semi-) profvoetbal, brengt dit consequenties met zich mee. Heren bestuursleden zullen het daarbij zeker niet gemakke lijk krijgen; integendeel, vooral op de vergaderingen zal blijken dat steeds meer tact c.q. beleid van hen gevraagd zal worden, ja, dat de offers zwaarder zullen worden. Of Maar kom, voorlopig mijn hartelijke gelukwensen aan spelers, medewerkers e.a., maar bovenal voor alles dank, heel veel dank van uw oprecht gelukkige voorzitter J. L. MELCHERS. Ajax kampioen van Nederland! Wethouder Mr. de Roos feliciteert voorzitter Jan Melchers namens het Gemeentebestuur.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 2