Voetbal Restaurant «De Kuil» Ook bij de dames van de spelers viel het kampioenschap in goede aarde. Kan 't anders? Het toeval leidde ons dezer dagen tot op een authentiek voet balterrein waar elf jongetjes van tussen negen en twaalf jaar waren aangetreden om de strijd aan te binden tegen elf andere jongetjes van tussen negen en twaalf jaar. Nu behoeft men er de eerlijke broodverdienste van Abe Len- sta en Coen Moulijn geen moment minder om te respecteren, om het gave amateurisme van zulke jongetjes als tijdpassering èn als kijkspel te verkiezen boven wat zich elke Zondag in de hoofdklasse van de K.N.V.B. afspeelt zij beoefenen een zo Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandiplein 7 SaladesCnoquetten enz. onorthodoxe variant van het voetbal, en zien daarbij zo spon taan af van de door sportjournalisten en Hongaarse trainers gedecreteerde richtlijnen, dat hun verrichtingen zich tot het Feijenoordwerk verhouden als de democratie tot het staats socialisme. Langs de lijnen van dit veld overigens stonden vijftien suppor ters: ouders van het ene elftal, dat dan ook gekleed ging in een warm uitgevallen oranje-hemd en kniekousen met beenstukken, want het waren beter gesitueerde kinderen. Hun tegenstan ders hadden ten dele alleen maar een broekje aan, maar hadden daartegenover het voordeel dat ze niet met kindermeel, Spock en de adviezen van dr. Sis Heyster waren grootgebracht, zodat ze reeds vóór de rust een voorsprong van 20 hadden ver worven. Het aardige was, dat de aanvankelijk wat bedaagde en in de plooi gebleven ouderen aan de kant deze achterstand veel min der op zich lieten zitten dan de jongens zélf, die na de hervat ting unverfroren opnieuw en met nog verhitter koppen te hoop liepen op plekken waar de bal niet was. Sommige vaders ver lieten hun zitbank en begaven zich, ter aanmoedigingzelfs binnen de lijnen om met van die aan Leo Pagano ontleende jargon-teksten hun broed aan te moedigen. Op hun gezag dien den de jongens het korte tackle-werk onmiddellijk op te geven en de vijand met brede pasen te verrassenook moesten zij hun afgeven wat meer onder controle houden, het plaatsen corrigeren en de voorzetten niet zo scherp doen wezen. En waarachtig nadat door een als „gaaf' gewaardeerde kopbal de stand op 21, was gebracht, schreeuwde een zeer ver opgedrongen vader een minuut vóór het eindsignaal het leder in een hoek waarvan het bestaan door het uiterst kleine keeper- tje tevoren vermoedelijk nog niet was opgemerkt. Jammer, dat die jongens later op de pay-roll van Ajax willen. (Uit: „Het Algemeen Handelsblad".)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 28