Veluwse Post Olifant Oude en Jonge JOOP ESSELMAN café „De Dam" Onze geachte medewerker Vlokkie schreef rondom Feijen- oordAjax en AjaxFeijenoord (de beslissing) over de span ning die toen heel voetballend Nederland en zelfs daarbuiten - bezig hield. Hoewel die tijd alweer even achter ons ligt misschien wel juist daarom zullen de pennevruchten uit het Dorp-op-de- Veluwe zeker nog met belangstelling gelezen worden. (Red.) Dorp op de Veluwe Bloeimaand 1960 In deze spannende dagen vóór afloop van de strijd om de hoog ste titel in voetballend Nederland, zijn de indrukken snel ver vaagd en wanneer dit nummer van ons aller lijfblad in uw bus glijdtis de Zondag van 8 Mei j.l. alweer ver op de achter grond. Elinkwijk heeft ons echter op die Zondag van 8 Mei een lelijke hak gezet. We zijn bij het neerschrijven van dit verhaal van impressies over de strijd tegen de Stichtse club nog lang niet over onze teleurstelling heen! Misschien herstellen we onze posi tie in de wedstrijd tegen Fortuna '5Jj op 15 dezer, doch er behoort nu een sterk moreel toe om de opgelopen klappen te neutra liseren. Ajax draaide(zoals Mr. Brown terecht met trots even vóór de wedstrijd AjaxElinkwijk kon releveren) lekker, niet alléén door de serie kampioenschappen in de lagere regionen, doch ook aan de top. En zó is het. Maar de laatste loodjes aan die top zullen wel erg zwaar zijn. Voor het ogenblik kunnen we alléén maar afwachten wat Anderiesen en zijn mannen gaan doen en bij het verschijnen van dit clubnieums is het gebeurd De kampioensvlag in top De indrukken van het spel onzer topgarde tegen de Elink- wijkers: na het schitterende doelpunt van Swart in het eerste kwartier van de wedstrijd, dachten we aan een gemakkelijke zege. De Surinamers Mijnals en (de snelle) Kruin (wat is zijn tijd op de 100 m? dachten er anders over. Ook de heer Belt man Hij onthield ons een geheide penalty (of niet soms?). Verder het super-enthousiaste gedraaf en gekeivan de Zuile naren, wier techniek ver te zoeken was, doch die onder het motto „veel proberen is presteren" tot het voor hen schone (niet verdiende) resultaat van een gelijk spel kwamen. Niet verdiend, omdat Ajex tenslotte tegen twaalf man vocht. No. 12 was die bekende duivelAlles kogelde rakelings naast wordt geschonken door Damstraat 4, Telefoon 245331 of net over. Hoe bestaat het. Levensgrote kansen gingen aan de lopende band naar zijn „grootje" Goed. Het is alles nakaarten, maar dat we door deze uitslag van ons fluwelen zitje naar de harde bank terug moesten, is zeker. Meer willen we er niet van zeggen. Het was overigens weer echt gezellig in de Meer. Een propvol stadion, zonovergoten tribunes, stemming nou ja, stem ming? Vele gezichten stonden na afloop op laten we maar zeggen veranderlijk! Toen de 71 van Feijenoord bekend werd zagen de pessimisten al de volle Feijenoord-kuip En wat dan nog? Als Ja, als het nu eens zó zou lopen, dat die allerlaatste wedstrijd moest beslissendan hebben we nóg altijd 90 minuten om strijd te leveren. Tegen de beste tegenstander, die we ons kunnen wensen. Want dat Ajax en Feijenoord in hun beste vorm een spelkwa- liteit kunnen bieden, die nergens anders in Nederland (op dit tijdstip) te bieden valt, staat voor ons vast. Wat zijn vandaag (9-5-1960) de kansen? Ajax en Feijenoord winnen of verliezen beiden hun uit-wed- strijden tegen resp. Fortuna en Sportclub Enschede. In dat ge val zijn we dus met een gelijk spel tegen Feijenoord kampioen. Wint Feijenoord van ons in Rotterdam dan hebben we nog een beslissingswedstrijd! Indien Ajax echter verliest van Fortuna54 en Feijenoord wint van Sportclub Enschede, dan is de strijd geheel open. Dit is voor ons dus de slechtste kans. Zou echter Zondag 15 Mei a.s. Feijenoord de Sportclub Enschede niet aan kunnen Genoeg. Heel Amsterdam duimt voor ons en héél Rotterdam staat op de kop Afwachten In Rotterdam 22 Mei 1960 Ik stad met Frans Couton en met André de Kruyff verbijsterd te kijken naar het wilde krijgsgewoel van de Rotterdamse legioenen, nadat het eindsignaal van de heer Bronkhorst ons in de penarie heeft gefloten. „Het ergste is", zegt Frans, „dat het nog verdiend is ook Met drie gave treffers is zo ons kampioensdroompje (althans voor vierdagen) in de ijle lucht rond Euromast en Floriade opge gaan. We hebben echt onze jongens desondanks een saluut te brengen voor de moed en het volhouden, dat ze in de tweede helft hebben opgebracht. De brillance van het breiwerk in onze voorhoede heeft tot niets geleid en het té korte spel is, vanaf de tribune gezien, wel het kolfje naar de hand van de Feijen- oord-ploeg geweest, die ons teleurgesteld achterliet in een jui chend Rotterdam. Mij is opgevallen, dat het overdonderende en luide krijgsgejoel van de enthousiaste Feijenoord-legioenen de Mokummers blijk baar al bij voorbaat tot stomheid had geslagen. Het was stil in de Amsterdamse gelederen, en dat is zo gebleven. Alles wat van Rotterdamse kant te zien en aan te voelen wasgeleek op rotsvast vertrouwen en fél élan. We zijn wel teleurgesteld! De moeilijkheid voor onze ploeg zal a.s. Donderdag zijn zich te ontdoen van het „Rotterdam-complex", want we vrezen dat met de diepe ontnuchtering die we hebben over het successie velijke verdwijnen van onze zo safe lijkende voorsprong, de mentale instelling van onze ploeg vooral na Zondag j.l. een knauw heeft gekregen. Ik herhaal, dat ik ondanks de verdiende klap met deze 30, respect heb voor de moed waarmede is gevochten. Doch bij dit alles is onze voorsprong weg en nu komt het er op aan Wie zal zeggen hoe dit afloopt? Misschien maken de Rotterdammers de fout zich als zekere overwinnaars te presenterenWant natuurlijk treden de Feijenoorders straks zelfbewust de Amsterdamse poort bin nen met de kans daardoor te struikelen. Het is wel zeker, dat de Rotterdammers hun sluitende verdedigings-gordel op nieuw rond Pieters-Graafland zullen optrekken waarop AJAX dan een beter antwoord zal moeten weten te vinden dan in de Rotterdamse kuip Ik waag me niet aan een voorspelling VLOKKIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 14