n zijn BELEGEN WIJNEN specialiteit Restaurant «De Kuil» Diploma's PORT SHERRY MADEIRA lets over Rood Wit en Blauw Commissie-vergadering Jeugd-Cricket Tanneer u het zeer illustratieve Aprilnummer van dit uw lijf blad nog eens ter hand wilt nemenslaat u dan even blad zijde 5 op. Ja juist, het feest van de „Bordjes Club". Bekijkt u deze sandwichmannennu eens stuk voor stuk J) Mooi zijn ze nog wel, maar zoals ik het eens hoorde van een besoffener Wie ner student: „Jessoes Marja Jbssef, wös wééérden mir ölt Het is waar, Pawny Bill heeft nog steeds dat veroverende uit de tijd van de-man-met-het-Turkse-schot, Gerrit Ziegler nog altijd het bedeesd-bedaarde van de 17-jarige jongeling, die on der zijn pet voor Ajax I stond te kiepenen Kick-van-onze- Hoofdredacteur immer nog dat vastberadene, dat hem, binnen- speler van (full)-professie, de zaak GiessenNieuwkerk deed winnen. „However"er zijn er al te velen naar wie ik moet raden. Alhoewel, de trekken komen bekend voor maar toch.Is die heer aan het voeteneind, met het stopperspilrugnummer 5, de hoofdscheidsrechter Jacob (driebanden) Sweering? Goochelaar Wim en kanthalf-jeugdleider Joop herken je zo aan tafel ldoch staat daarachter (alsmede op 3) de grote Tjerk nevens de niet minder uit de kluiten gewassen André de Kruijff Vragen, al maar vragen. Wie licht die ligt en er ook niet jeugdiger op werd! eens even in Hemel- en Hellevaart Proefde Ajax op Hemelvaartsdag 1960 het zoet in optima forma, onze zustervereniging en stadgenote Blauw-Wit moest „ausgerechnet" diezelfde dag als nummer 16 van de ranglijst en vrijwel gelijkwaardig aan de nos. 8 tfm 15 de Eredivisie vaarwel zeggen. Ik aarzel niet te beweren: deze degradatie is mede voor Ajax en mede voor Amsterdam een slag! Voor Ajax vanwege het te loor gaan van een oude traditie en be langrijk in semi-„profferij" als kasstuk. Voor Amsterdam, omdat het nu tot het niveau van een gewone provinciestad te rugkeertRotterdam mag dan zijn tunnel, zijn Euromast en zijn metro in aanbouw hebben, s werelds tweede havenstad bleef met alle andere Nederlandse gemeenten tot nu toe achter bij 's lands hoofdstad met haar drie Eredivisionisten. Helaas, ook op dit vlak zijn we thans van de „dominerende" tot de evenknie van Europoort geworden. Het is voor Groot Mokum, voor Ajax en niet in de laatste plaats voor Blauw-Wit te hopen dat de weg naar boven, desnoods met paarde- sorry: zebramid delen met bekwame spoed zal worden hervonden. Sterkte Zebra's! A B. S. LE MARCHé. 1 De belofte, James" gedaan, vervullend: In Engeland noemt men een man die met 2 reclameborden loopt, één bord voor zijn buik en en één op zijn rug: A sandwichman. Brood, vlees, brood, is hier: Bord, vlees, bord. Op Dinsdag 10 Mei j.l. hield het bestuur de halfjaarlijkse bijeenkomst met commissielen, teneinde van gedachten te wis selen over eventueel nauwere contacten, betere organisatie etc. Hoewel het er in het begin op ging lijken dat „de tweede voor stelling" nog gehaald zou kunnen worden, werd er uiteindelijk toch voldoende stof voor levendige discussies ter tafel gebracht. T. M. Ajax Cric-comb.A.C.C. 25 Mei 1960. Na de gehele winter iedere Zaterdagmiddag in de beneden zaal van ons stadion geoefend te hebben, werd vandaag onze eerste wedstrijd gespeeld, die in een draw is geëindigd. Met Voor een goed diner of belegd breodje Rembrandfsplein 7 Salades, Gnoquetten enz. In verband met enkele onregelmatigheden welke zich tijdens de laatste thuiswedstrijden hebben voorgedaan met betrekking tot het bezetten der tribuneplaatsen, wijzen we er met nadruk op dat leden en donateurs niet alleen het recht maar ook de verplichting hebben op het voor hen bestemde gedeelte (zie voor zijde van het diploma) op de Overdekte Tribune plaats te nemen. De gehele organisatie bij de verkoop der beschik bare plaatsen is er op ingesteld dat leden en donateurs op de „Overdekte" zitten. Derhalve kan niet worden toegestaan dat men b.v. bij mooi weer hierin eigenmachtig verandering brengt door (verkochte) plaatsen op de Open Tribune te gaan be zetten. Een en ander geeft uiteraard aanleiding tot (onge wenste) moeilijkheden. Wij vertrouwen dat een ieder zich stipt aan de orde en regel in deze zal houden. HET BESTUUR. mooi weer en op een bèhoorlijk terrein besliste onze captain Peter Eibers, dat wij eerst zouden batten. Hijzelf ging als no. 1 in en.werd bij de eerste bal reeds gebowled. Robbie Ruhl, Arnold Schaeffer, Hans Hompes en Rolf Schoevaart zorgden daarna voor de meeste runs. Uitein delijk zaten we voor 31 all out aan de kant. Toen was het onze beurt om te trachten de jongens van Hugo Roll uit te krijgen. Dit gelukte slechts gedeeltelijk o.a. door een fraaie „catch" van Hans Hompes, een voltreffer in de palen en een run-out, beiden door Frank Schoevaart. Toen het tijd was, had A.C.C. 31 voor 3. Gezien het feit dat onze tegenstanders al meerdere wedstrijden speelden, was dit voor ons een zeer behoorlijk resultaat. F. S. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 9