HONKBALLERS zijn al weer geruime tijd in actie Watersport VA De Ajax-honkballers zijn al weer geruime tijd in volle actie. In Februari reeds werd met een kleine selectiegroep de trai ning ter hand genomen, waarna in April alle seniores hun bal letje wierpen. Door terreinmoeilijkheden kon de jeugd pas in Mei actief worden. Diverse oefenwedstrijden werden er vóór aanvang van de competitie gespeeld, waarin over het algemeen door de Ajax-negentallen redelijke prestaties werden geleverd. Verheugend was het daarbij te constateren, dat, hoewel Ajax nu reeds enkele jaren in de eerste klasse speelt, wij toch nog steeds een graag geziene tegenstander voor de hoofdklassers betekenen. De oefenwedstrijden van het eerste negental werden namelijk gespeeld tegen landskampioen E.H.S., Schoten, H.H.C. en O.V.V.O. Het tweede negental kwam in actie tegen Quick, J.O.S. en W.V.H.E.D.W., terwijl het derde negental eveneens tegen een ploeg van W.V.H.E.D.W. uitkwam. Dat Ajax in zeker opzicht de opgaande lijn weer te pakken heeft, moge blijken uit het aantal negentallen, waarmede wij in de competitie zijn gestart, namelijk zes: drie seniores- en drie jeugdnegentallen! Een verheugend aantal, dat echter wel nodig is, willen wij over enkele jaren uit eigen kring versterking voor onze hoofdploeg aan kunnen laten rukken. Weliswaar is het aantal spelers voor de senioresteams niet aan de hoge kant, mede door blessures, ziekte en militaire dienst, maar we hopen er toch te komen zonder tijdens de competitie een negental te moeten terugtrekken. De competitie is inmiddels met wisselend succes ingezet, waarbij het ons vooral deugd heeft gedaan, dat het tweede en derde negental het goed doen. Zoals bekend is het tweede negen tal vorig jaar gepromoveerd naar de landelijke competitie, waarbij we dit jaar al heel tevreden zijn, indien dit negental zich op redelijke wijze zal kunnen handhaven. De spelers hebben ons uitgelachen, toen we hen dit vertelden, en ons beloofd, dat zij op een zeer eervolle plaats zullen eindigen. Inderdaad heeft dit team een bepaalde wedstrijd op dusdanige wijze gespeeld, dqt wij èr zeker van zijn, dat wij ons hierover geen zorgen behoe ven te maken. De spelers van het derde negental hebben maar één taak: kampioen worden om zo spoedig mogelijk de derde klasse te bereiken. De tot nu toe behaalde resultaten laten zien, dat hier geen twijfel over bestaat. Met dit derde negental volgend jaar in de derde klasse en het tweede als een krachtige ploeg in de derde klasse, geloven we dat de heropbouw van onze honkbal afdeling voltooid is en dat we dan daarna kunnen gaan werken aan het doel, dat we ons allen moeten stellen: Ajax weer terug in de hoofdklasse! Hiermede willen we beslist niet zeggen, dat dit dit seizoen al niet zou kunnen gebeuren, maar objectief bekeken rekenen we hier bepaald niet op. Vorig jaar, toen we iets optimistischer geluiden meenden te mogen laten horen, heeft het eerste negen tal een seizoen meegemaakt, waarin de pechduivel vele malen bij ons op bezoek was. De sterkte van het team is ongeveer dezelfde gebleven, maar we kunnen niet in de toekomst kijken en weten dus niet hoe in deze lopende competitie de dosis pech en geluk verdeeld zal worden. Met veel geluk zouden we er mis schien kunnen komen, vooral als de promotiekansen voor de eerste klassers dit jaar verdubbeld worden, waar o.i. wel een kans op bestaat. In zoverre is de pech al weer voor ons begonnen, dat één speler, waar wij alle hoop voor de toekomst op hadden geves tigd, door een blessure lange tijd uitgeschakeld is. Juist echter, omdat wij de pech- en geluksfactor zoveel mogelijk willen uit schakelen, is het zo belangrijk, dat Ajax 2 en 3 een zo hoog mogelijke plaats bezetten. Beschikken we eenmaal over een vrij groot aantal goed opgeleide en goed getrainde reserves, dan staat of valt de kracht van het eerste negental niet meer met het al dan niet beschikbaar zijn van één speler. De A.F.C. ,,Ajax" heeft dit jaar haar zestigjarig bestaan her- T huiswedstrijden worden niet meer in het Ajax-stadion gespeeld dacht en de voetballers hebben de gehele vereniging een prach tig cadeau aangeboden door in serie kampioen te worden. De honkbalafdeling der A.F.C. „Ajax" bestaat in 1961 veertig(!) jaar en wie zou een mooier geschenk kunnen bedenken dan een promotie van het eerste negental Tenslotte nog enkele belangrijke mededelingen voor de Ajax- leden, die geen al te nauw contact met de honkbalafdeling heb ben. Met dankbare medewerking van het bestuur zijn wij namelijk medebespeler van het echte Amerikaanse honkbal- veld aan de Jan van Galenstraat geworden. Daar zal dus Ajax l al zijn thuiswedstrijden spelen en ook het tweede negental komt op dit terrein regelmatig aan bod. Het was voor ons allen een moeilijk besluit, omdat het enigszins met pijn in het hart is ge weest, dat de beslissing genomen werd, van ons prachtige sta dion weg te trekken. Maar eerstens is het zo, dat er over enkele jaren door de topklassers in ons land niet meer op gewone voet balvelden gespeeld zal worden, zodat het uiteindelijk o.i. een verstandig besluit is geweest met deze ontwikkeling der honk- balsport rekening te houden. Voorts hebben we er natuurlijk altijd rekening mee te houden, dat de voetbalbelangen in Ajax zwaarder wegen dan welke andere belangen ook, hoezeer het bestuur van Ajax een bloeiende honkbal afdeling ook op prijs stelt. Zodoende zullen er voor de honkballers altijd in ons eigen stadion terreinmoeilijkheden zijn. Willen de Ajaxleden onze honkballers dus niet in de steek laten, dan zullen zij de verre reis naar nieuw-West-moeten maken. De sfeer is daar echter gezellig, het veld prima en het spel komt op een echt honkbalveld veel beter tot zijn recht. We kunnen dus een ieder de raad geven eens een kijkje in dit nieuwe honkbal-home te nemen. Bij de wedstrijden van het eerste negental, die meestal op Zondagmiddag plaats vinden, zal er entree geheven worden, maar het spreekt vanzelf, dat Ajax leden op hun diploma gratis toegang hebben. Voorlopig zal men met een staanplaats genoegen moeten nemen, maar waar schijnlijk komen er binnenkort tribunes, gefinancierd door Blauw-Wit, maar waaraan alle clubs, die het veld bespelen (Ajax, Blauw-Wit, A.B.C., Quick en V.V.A.) benevens de K.N.H.B. indirect mee zullen betalen. Wij hopen, dat de trouwe Ajax-leden die wij als vaste bezoe kers bij onze wedstrijden zagen, ook de Jan van Galenstraat zullen weten te vinden, want ook op deze wijze moet epn nauw contact blijven bestaan. Bovendien kunnen de honkballers uw steun niet missen. M. BREMER. Sprico, dit is het comité, dat begin Juli a.s. op de Bosbaan sprint-roeiwedstrijden organiseert, d.w.z. roei wedstrijden die over een afstand van slechts 555 meter worden verroeid, terwijl het normaliter over 2000 meter gebeurt, vraagt via ons clubblad aandacht voor de roeisport in het algemeen, maar voor deze wedstrijden in het bijzonder. De roeisport kunnen we natuurlijk warm aanbevelen goed voor de body! en als u nu weet, dat deze wedstrijden zijn bedoeld ze worden gehouden op Donderdag 5 Juli a.s. -om ten eerste het roeipeil van de Nederlandse roeisters en roeiers voor de komende Olympische Spelen op een nog hoger niveau te brengen en verder als pro paganda voor de roeisport zijn bedoeld, zal het u duidelijk zijn, dat we in ons voetbalblad, de riemen niet hebben gestreken, maar de boot lieten lopen. Als u Donderdag 5 Juli toevallig niets te doen hebt, dan op naar de boorden van de Bosbaan. Tussen twee haakjes, op het terras van Restaurant De Bosbaan, het huis van Sparta in Amsterdam, is het goed toeven. Sparta- man, de heer Van Vugt, is een groot vriend van onze club. BROWN. Aguilar DEN HAAG "^TEL If72 90* vermaa 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 8