Los-beker iournooi voor Juniores B Juniores-tournooi van „Helder" Firma JACOB BAKKER 'n Voordelig adres Voor het bovenstaande tournooi waren wij door de A.V.V. De Spartaan wederom uitgenodigd. Indeling (afdeling 2)Ajax, Leeuwarden, K.F.C. en U.V.V. Onze eerste wedstrijd ging tegen Leeuwarden. In deze wed strijd vervielen onze jongens weer in hun oude fout de bal veel te lang bij zich te houden en maar net zo lang te pingelen tot zij hem kwijt raakten. Leeuwarden daarentegen speelde de bal met lange trappen door het midden ,maar onze verdediging had daar een goede kijk op. Vooral doelverdediger Ronnie Boom gaard, die tweemaal achter elkaar doelpunten voorkwam door harde schoten uit zijn doel te houden. Uitslag: 00. In de tweede wedstrijd, tegen K.F.C.hadden wij de opstelling enigszins gewijzigd; onze lichtgewicht Joh. Cruijff stond links binnen en Adr. v. Eyden middenvoor. Het ging nu veel vlotter in onze aanval, de bal werd vlugger afgegeven met als resul taat 5 doelpunten. En daar onze verdediging geen krimp gaf werd de uitslag 5—0. (Joh. Cruijff (1), Adr. van Eyden (2), E. Fokke (1), Arie v. Dijk (1).) De derde ontmoeting, n.l. die tegen U.V.V.was ongeveer als de vorige. Weer een vlot spelende voorhoede en een prima ver dediging met een onvermoeid en goed spelende Kervezee. Uit slag evens 50. In onze afdeling waren wij nu als no. 1 geëindigd. In de demi-finale ging het nu tegen onze competitie-tegenstanders: Z.F.C. In deze wedstrijd is heel wat beter gespeeld dan in de competitie, want waren wij in Zaandam niet verder gekomen dan 11, nu wonnen we met 40! Jammer dat Gunther de Haan in deze wedstrijd een verwonding boven zijn oog opliep, waardoor verder spelen voor hem onmogelijk was. (Is inmid dels hersteld en heeft alweer in het tournooi van D.W.S.-A. meegespeeld.) De finale werd dus R.C.H.Ajax. De tegenstanders waren allen veel groter dan onze jongens maar er werd door R.C.H. sportief en goed voetbal gespeeld. De vermoeidheid ging door het warme weer een woordje mee spreken, maar door moedig volhouden en hard werken wist Joh. Cruijff in de laatste minuut een doelpunt te maken. Uit slag: 10 voor Ajax, waardoor wij andermaal in het bezit van LOS-beker kwamen. Jongelui, van harte gefeliciteerd met het behalen van dit suc ces en verder waren wij zeer tevreden over jullie sportief en correct optreden zowel in 't veld als daarbuiten. Ook aan enkele spelers, die vrijwillig hun plaats afstonden om onze reserves mede te laten spelen onze hulde voor hun sportiviteit. Aan De Spartaan nog onze dank voor de goede zorgen als mede voor het telefonisch contact met het Stadion waardoor wij op de hoogte bleven met de stand bij AjaxFeijenoord. Het was in één woord af. SCHUURING WIJTING, leiders. Op Hemelvaartsdag vertrokken 15 A-juniores, met als lei ders de heren Van Dijk en Van Ens, des morgens om 8 uur per autobus naar Den Helder, om deel te nemen aan het Juniores- tournooi om de „Mevrouw Rehorst"-wisselbeker, georganiseerd door de H.F.C. „Helder". Na een voorspoedige en gezellige bus reis arriveerden we reeds om 9.40 uur te Den Helder; we konden op dat tijdstip nog niet weten dat de terugreis in een ietwat luidruchtiger stemming zou plaats vinden. Maar daarover straks meer. Nadat allen eerst een kop koffie of een alcoHol- vrije verfrissing gedronken hadden intussen hadden zich ook diverse familieleden bij het gezelschap gevoegd kwamen we op het afgesproken uur op de terreinen der H.F.C. „Helder" aan. Daar bleek alles prima geregeld te zijn en vanaf deze plaats willen we de organisatoren nog eens hartelijk danken voor de mooie dag, die wij daar mochten doorbrengen. In onze poule (B) speelden wij met Stormvogels, Sneek en H.F.C. „Helder". In poule A: D.W.S.-A., Leeuwarden, V.V.A. en H.R.C. Na de vlaggenparade (altijd weer een indrukwekkende plech tigheid) werden eerst de wedstrijden uit poule A gespeeld: D.W.S.-A.Leeuwarden 00; V.V.A.H.R.C. 10. Hierna speeldenStormvogelsSneek, uitslag 30 en Ajax H.F.C. Helder: 20. Na enig terreinverkennen werden onze jongens gaandeweg sterker. Uit een fraaie voorzet van Nico Visser kopte Tom Bijl prima in, 10. De wedstrijden duurden 2 x 15 min. zonder rust. Na de rust eenzelfde spelbeeld; de Helder-voorwaartsen kre gen geen kans tegen onze achterhoede, waarin Brakel, Pater- notte en Kreuger in een zeer goede vorm staken, tlit een pass van Franklin Martens bracht Nico Visser de stand op 20, waarmede dus de eerste punten binnen waren. 2e ronde: D.W.S.-A.V.V.A. 50; H.R.C.Leeuwarden01. Intussen was wel gebleken, dat D.W.S.-A. en Leeuwarden in deze poule A de toon aangaven. Poule B Helder Stormvogels: 03 en SneekAjax 02. Dit was van Ajax-zijde geen beste wedstrijd, hoewel de Sneek-jun. ook niet bepaald tot de sterren gerekend konden worden. Enkele veranderingen bleken geen verbeteringen te zijn; gelukkig voor ons was Bart Severeijnse op de spilplaats in ongenaakbare vorm. Rust kwam met 00. Spoedig na de hervatting maakte Jan Yanse 10. Eén onzer achterspelers veroorzaakte „hands" in het beruchte gebied, doch de Sneek- speler mikte de bal naast. Zoals het dikwijls gaat, viel er een doelpunt aan de andere kant. Bij een snelle doorbraak scoorde Yanse 2-0. 3e ronde: D.W.S.-A.H.R.C. 11; LeeuwardenV.V.A. 30. Hiermede verzekerde Leeuwarden zich van een finaleplaats. Poule B H.F.C. HelderSneek 32. AjaxStormvogels 11. Deze wedstrijd was voor onze jongens van het grootste belang. Immers, Stormvogels en wij hadden 4 punten behaald. De doelcijfers van Stormvogels waren beter dan die van ons: zij 60 en wij 40. De IJmuidenaren hadden dus voldoende aan een gelijk spel om zich in de finale te plaatsen. Deze wedstrijd is voor ons op een grote teleurstel ling uitgelopen. Hoewel onze tegenstanders over het algemeen fysiek sterker waren, hadden wij toch merendeels een veld- overwicht. Na 8 min. scoorde de S.-linksbuiten een fraaie goal (01). Onze voorhoede ging zich nu nog meer roeren. Een kapitale scheidsrechterlijke blunder drukte echter z'n stempel op het verdere verloop van de wedstrijd; een prachtig van de doellijn voorgetrokken bal van Yanse werd even fraai door Tom Bijl ingekopt. De referee gaf... buitenspel!?! Reeds spoedig na de' rust passeerde Tom Bijl de uitlopende S.-keeper, maar zijn schot trof de paal. Pech nr. 2 dus!! De gelijkmaker werd vlak voor tijd door een gloeiende, onhoudbare kogel van Nico Visser gescoord (11). Door dit resultaat moest tegen D.W.S.-A. om de 3e en 4e prijs worden gespeeld, doch de aardigheid was er wel een beetje af. Gelukkig begonnen de gunstige berichten uit het Olympisch Stadion via de draagbare radio van de heer De Waal binnen te stromen en toen was spoedig alle leed vergeten! De wedstrijd tegen D.W.S.-A. had weinig om het lijf; we wonnen de 3e prijs door een 21 overwinning, maar het toekennen van ons eerste doelpunt, gescoord in duidelijke buitenspelpositie, was wéér een grove fout van de scheidsrechter. Enfin, we sleepten de 3e prijs in de wacht en de grote broers in het Stadion het kampioen schap van Nederland. Vooral dit laatste feit moest natuurlijk op de terugreis duchtig „gevierd" worden. De clubvlag werd aan de voorzijde van de bus bevestigd en de Ajax-shirts hingen voor de ramen. In de allerbeste stemming en onder het uitbun dig zingen van club- en andere liederen, werd Mokum bereikt, waar een ieder zich vlug naar huis begaf, om nog- tijdig het feest in Kras te kunnen meemaken. v. E. VERFWAREN, KWASTEN EN PENSELEN AMSTERDAM - WEESPERSTRAAT 138 - TELEF. 5751 7 Filialen Haarlemmerstraat 38, Tel. 63989 Nassauplein 11, Tel. 120254 Jan Evertsenstraat 138, Tel. 84649 I 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 7