Ons Instilinde-Cup-Tournooi Van de Redactie Paastrip der Juniores AI naar Wuppertal We kunnen niet anders zeggen dan dat vooral sportief het Insulinde-Cup-Tournooi dit jaar een groot succes is geworden. Door in de finale A.D.O. te kloppen won Ajax immers de eerste prijs en kwam de beker (werkelijk) een jaar in ons bezit. Er waren op het laatste ogenblik nog moeilijkheden ontstaan doordat de Hongaren verstek moesten laten gaan. Uiteindelijk kwamen nu binnen de lijnen: Lokomotiva Zuid-Slavië Kickers-Offenbach (West-Duitsland) Schalke '04 (West-Duitsland). Wiener SB. (Oostenrijk) Willem II (Nederland) A.D.O. (Nederland) Blauw-Wit (Nederland) Ajax (Nederland. Vrijdagavond won Ajax keurig met 30 van Lokomotiva. Vriend Worst verrichtte hier de hattrick. Blauw-Wit sloeg in een ontmoeting van veel minder gehalte dan de voorgaande Wiener Strassenbahn met 10. De uitslagen van Zaterdag waren: Kickers-OffenbachWiener Strassenbahn 30 LokomotivaWillem II 22 Schalke '04Ajax 02 Blauw-Wit—A.D.O. 0—2 Schalke '04Willem II 20 Zo brak de Zondag aan, waarin al direct een spannende ont moeting zich aandiende n.l. die tussen Kickers-Offenbaeh en A.D.O. Het werd een op- en neergaande strijd die de Hagenaars met moeite een 21-zege bracht. Een totaal overspeelde Willem Il-ploeg kreeg van een heel goed spelend Ajax-elftal met 40 klop. A.D.O. rekende daarna met Wiener Strassenbahn af (50), waarna wederom twee spannende matches volgden, n.l. tussen Lokomotiva en Schalke '04 (10), alsmede Kickers-Offenbach en Blauw-Wit (20). Toen hierna de stand werd opgemaakt was het resultaat dat de volgende eindstrijden zouden worden verspeeld: Om de le en 2e prijsAjax—A.D.O. Om de 3e en 4e prijsLokomotivaKickers-Offenbach. Om de 5e en 6e prijs: Blauw-WitSchalke '04. Om de 7e en 8e prijs: Willem IIWiener Strassenbahn. Zoals in de aanhef reeds gezegd werd Ajax no. 1. Met 6-2 werd A.D.O. verslagen; Engelsma scoorde liefst 4 doelpunten! Kickers-Offenbach no. 3; Lokomotiva no. 4; Schalke '04 no. 5; Blauw-Wit no. 6; Willem II no. 7; Wiener Strassenbahn no. 8. Na afloop reikte de heer A. de Wit met een toepasselijke Onze leden en donateurs zullen bij de ontvangst van dit clubblad er zeker wel verwonderd over zijn, dat de uit gave niet in kampioensvorm is. Mogen wij hier direct aan toevoegen, dat dat kampioens nummer in een vergevorderd stadium verkeert en in de eerste dagen van Juli a.s. zal verschijnen. In verband echter met het nog op tijd in uw bezit krijgen van de agenda der Algemene Vergadering doen wij u thans dit „tussennummer" toekomen. DE REDACTIE. speech de prijzen uit, waarbij de heren scheidsrechters, die ge heel belangeloos hadden medegewerkt, niet werden vergeten. Onze lof aan de organisatoren voor het vele en goede werk in deze. We willen tenslotte nog memoreren dat „Het Vrije Volk" een speciale Herinneringsuitgave verzorgde, verlucht met diverse foto's. Mijne heren van het Hekelveld, het was zeer keurig. Namens Ajax onze hulde en dank. Een opgewekt gezelschap, bestaande uit 15 spelers en 2 lei ders, stapte op Vrijdagmorgen 15 April des morgens om ca. 8.15 in de bus naar Duitsland. In deze bus zat reeds een ploeg van U.V.S. uit Leiden, die in lichtblauwe „blazers" gestoken, een zeer prettige indruk maakte en die (dat bleek alras) ook een zeer prettig reisgezelschap was. Na een snelle rit werden in Elten even de benen gestrekt en de om koffie schreeuwende magen tevreden gesteld. Het weel was niet zo best, maar dat drukte de stemming vooralsnog niet. Om ca. half twee reden wij het Stadion „Am Zoo" der Wupper- talers binnen, waar wij dadelijk met een warme maaltijd wer den ontvangen. Nauwelijks hiervan bekomen maakten wij een tocht met de Schwebebahn (dé bezienswaardigheid van Wuppertal). Zelfs de remise en werkplaatsen konden wij bewonderen. Voorts mochten wij het inderdaad zeer magnifieke zwembad bekijken en aanhoren hoeveel m3 water het bevatte en welke uitzonder lijke prestaties hier al waren geleverd. Het bleek intussen al weer tijd te zijn geworden voor het avondeten en nadien moesten wij ons inkwartieringsadres gaan opzoeken. Wij bleken onder gebracht te zijn in een jeugdherberg op ca. 15 km afstand van het Stadion. Volgens de reglementen van deze jeugdherberg moesten alle gasten om 9.30 uur binnen zijn; dus om ca. 10 uur (iedere dag) lag het hele spul in de krib. Ook Zaterdag 16 April was het programma zeer overladen. Zoals klaarblijkelijk te doen gebruikelijk werden wij des mor gens om 6.30 uur gewekt met een bijzonder opwekkend lied van de jeugdherbergvader, geaccompagneerd door zijn keffende hond. Half acht: ontbijt met corvee en om 9 uur gelegenheid tot trai nen. Hiervan hebben wij gaarne gebruik gemaakt om wat ge wend te geraken aan de gravel-velden, waarop wij moesten spelen. Terug in het Stadion hebben we nog enige redevoeringen aan gehoord van de Oberbürgemeister en toen zochten wij de kleed kamer op om ons gereed te maken voor de eerste wedstrijd tegen St. Etienne (het stedelijk elftal). Hoewel dit elftal was samengesteld uit de beste spelers van St. Etienne, de beste manieren hadden zij beslist niet. Zowel binnen als buiten de lijnen toonden deze knapen zulk een ontstel lend te kort aan zelfbeheersing, dat het gedurende de wedstrijd mij alleen maar verwonderde dat de scheidsrechter, er niet één of twee een waarschuwing gaf. Wij lieten ons echter niet ver leiden hierop in te gaan en toen Ger Worst ons een 10 voorsprong bezorgde begon het er hoopvol uit te zien, temeer daar onze backs en „halfs" er goed het oog in hadden. Een extra pluim voor Jan Veen, die met de naar alles trappende midden voor heel wat te stellen had. Het bleef 10. Uit deze wedstrijd was ons echter wel gebleken dat wij ons over de verdediging totaal geen .zorgen behoefden te maken, maar dat onze aanval bij gebrek aan een „afmaker", het heel moeilijk zou hebben langs de legale weg doelpunten te fabri ceren!!! De tweede wedstrijd op deze dag ging tegen het sterke Not tingham Forest, dat reeds Wuppertal met 34 had verslagen. Ook in deze wedstrijd het zelfde beeld; prachtig werk van onze achterhoede en middenlinie en zeer steriel spel van onze voorwaartsen. Kansen kregen wij zeer zeker nog, maar door gebrek aan tempo en aan inzicht konden wij de bruine knikker niet achter de Engelse goalie krijgen. Door een foutje van onze rechtsbuiten bij het Engelse doelgebied kregen de Notts de kans gevaarlijk op te brengen en met een schuiver tussen de benen van Jan Konings door, brachten zij de stand op 10. Hierbij bleef het. Ongetwijfeld een eervol resultaat, als men weet dat ditzelfde Nott. Forest in de finale Austria uit Salsburg met liefst 70 wist te verslaan!! De volgende dag moesten wij proberen tegen W.S.V. de (zie verder pagina 6) 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 2