Bellevue Restaurant «De Kuil» Commentaar Rectificatie DINERS - RECEPTIES GERENOMMEERDE KEUKEN Naar aanleiding van de OPEN BRIEF van Dolf Desmit aan Mr. Vic Buckingham voorkomende in ons vorig clubnieuws ont vingen wij van de heer v. Donkelaar het volgende commentaar. Heer Desmit, Ondergetekende heeft met veel belangstelling uw Open Brief aan de heer Buckingham gelezen. Ik kan het met uw hulde aan de heer Buckingham wel eens zijn, maar dat dit nu ten koste moet gaan van een ander is m.i. niet op zijn plaats en niet nodig. Ten eerste: het bestuur van Ajax zoekt naar wegen om de inkomsten te vergroten. Voorstander van een na-competitie der nos. 1, 2 en 3 bent u niet en wordt door u afgedaan met: hard- stikke mesjogge. Ten tweede: het bestuur heeft een trainer 6 jaar in dienst ge had en de man zijn opvattingen omtrent training uit laten voe ren. Er zijn meerdere trainers van naam (o.a. E. Schwartz) die van de door u genoemde middelen gebruik maken (concentratie hotels, Sauna en warming-up). Dat kan toch allemaal geen onzin genoemd worden. Laten we het Ajax-Nieuws niet gaan gebruiken om elkaar een veeg uit de pan te geven. Groetend, F. v. DONKELAAR. Antwoord van de heer Desmit In antwoord op uw bovenvermeld schrijven zou ik in de eerste plaats willen opmerken, dat mijn critiek in alinea vier van mijn Open Brief aan de heer Vic Buckingham betrekking heeft op een AANTAL ZAKEN in het algemeen waarmede ik het niet eens ben, maar van enige op- of aanmerking jegens het bestuur in deze is geen sprake. Dat het bestuur naar middelen zoekt om de inkomsten te ver groten is niet anders dan een zeer prijzenswaardig streven. Wij dienen echter de voetbalsport en hebben geen voetbal circus. Evenals b.v. de Nederl. Opera bij haar zakelijk beheer ter dege rekening moet houden met haar artistieke verplichtingen, zo zal men bij ons moeten waken dat het zakelijke het sportieve element niet overwoekerd. Ik blijf het absurd vinden om na een lange competitie van 34 wedstrijden die juist door haar lengte het toevalselement als: meer of minder geluk, tijdelijk uit vorm zijn e.d. veel beter uit sluit, een competitie van vier wedstrijden tussen de nos. 1, 2 en 3 te laten spelen om uit te maken wie nu het best Nederland kan vertegenwoordigen in de strijd om de Europa-Cup. Ik blijf dit zien als een ontluistering van het Kampioenschap van Nederland. Dat u concentratie-hotels, Sauna en warming-up géén. onzin vindt en ik wel, daar is nu eenmaal niets aan te veranderen. Men kan mij zeker niet kritiek-achteraf" verwijten, want steeds heb ik al die uitwassen aan de kaak gesteld in de tijd, dat ik het genoegen had de Redactie van ons lijfblad te ver zorgen. De drie trainers van groot formaat, die onze club kende (kent) Reynolds, Crook en Buckingham hadden en hebben geen „hokus-pocus" nodig. Die legden (leggen) het zwaartepunt op techniek en tactiek, de twee pijlers waarop de voetbalsport rust. Daarnaast zal een verstandige leiding, die er vrijwel altijd in de Ajax-geschiedenis is geweest, voor een prettige sfeer zorgen. Om een voorbeeld te noemen: Een avondje naar Wim Kan aan de vooravond van een belangrijke wedstrijd, zoals de K.N.V.B. bij een komende „interland" deed, is een beter medicijn dan concentratie-hotels en warming-up. Och kom, heer v. Donkelaar, de toevallige successen worden breed uit geëtaleerd, maar de „soffen", daarover zwijgt men. Ons elftal werd in het voorbije jaar eens „geïnterneerd" in een Amsterdams hotel en verloor met 14. Volendam liet nog maar pas zijn spelers een snipperdag opnemen om een gehele dag te concentreren en te trainen en verloor daarop met 04. Een paar jaar geleden kreeg een elftal in de eerste klasse een speciale opleiding in het vallen hetgeen met veel bombarie en foto's in de kranten kwam. Ze leerden het vallen zo goed, dat ze in het afgelopen seizoen bijna uit de le klasse naar de 2e klasse vielen; nr. 2 van-onder was het resultaat. Neen, ik blijf erbij, dat men voetballen alleen voetballende leert en daarnaast natuurlijk moet zorgen voor een goede licha melijke conditie, hetgeen men met normale middelen kan be reiken. DOLF DESMIT. Bij het doorlezen van „Ajax 60 jaar" in ons vorig clubblad, ontdekte Tjerk de Munnik dat op pagina 29 van „Het Gouden Boek", in de opsomming van de spelers die deel uitmaakten van de ploeg die in het sezoen 1907/'08 het kampioenschap van de 2e klasse B der A.V.B. behaalde, dat daar als een der backs genoemd wordt: B. H. Crom. Dit moet zijn: Ben (H.) Croon, die, zij het (later) niet op voetbalgebied toch als als legendarische sportfiguur die aandacht verdient. Tjerk zegt: „Want deze Ben Croon bedankte, na dat kampioensseizoen voor Ajax, omdat hij uiteindelijk meer voor roeien voelde. Hij werd lid van „Amstel", roeide eerst als skiffeur en later vele jaren als „slag" van de destijds onverslaanbare en roemrijke „Amstel-vier" bestaande uit: Ben Croon, Burk, Höfte en Wielsma. Tientallen bekers en eerste prijzen, behaald over ge heel Europa, werden hun deel. De laatste 10 15 jaren ont moette ik Ben vrij geregeld en bij deze gelegenheden gingen heel wat gesprekken over het oude èn tegenwoordige Ajax over de tong. Enkele maanden geleden is hij, 75 jaar oud, overleden." TJEDEM. Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandisplein 7 Salades, Groquetten enz. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 8