grijpen. Twee punten waren voldoende. Tegen Z.F.C. 2 is het dan maar gebeurd. Met 30 werden de Zaankanters verslagen en konden de bloemen aangedragen worden. Wim Bleyenberg (twee maal) en Jan Seelen schoten de Z.F.C.-ers naar de neder laag. Zij, die dit seizoen voor ons tweede elftal uitkwamen waren: Hoogerman, Van der Weide, Koning, Vlietman, Haarms, Schaap, Schaapshok, Pronk, Visser, Seelen, Vesters, Bleyen berg, Westra, Petersen, Fransz en Geelhuizen. Aan deze clubmakkers onze hartelijke felicitaties. Ajax 3 benutte de laatste strohalm, die nog een kans op het kampioenschap gaf, dankbaar. Met veel pijn sloegen onze boys in Den Helder het reserve-team van H.R.C. (20). Met Blauw wit 3 zal nu uitgemaakt moeten worden wie zich kampioen mag noemen. De grote strijd vindt vermoedelijk a.s. Zondag plaats. Succes vrienden! Ajax 4 is er in geslaagd de beslissingsmatch tegen D.W.S.-A. 3 tot een goed einde te brengen. Na heel hard werken was de zege (42) aan onze vierlingen. Een keurige prestatie, waarvoor onze hulde. Zij, die aan dit kampioenschap medewerkten waren: Meester, Boering, Heifer, E. H. Post, A. J. Post, Wiertz, Dollee, C. J. A. Geelhuizen, Van der Veen, Goudsmit, R. Dukker, Loman en Pijper. Eveneens onze hartelijke felicitaties, mannen. Met de Paasdagen trok ons eerste juniores A-team naar Wup- pertal. Van St. Etienne werd gewonnen 10), doch van Nottingham en Wuppertal verloren. Tweeanaal één nul. Geen daverend succes. Henk Groot en Ben Muller (Prins reserve) konden een 21 nederlaag tegen onze Zuiderburen niet voorkomen. Jammer voor onze clubmakkers, die we toch willen feliciteren met hun opname in het Nederlands elftal. Ook iSwart, Cees Groot en Jan van Drecht kregen een invitatie voor een vertegenwoordi gend elftal, waarvoor de volle vijf, vrienden. In het kader van ons zestig-jarig bestaan vond j.l. Zondag een groot jeugdtournooi plaats en een treffen tussen de derde en vierde elftallen van P.S.V., Feijenoord en onze club. Er werd met veel animo gespeeld, —jammer dat de weergoden niet medewerkten en er waren aardige partijen te bewonderen. Bij de jeugd ging A.D.O. met de verenigingsprijs schoot, dat deed Feijenoord 4 bij de seniores en ons derde team pikte de prijs in, die voor de derde elftallers beschikbaar was gesteld. Een pluim op de hoeden van Elftal- en Jeugdcommissies. Van negen tot zes uur waren de leden van deze commissies in touw. Het 2e elftal besloot de competitie met een gelijk spel. Op Zaterdag 23 April kwamen de reserves van Blauw-Wit op be zoek. Na een slechte wedstrijd verlieten beide partijen met één punt winst de arena. Uitslag 22. De wedstrijd tegen onze Haagse vrienden (A.D.O.) is voor captain Anderiesen en zijn ploeg ook voor ons allen op een diepe teleurstelling uitgedraaid. Met 21 bleven de jongens van de heer Martens, baas in eigen huis en, om de bittere pil nog minder verguld te maken, volkomen verdiend. Het heeft geen zin namen te noemen van hen die faalden, maar een paar van onze vaak zo bejubelde keien, waren op die eerste Zondag in Mei, daar op het volgepropte Zuiderpark, nergens. Natuurlijk,' de A.D.O.-ers, nog lang niet uit de degradatie-zorgen, hebben alles gedaan, de kostbare punten binnen te halen en dat is de rood-groenen gelukt. Onprettig voor ons, maar wat wilt u Het kan niet altijd voor de wind gaan en u hebt ook wel eens een dag, dat u beter in bed had kunnen blijven. So what! Meerse klei erover! Zondag a.s. krijgen we Elinkwijk op visite. Ook jongens, die nog lang niet thuis zijn. Dat wordt, om met twee voeten op de grond te blijven, beslist geen partijtje om een luie stoel bij te nemen. Daar zal hard aan getrokken moeten worden. Verr hard! Mannen zet de beste voetbalslof voor. Heel Ajax rekent op jullie. BROWN. Ajax—Sittardia Henk Groot heeft de bal prachtig ingekopt, maar de doelpaal kwam Sittardia's doelman die totaal kansloos was, te hulp. Geen doelpunt I 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 3