Jubileum-klanken Voetbal Toen we verleden jaar Juni, in opdracht van het bestuur, startten met de voorbereiding der feestelijkheden, die ons zestig jarig bestaan moesten versieren, hadden we slechts een vaag idee van de moeilijkheden, die een paar dagen „ernst en luim" ons zouden voorzetten. Eerlijk vrienden, nu de toorts van de leut is gedoofd, kunnen we het beamen; het feestneuzenpad loopt niet louter en alleen over tulpen en narcissen. Integen deel! Het is gemakkelijk gezegd; vorm maar een feestcomité en maak, dat alles en iedereen tevreden is. Vooral, als dat „iedereen tevreden" binnen het raam van een begroting moet liggen. Het eerste werk van het comité was dus het enigszins vorm geven aan een programma en het samenstellen van een begroting. Het lukte en de goedkeuring van onze vroede vade ren plus financiële commissie werd verkregen. We konden aan de slag. Maar wat 'moest het worden Het feest van het 59-jarig bestaan was geslaagd. Daar was een ieder het over eens. Mies Bouwman had het met „Dat is Uw Ajax-leven" prima gedaan, dus er moest iets uit de bus komen, dat, als het even kon, niet in de schaduw van de Reynolds-story zou liggen. Een moeilijk geval, waarvoor niet la minute een oplossing te vinden was. Er viel te piekeren. De eerste gedachten gingen uit naar de heer „Dorus" (Saint Germain des Prés). Een cabaret-programma, met deze heer als conferencier, leek ons wel iets. 't Werd niets. De heer „Dorus" was reeds bezet. Een euvel, dat we vaker zouden tegen komen. Onze volgende stap was een poging een bekend radio reporter voor ons karretje te spannen. Deze poging scheen succes te hebben. Hij voelde er veel voor, zou de T.V. inschake len enz., maar na enige weken kwam een bericht, waarnaar we echt niet verlangden. Hij zag er vanaf. Allerlei moeilijkheden en dus; we werden bedankt. Een teleurstelling, die we ook wel weer te boven kwamen, maar de tijd begon te dringen. Het is in de variété-wereld zo, dat, wil je „sterren" contracteren, je moet maken er vroeg tijdig bij te zijn. Een jaar van tevoren een contract afsluiten is heel gewoon en we hebben het meegemaakt, dat ons doodleuk werd gevraagd, ever anderhalf jaar eens terug te komen. Wijs geworden door ervaring hadden we alvast een paar contracten afgesloten, maar daar heb je nog geen programma mee, dat klinkt als de „Oude-Wester". Wat een „middag voor de jeugd" betreft, die ook op ons pro gramma stond, waren we onder de bedrijven door geslaagd. De heer La Fleur vele relaties in de variété-wereld nam ons mee naar een feestavond, waar de Verano's optraden. We heb ben na afloop van de voorstelling niet lang gedebateerd. Voor de jeugd waren we „rond". En hoe! De Verano's hebben er in Bellevue een bijzonder geslaagde middag van gemaakt. De foto's, in dit blad opgenomen, zijn er een klein bewijs van. Aan dit gezelschap alsnog onze dank en hulde! Zoals reeds gezegd, begon de tijd te dringen, maar DE oplos sing voor de feestavond was nog steeds niet gevonden, totdat één van ons quintet op het idee kwam de heer Muriloff in de arm te nemen. Het bleek een schot in de roos. Vele malen is er vergaderd geworden, meestal bij de heer De Groot thuis de gastvrijheid was Groot eindelijk stond de avond op poten. Wat het geworden is, weet u. Misschien vond u het geslaagd, misschien niet. 't Kan van de plaats afhan gen, die u bezette, maar we hebben getracht zoveel mogelijk clubgenoten in Bellevue een stoel te bezorgen, wat inhield, dat niet iedereen „op de eerste rij" kon zitten. Dat kan echter ook niet als we op „normale" manier, dus alles netjes op rij, een feestavond houden. Ook dan zijn er lieden, die niet tevreden zijn en, net zo als nu, niet medewerken het feest te doen slagen. Dat komt helaas voor, zelfs bij de „Bordjes-Club". Wat zonder meer te betreuren valt. De artiesten hebben het uitstekend gedaan. Wat men noemt „waar voor hun geld" gegeven. Maar, we hadden ze ook voor u uitgezocht. Het Ajax' Sextet, bestaande uit Joop Stoffelen, Guus Drager, Jan Ditmeyer en drie dames (Avro-koor) was een vondst, wat ook gezegd kon worden van het optreden van Dansschool Albert van Lingen. Zestien dansparen deden het uitstekend en oogstten veel bijval. Vooral het kampioenspaar was prima. Al bij al een prachtig programma, dat door het geroezemoes niet geheel tot zijn recht kwam. Jammer voor de mannen achter de schermen, die bergen werk hebben verzet om het feest te doen slagen. De receptie in ons stadion werd een groot succes. De trai ningszaal door eigen personeel geheel gerestaureerd jïe muurschilderingen door leerlingen van de Derde Lagere Tech nische School fraai bijgewerkt was in een bloementuin om getoverd, toen toastmaster Geudeker de receptie opende. Vele sprekers, waaronder Burgemeester Van Hall, Bondsvoorzitter Schroder, afd.-voorzitter Jaspers, de heer Koolhaas (Zwaluwen, Voorland, Huldigingscomité) enz. zwaaiden onze club veel lof toe en bedachten ons op verbazingwekkende wijze. Elders in dit blad vindt u een lijst van de cadeaux, bloemstukken enz., die wij mochten ontvangen. Voorzitter Jan Melchers stond voor de moeilijke taak alle sprekers van repliek te dienen en te bedanken, een opgave, verre van gemakkelijk. Jan deed het magistraal, een voorzitter van een club als de onze waardig. Jan, onze hulde! Het feestavondje voor Ere-leden, Leden van verdiensten enz. slaagde volledig. De stemming was prima. Alles in het kort samenvattend, kunnen we zeggen, dat ons zestig-jarig bestaan op prettige wijze is gevierd. We willen dit kleine overzicht dan ook gaarne besluiten met dank te brengen, aan de heren Geudeker, La Fleur, De Groot en Schoevaart (het Feestcomité), die enorm veel tijd hebben besteed de viering van ons jubileum op waardige wijze te doen plaats vinden en het bovendien presteerden, de begroting niet te overschrijden. In deze dure tijd een prestatie op zichzelf. Vrienden, namens het bestuur, hartelijk dank. Nog zes matches twee thuis en vier uit scheiden ons van de eindpaal. De mogelijkheid zit erin, dat die eindpaal met het Ajax-embleem wordt versierd, schreven wij in het laatst verschenen Ajax-Nieuws. Nu, bij het verschijnen van dit blad, is die mogelijkheid er nog steeds. Twee van de zes wedstrijden winst drie punten zitten erop en onze voorsprong op Feijenoord bedraagt vijf kost bare punten. Dat betekent dus, dat we alles nog in eigen hand hebben. Gezien het resterende programma is er voor ons elftal nog moeilijk werk aan de winkel, dat met veel inspanning suc cesvol opgeknapt kan worden. Anderiesen en zijn mannen zijn. daarvan overtuigd, zodat we met vertrouwen hun verdere ver richtingen tegemoet zien. Eén van de lastigste wedstrijden van het seizoen, Rapid uit, leverde ons een gelijk spel op. Nimmer slaagden wij erin van deze Limburgers te winnen, waardoor deze minder aangename traditie gehandhaafd bleef. We waren echter met dat simpele puntje best tevreden, want het heeft er lange tijd naar uitge zien, dat onze knapen met lege handen huiswaarts zouden gaan. Twee nul achter en dan nog op de valreep een gelijk spel be vechten is een knappe prestatie en geeft uiting van een strijden- tot-het-uiterste. Sjaak Swart was de gelukkige, die even voor het eindsignaal de gelijkmaker ter wereld bracht. De match tegen Volendam, bijgewoond door een vrijwel uit verkocht huis, is op een drama voor de wijdbroeken uitge draaid. Met een verpletterende nederlaag (90) moesten de mannen uit het vissersdorp genoegen nemen. Als excuus kan gelden het aantal invallers, liefst acht stuks, dat de Volendam- mers in het veld moesten brengen. Vijf doelpunten van Henk Groot en een kroongoal (de honderdste) van Sjaak Swart, waren de meest opmerkelijke feiten van deze partij. De Volen- dammers hebben de Ere-diivisie al afgeschreven, maar.„we komen terug" is hun devies voor het volgende seizoen. We wen sen ze veel succes. Ajax 2 heeft de kans oim het kampioenschap binnen te halen met beide handen aangegrepen. Na het struikelen van En schede 2, lag de weg naar de titel vrijwel open. Twee hinder nissen, Z.F.C. 2 en Blauw Wit 2, lagen nog op die weg, maar aangezien we beide teams thuis moesten ontvangen, maakten aanvoerder Koning en zijn makkers een beste kans de titel te 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 2