Heel Ajax fuift I Hoe vond U wel in Bellevue het platina-Ajaxfeest? Of was het diamant voor U Wat U bent niet geweest De leiding had Frans Muriloff, meer hoef ik niet te zeggen. Want daarmee kun je nooit een sof alleen maar eer inleggen. Dat gastvrouw Karin het goed doet is metterdaad bewezen. Geen betere U igauw ontmoet dat zeg 'k U maar bij dezen. Jan Corduwener en zijn band zijn bij het danspubliek net als Thom Keiling welbekend voor goede dansmuziek. Een Cocktail moet versterkend zijn, ditmaal nog te versterken door iemand als Aad van der Gein, zoals u zult bemerken. Albert van Lingen leidt het bal. Doch wees maar niet bevreesd. Hij niet de Satan spelen zal. Geen FAUST 't is meer een FEEST. Eerst de Three Jacksons, witgepet, als accordeonisten. Met dertig tonen goed gezet zij best van wanten wisten. Jan Ditmeyer-van-eigen-kweek, nü, via Mokums zuiden, een doorgewinterd zanger bleek van lyrische geluiden. Werd opgevolgd door Scott and Black. Die zijn in hoge mate komediant en knettergek als prima acrobaten Vervolgens ging zo'n zestien paar aan 't walsen, steppen, swingen. Als 'n legpuzzle greep 't in elkaar. KünstSchoolAlbert van Lingen. Toen internationaal ineens. En niet slechts „Brits" of Frans. Ans en Jaap Daniels in het Deens! Zelfs Zweeds zijn beiden „mans". Sem Nijveen bracht ook dit keer weer een zeer knap intermezzo met zijn collega Benny Behr als virtuozenduo. Waarna een nieuwe frisse kracht: (zowat de helft van Brown) Frans Rexis ons tot lachen bracht als muzikale clown. 't Ajax-sextèt kwam nu aan bod. Het werd direct de clou met Jelly, Ria, Bertie tot Joop, Guus en Jan en hoe! Wie weet waar dit toe leidt alsnog. Misschien wel tot de States! Joop Stoffelen en Drager toch zijn al meer vèr geweest. Als 't zestal start met: „Ga je mee naar 't Ajax-Stadion" deint heel de zaal gelijk de zee; parterre als balkon(?). „Heel Ajax fuift" „Zeg weet je 't al", hoor je de massa kwelen. „Vanavond is het Ajaxbal" klinkt het uit duizend kelen. Dan komt Fred Kaps! Uit d'Ereklas. Tot in zijn vingertoppen. Getruukt als eens Wim Volkers was. Want die wist ook van f oppen Als de Osmani's komen, gaan we er eens goed voor zitten. Hoe lenig! Krijgen die voortaan een plaats bij de Rood Witten Zou je wel willen, zegt je vrouw die je gedachten leest. Wanneer komt die Alberti nou, of is die al geweest? Dan zegt ze: Zeg, daar komt ie an. Dèt is Willy Alberti. Een écht oer-Italjaanse man. i k zoiets al van ver zie. Van Italjaan tot de Jordaan is hier alleen maar 'n stap. Dus zien we Tante Leen al staan, voor ons d vuurpijlklap Maar dan is 't feest nog lang niet uit. Dan gaan we pas beginnen. Dansen nog uren tot besluit. Zo'n trot verzet de zinnen. Kortom, 't was af, het was weer „zó" Men sprak van knots en machtig. En bovendien 't was haast cadeau. Wat is vandaag een- tachtig? B. S. LE MARCHÉ. Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 16