IN MEMORIAM CORNELIS EGBERT DE VLIEGER jongens de kans gegrepen. Liefst zes matches op een rijtje werden gewonnen en nog met duidelijke cijfers ook. Misschien wilt u ons even volgen? De Graafschap 2 (40 en 16), D.W.S.-A. 2 (1—5), Go-Ahead 2 (1—3), Volendam 2 (1—3) en Leeuwarden 2 (31). De laatstgenoemde match hebben we gezien, maar eerlijk, het was niet om te gillen. Toegegeven, de doelman van Leeuwarden was ongezellig goed en de rechts back, ook een jongen om mee te praten, maar neen, er werd beslist niet gespeeld om te schrijvenburgers, boeren en buiten lui, gaat dat zien. Op links liep junior Keyzer, een jongen waar goed voetbal in steekt. Dat kan echt wat worden. Op rechts Vesters en Peters, ook twee knapen, die we nog wel eens in het eerste zullen tegenkomen. Eerstgenoemde is een speler, die het in zijn benen heeft. Het korte tikje, het bekeken bal letje, de manier waaropU als kenner voelt wat we bedoe len. In de halflinie was het weer zwoeger Haarms, die met woord en daad voor de puntjes knokte, maar Pronk op de spil- plaats deed wat de daad betreft beslist niet voor Bob onder. Alleen een penalty benutten schijnt voor hem nog geen open boek te zijn. Op een halve meter hoogte vlak langs de paal en de doelman is kansloos, my son! Oefening baart kunst. Overi gens een dikke pluim. Vlietman, op de linksbackplaats, speelt o.i. beter dan aan het begin van dit seizoen. Ook van deze loot aan de Ajax-stam kunnen we nog veel plezier beleven. Zoals we al schreven: Leeuwarden 2 met 31 geklopt, maar het heeft er lange tijd niet naar uitgezien. Rust kwam met 00. Vele kansen waren om zeep gebracht. Het zat er echt niet in en toen na de thee de boys uit Leeuwarden de leiding namen, leek het verkeken. Een penalty kon redding brengen, maar de doel man bleek ook op die markt thuis te zijn. Hij stopte het schot van Pronk prima. Een vrije trap buiten het strafschopgebied, door Peters genomen, bracht toch nog de gelijkmaker en tevens de ondergang van Leeuwarden. Het werd een zege op de val reep. Sneu voor de sportieve Friezen, maar we hadden de puntjes nodig en verleden jaar zaten de jongens uit het hoge Noorden ons ook al dwars. Nog drie wedstrijden resten voor het tweede. Heracles 2 uit, Blauw-Wit 2 en Z.F.C. 2 thuis. Drie moeilijke partijen, maar het kampioenschap lokt en dus de moeite waard om de spieren te strekken. We hopen in het volgend clubblad over de vlag, die in top ging, te kunnen schrijven. Ajax 3, dat enige maanden geleden in feite hors concours was, acht punten voorsprong op nummer twee, heeft door een gelijk spel in Volendam, Blauw-Wit 3 de kans gegeven met ons team gelijk te komen. Voor de wapenfeiten van de laatste weken verwijzen wij naar het uitslagenlijstje. Vrienden van het derde, we rekenen nog steeds op jullie. Ajax 4 zit heel toevallig in hetzelfde schuitje. Door aan de Wandelweg tegen A.F.C. 2 gelijk te spelen (11) is het zo gelopen, dat een beslissingswedstrijd tegen D.W.S.-A. zal moe ten uitmaken, wie zich kampioen mag noemen. Aangenomen, dat D.W.S.-A. de laatste match tegen O.S.V. wint. Onze boys hebben het de laatste weken zeer goed gedaan. Van Blauw-Wit 4 werd gewonnen met 12, van De Volewijckers 3 met 21, van Zeeburgia 2 met 13 en van O.S.V. 2 met 52. Jammer van die misstap tegen A.F.C. Maar de kans is in eigen hand, dus vrienden, laat de titel niet glippen. Play up! Kampioen Ajax 5 won de laatste match (tegen Energia 2) met 21, zodat het seizoen met een zege werd besloten. Ajax 6 won van De Eland 2 met 012, klopte Uithoorn 2 met 21 en besloot het seizoen met een 21-zege op V.V.A. 4. Eindstand ranglijst derde plaats. Ajax 7 eindigde de competitie in het midden van de ranglijst. Van Ambon 2 werd met 03 verloren, maar De Germaan 3 (15) en J.O.S. 4 (24) moesten de meerderheid van onze clubgenoten erkennen. Dat waren dan de wapenfeiten van de afgelopen maand. Onze lijst internationals werd weer iets langer. Ben Muller en Henk Groot hielpen mede Bulgarije naar een 42-nederlaag te spelen. Co Prins zat op de reservebank en Jaak Swart en Cees Groot kregen een uitnodiging voor de training Neder land BBelgië B. Aan al deze Ajacieden onze hartelijke feli citaties. BROWN. Wederom viel geheel onverwacht de schaduw van de dood over onze rijen. Ajacied in hart en nieren, Lid van Verdienste van onze club, heeft helaas het tijdelijke voor het eeuwige moeten verwisselen. In de nacht van Donderdag 24 Maart 1.1. zakte voor hem het scherm, dat zweeft tussen leven en dood, knapte de levensdraad van een clubmakker, voor wie niets te veel was en die enorm hard werkte voor zijn gezin, zijn zaak en ,,zijn" Ajax. Misschien is dat harde werken wel één van de oorzaken geweest van zijn verscheiden op nog jeugdige leeftijd. Wie zal op deze vraag een antwoord kunnen geven? Wij, zijn vrienden, in ieder geval niet, maar wel weten wij, dat onze club een steunpilaar van het zuiverste water is ontvallen. Nog heel jong trok de felle vechter Cor de Vlieger het Ajax-shirt over de schouders, om na harde training in het jaar 1925 tot het eerste elftal door te dringen, waarin hij zich bijna twee seizoenen handhaafde. Een blessure maakte een einde aan zijn voetbal-aspiraties, maar Ajax bleef hij trouw. Wij hadden het genoegen samen met Cor vele jaren in de redactie van het ,,Ajax-Nieuws" zitting te hebben, het blad waarin onze oud strijdmakker furore maakte met artikelen over de „Oude Garde". Kort voor zijn dood interviewde hij nog een van onze prominente figuren, een interview, dat elders in dit blad te lezen staat. Helaas, de laatste pennevrucht van zijn hand. Dinsdag 29 Maart 1.1. hebben honderden vrienden onze clubmakker een laatste groet gebracht, heeft voorzitter Melchers een gevoelig woord tot afscheid gesproken. Bedolven onder een schat van bloemen werd Cor aan de schoot der aarde toevertrouwd, om daar de rust te vinden, die hij zo ruimschoots heeft verdiend. Cor, beste kerel, rust in vrede. F. H. W. DE BRUYN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 3