Ons Cadeau lyrauwelijks zijn de feestklanken van de viering van ons zestig- 1^1 jarig bestaan verklonken of een zware slag treft ons. Cor de Vlieger, Lid van Verdienste van onze vereniging, is niet meer. Een plotselinge dood maakte een einde aan zijn werk zaam leven. Persoonlijk hadden wij het genoegen vele jaren met hem de Ajax-krant te mogen verzorgen, een maandelijks terugkerend werk, dat hij immer en altijd met veel plezier vol bracht. Helaas is de hand die zijn pen, een pen vaak zo vol van geestige invallen, voortbewoog tot rust gekomen. TQt eeuwige rust. Zijn interviews, waarin hij sterk was, zullen wij, met uit zondering van zijn laatste, dat in dit blad geschreven staat, nooit meer onder ogen krijgen en ook zijn visverhalen, repor tages van de Ajax-visfestijnen, moeten wij voortaan missen. Zijn plaats aan de redactietafel is opengevallen, zijn stoel naar achteren geschovenLeeg, hopeloos leeg. Tragiek van het leven, dat voort holt. Rusteloos. Cornelis, oud-strijdmakker, we zullen je nooit vergeten. Rust zacht. Gezien de prestaties van onze elftallen en ons jubileumfeest was er alle reden met een feestelijk getint blaadje uit te komen. De dood van onze mede-redacteur deed ons besluiten hiermede tot de volgende maand te wachten. U krijgt van ons dus alleen het een en ander over voetbalverrichtingen van Ajax 1 tot en met Ajax 7. Het eerste elftal blijft het fantastisch goed doen. De moeilijke uitwedstrijd tegen Sparta werd met 04 gewonnen, een dui delijke zege, die onze verwachtingen verre overtrof. Sparta in eigen huis de punten afhandig maken is een moeilijk karwei, maar nu de Rotterdammers in de buurt van de gevaren-zone huisden was het helemaal een opgave-om slecht van te slapen. „Clubgeest" heeft gesproken, waarde clubvrienden. Ja clubgeest heeft duidelijke taal gesproken, want op onze oproep om bijdragen voor een cadeau, onze club aan te bieden bij haar 60-jarig bestaan, stroomden al spoedig de bedragen binnen, zó, dat tot onze vreugde een bedrag van meer dan drieduizend gulden werd bijeengebracht. Een buiten verwachting mooi bedrag waarvoor aan alle bijdragers onze dank. Wij meenden nu eens geen luxe maar practische cadeaux te moeten aanbieden en daarom, zoals u waarschijnlijk reeds weet, gaven wij namens u allen een adresseermachine met zgn. uitwerper, stan daard en 1500 adresseerplaatjes, verder een hoogtezon, om de spelers te koesteren en ten slotte nog 12 stoelen in de bestuurskamer. Zoals u ziet alle practische cadeaux. Daarom nogmaals hartelijk dank. M. J. KOOLHAAS. J. DE BOER Sr. Tj. DE MUNNIK. W. MEIJER. Enfin, Anderiesen en zijn makkers zijn dit seizoen heel wat mans en de kampioen van verleden jaar weet daar nu van mee te praten, want ook de return-match verloren de Spartanen met dikke cijfers (50). De home-match was vooral na de rust van prima gehalte. De Rotterdammers werden toen finaal overklast en kwamen op 't laatst practisch in het stuk niet meer voor. Namen noemen doen we niet, maar het was buiten gewoon, mannen! Tussen twee haakjes, Sparta heeft het in het tournooi om de Europa-Cup prima gedaan en gaarne bren gen wij van deze plaats de jongens van voorzitter Salters onze hulde. In Enschede tegen de Sportclub is het meer dan spannend toegegaan. Us Abe was weer van de partij, maar veel heeft hij er niet aan gedaan. Zijn gelijkmakend doelpunt was de En- schede-supporters hartelijk welkom, maar voor de rest hebben zij niet zo heel veel plezier aan hem beleefd. Tijd van komen en tijd van gaan. Dat liedje heeft voor ons allemaal geklonken en eerlijk, mensen, het was geen melodie om een winkel, ge vuld met feestartikelen, binnen te lopen. Voor Abe dus na af loop geen feestelijk flesje Zeiler Schwarze Katz of zo iets dergelijks; voor onze jongens was er voor het eten Jus de Rai sin. Ze hadden het echt verdiend, want om op een „geladen" Enschede een 2O-achterstand in een 23-voorsprong om te zetten, moet je goed tegen de bal kunnen trappen. U weet het, 't is de Gro(o)t(e)-elf gelukt en als op de valreep de kuif van Abe iets korter was geweest, waren de punten mee naar Mokum gegaan. Helaas, Abe was toevallig die week niet bij de kapper geweest en zo mocht Jan van Drecht de gelijkmaker uit het net halen. Maar, toen we via de radio de uitslag hoorden, vonden we het allang best. Dat vonden we ook, toen Hilversum ons vertelde, dat in Venlo Ajax met 12 van V.V.V. gewonnen had. We hebben er een glaasje op gedronken, want de bottle stond al klaar. Dat vindt u misschien gek? Helemaal niet, want er stond in Venlo een record op het spel, dat tout prix gehandhaafd moest worden. En kijk, dat is nu net iets voor ons. Dat is door de jaren heen „net-iets-voor-ons" geweest. Dat weten ze in Scandinavië (1918), dat weten ze in Brussel (Dagblad-beker), dat weet men in Wenen (Wacker), dat weet men ook in Londen (een 70- zege op de beste amateurclub uit die tijd). Enfin, we kunnen nog wel even doorgaan. Dat record was voor ons al verdwenen voor er een bal getrapt was. We zijn er niet bij geweest, maar volgens vriend Keyzer was het levensgevaarlijk wat in Venlo op de grasmat werd gekwakt. Echt „ongeschaafd-hout" voet bal. Ruw en bonkig. Jacht-op-de-premie gepeer. We zijn er heelhuids doorgerold en de punten gingen wonderbaarlijk genoeg ('t had vier of vijf nul voor V.V.V. moeten zijn) mee naar huis. We waren er dankbaar voor. Niet voor het spel van de lieden uit Venlo. Grote premies uitloven om het spel van een tegenstander de nek om te draaien, lijkt ons niet be vorderlijk voor beter voetbal en zeer zeker niet om de vriend schappelijke sfeer tussen de clubs op peil te houden of te ver beteren. Uiteindelijk hebben we elkaar nodig en rust op ieder clubbestuur de plicht vijandige gevoelens op afstand te houden. Meer willen we van dit voetbalgeval niet zeggen. De match tegen Blauw-Wit er werd in onze kring nogal tegenop gezien is voor onze Stadionvrienden een drama ge worden. Binnen de minuut was het in feite al gebeurd. Een hard maar enigszins gelukkig schot van Swart (de bal werd van richting veranderd) sloeg Van Heeswijk kansloos. Die klap is Blauw-Wit niet meer te boven gekomen en moest de toch sterke defensie van de zebra's nog driemaal capituleren voor de eerste helft afgesloten kon worden. Zoals u weet, werd de uitslag 81 in ons voordeel, de zwaarste negerlaag, die Blauw- Wit ooit van ons te slikken kreeg, maar het gekke is, dat de jongens van vriend Lakeman behoorlijk voetbal speelden. Al- Leen de afwerking van de aanvallen was huilen met de lamp aan. Dat kunnen de vijf knapen, die bij ons op de eerste rij lopen, beter. Die buiten niet alleen kansen als koeien, maar ook micro-kansjes uit. En dat is een klein onderdeeltje van ons succes. U moogt het gerust weten. Wat u ook moogt weten is, dat Jan van Drecht, Van Mourik, Smit, Van Ham, Anderiesen, Muller, Feldmann, C. Groot, H. Groot, Prins en Swart voor al die zegepralen zorgden. Nog zes matches twee thuis en vier uit scheiden ons van de eindpaal. De mogelijkheid zit er in, dat die eindpaal met het Ajax-embleem wordt versierd. Ajax 2. Enschede 2 heeft de vriendelijkheid gehad een veer te laten en het gevolg hiervan was, dat ons reserve-team de kans weer in eigen hand kreeg. Met beide handen hebben onze 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 2