Wat een geluk Go Ahead 2—Ajax 2 1-3 Waar Ajax zo benauwd voor was is meer dan meegevallen. Blauw-Wit markeert té veel de pas bij pover voetjeballen. Er was nogal wat misverstand in 't Zebra-doelgebied. In d'afweer zat haast geen verband; men z a g de opzet niet. Zo kon 't gebeuren dat bij rust wij reeds op rozen zaten. 'De Zebra's hebben onbewust de dekking losgelaten. Dit kwam natuurlijk mede door de snelle open pas die Ajax schuin of middendoor kon leggen op het gras. Bij 't eerste doelpunt zat het wel voor ons een beetje mee. Maar voor de rest veel beter spel zelfs zichbaar op „teevee". Dus bleven we op Feijenoord zes wedstrijdpunten voor. En negen en tachtig maal gescoord; ook dat kan er mee door. Indien standvastig blijft de wil beslist niet meer te falen dan zijn we zelfs nog in april niet meer te achterhalen. Alleen dan gaat de vlag in top zonder het af te tikken. Alsdan gaat ook de honderd op zonder er voor te schrikken. En de gevolgen 'k Vind ze Groots! Prins- heerlijk, wat een zakie Bennie niet trots vroeg op z'n Haags 'n Ado'er onze S jakie. V ij f jonge Ajacieden! gaan de centrale training in. Drie zie 'k al in oranje staan en da's nog maar 't begin. Voorlopig echter nuchter voor de allerlaatste slagen. Ik wou n u al een kaartje voor twee „extra metsies" vragen. Maar o, maar o, die voorverkoop! Kan dit nu niet wat vlotter? Als stieren liepen ze te hoop. Ik louw 'k ben die van Potter B. S. LE MARCHË. 22 i Sportclub Enschede—Ajax 3-3 Een uitermate goed begin van de Sportclub deed ons vrij snel een verdiende achterstand van 20 oplopen, waarbij aan de vergetelheid moet worden onttrokken dat Guus en Wim hierbij de helpende hand boden. In het eerste half uur klopte er vrijwel niets bij Ajax, hetgeen zeer zeker niet uitsluitend mocht wor den toegeschreven aan falen onzerzijds, maar zonder twijfel eveneens aan het voortreffelijke spel van Enschede. Met de rust was de stand échter gelijk (22) door goede doelpunten van Cees en het gekke van het geval was dat wij eigenlijk tóen al weer een flinke voorsprong hadden moeten hebben. In de tweede helft werd Enschede geheel en al teruggedre ven en het leek maar een kwestie van even-wachten op een flinke overwinning, die er inderdaad op dat moment dik in zat. Donald maakte 32 en even later Henk met een uistekend doelpunt 42, ten minste, dat dachten wij, maar het werd om buitenspelredenen afgekeurd. Erger was dat Henk hierbij geblesseerd werd en ongeveer 10 minuten uit het veld bleef, in welke tijd Enschede er in slaagde de bakens te verzetten. Ca. 10 minuten voor tijd zorgde Abe, die in feite slechts een figu rantenrol vervulde, ervoor (goede kopbal) dat Enschede ons een puntje afsnoepte. Jammer voor ons, maar gunstig voor de in ernstig degradatiegevaar verkerende Sportclub. Ik hoop in het bijzonder voor hun sympathieke en uitstekende coach dat wij niet alleen het komende seizoen, maar verder nog vele jaren, tegen hen in het geweer zullen moeten komen. Enschede, zet 'm op! St. Het werd, ondanks goed spel van ons tweede, een trieste ver-i toning. Onze gastheren hadden b.v. als linksbuiten iemand, die niet op een sportterrein thuis behoort en die bovendien nog door een zeer chauvinistisch publiek werd opgezweept. Het spijt mij dit van een sportsman als voorgaand te moeten zeggen, maar het spijt mij nog meer, dat vele aanwezigen zich op totaal verkeerde wijze lieten gaan. Ontelbaar was het aantal overtre dingen van genoemde jongeman; het was in feite meer dan beschamend, te meer daar elk geval gepaard ging met gelach van de objectieve toeschouwers. Ton Pronk kreeg een scheurtje boven een wenkbrauw en was gedwongen uit te vallen, Johnny Schaap werd op grove wijze tegen de grond gewerkt. Karei Vesters ontving zonder meer een trap tegen zijn zitvlak en Pete Petersen rende als het ware voor zijn leven terug naar de middenlijn. Pete had n.l. door gespeeld nadat voor buitenspel was gefloten, hetgeen de doel- verdediger zo opwond, dat hij Pete een trap wilde verkopen. Bij het willen ontlopen van een eventueel letsel liep hij tegen een ander op, die eveneens minder goede bedoelingen met hem had; hij zette het op een lopen en keek voortdurend schichtig om of iemand hem volgde, hetgeen echter in het geheel niet het geval was. Uiteindelijk belandde hij veilig op de middenlijn. U zult begrijpen dat een en ander, ondanks alles, onze lachlust opwekte. Helaas, hoe kan het anders, faalde de gezagsdrager. Na een goede start ontglipte de leiding hem volkomen en de vreemd- soortigste gevallen deden zich voor. Hij bleek b.v. zich niet meer te kunnen herinneren dat Ton Pronk ca. 5 minuten op het veld had gelegen, terwijl het publiek steeds luidruchtiger op door spelen aandrong. Gevolg: een aanvankelijke weigering voor het toelaten van een invaller. Diep gepeins had gelukkig tot gevolg dat het begon te „dagen" en Haarms voor Pronk het veld in mocht. Geleidelijk gingen verschillende van onze spelers eveneens meer aandacht besteden aan de tegenstanders dan aan de bal. Voor de deskundige objectieve toeschouwer bleef zodoende weinig te genieten over. Met voetbal had het geheel weinig of niets meer te maken. Jammer! Tussen de bedrijven door scoorden wij drie doelpunten Jan Seelen (2) en Karei Vesters (1) -—en Go-Ahead eenmaal uit een indirecte vrije trap. Resultaat: een zwaar bevochte, maar verdiende overwinning en een nog zeer redelijke kans op het kampioenschap. Ik vertrouw dat het bekwame en sympathieke Go-Ahead- bestuur er in mag slagen het roer, waar nodig, om te gooien. Ik

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 22