Jeugd allerlei Beste jeugdvrienden, tot onze spijt moeten wij het deze keer kort maken. Uiteraard vergde het artikel over 60-jaar Ajax de nodige tijd van ons doch bovendien heeft het plotseling overlijden van ons geacht mede-redactielid, de heer C. E. de Vlieger, t.a.v. de samenstelling van dit clubblad begrijpelijker wijze wel het een en ander teweeg gebracht. Waar verder de meeste elftallen zijn uitgespeeld en de span ning er dus wel een beetje uit is, zouden wij dit keer in het algemeen naar de uitslagen willen verwijzen. Een uitzondering moeten wij echter maken voor de Ajax-juniores B2 die het Kampioenschap van hun Afdeling behaalden. Jongens, van harte gefeliciteerd. Jullie hebben een kranige prestatie geleverd, waarop wij, Ajacieden, zeker trots zijn. Van de heer Smit ontvingen wij nog een paar verslagen van de Jun. Al, Jun. BI en Jun. B6. Eerst de „Al". De wedstrijd tegen D.O.S. Door Ajax gewon nen met 40. „Een redelijk goede wedstrijd, waarbij D.O.S. niet zo zwak was als de uitslag doet vermoeden. Maar het voorhoedespel der Kanaries leek nergens op. De eenvoudigste kansen bleven on benut. Onze achterhoede en middenlinie, met Wim van West als uitblinker, waren goed op dreef en de voorhoede deed, getuige de vier goals, wat van haar verwacht werd. H.F.C.-jun AlAjax-jun. Al. 02. De Haarlemmers hadden reeds getoond, gevaarlijke tegen standers te zijn (2 x van de Volewijckers gewonnen en een kleine nederlaag tegen Volendam). En op het mooie veld aan de Spanjaardslaan lieten zij er dan ook geen twijfel over bestaan, dat zij zeer beslist de bedoe ling hadden onze jongens de punten te betwisten. Met groot enthousiasme gingen zij over het veld en beletten onze Hope in hun spel te komen. En, zoals zo vaak, wist Ajax maar niet, wat daaraan te doen. Gevolg: een slechte wedstrijd. Hard, doch fair. Goede combinaties waren beslist op de vingers van één hand te tellen. Cor te Slaa gaf ons voor de rust met een prima schot de lei ding en hoewel wij nog enkele kansen kregen, bleef het tot de thee daarbij. ZATERDAGAVOND 16 APRIL a.s. Aanvang 8 uur Clubavond (met dames) in de boven- Klaverjassen Sjoelbakken De Clubavond commissie U komt toch ook In de tweede helft hetzelfde beeld. De vermoeidheid begon zich nu echter bij H.F.C. af te tekenen. Daardoor kwamen wij wat meer in de aanval, mede door de omzetting, Jo Engelsma op de rechtsbuiten-plaats te zetten. En het verwonderde toen ook niemand dat het door Jo 02 werd. Ajax-jun. BIZeeburgia-jun. BI. 41. De zeer sterke Kruislaanbewoners moesten deze forse neder laag incasseren van een bij tijden goed spelend Ajax-team. Maarhet zat ons ook wel een beetje mee. Rust was 10. Toen loste Ger Uittenbosch een ver ongevaarlijk schot waarop de Zeeburgia-keeper zich verkeek, zodat de bal langs zijn lichaam in het doel huppelde. Dit werkte als een „knock-out" op de gehele ploeg. Adri van Dijk kon er zelfs 40 van maken. Het verdiende tegenpunt kwam tegen het eindsignaal. Al met al een goede wedstrijd met onzerzijds sterk achterhoedespel en heel eenzijdige voorhoede-bewegingen. Ajax-jun.B6Blauw Wit-jun. B6. 30. Tegen deze sterke tegenstander hebben onze Benjamins goed van zich afgebeten. De kampioenskansen zijn weer volledig in onze handen. Blauw Wit begon overdonderend en er waren heel wat be nauwde situaties voor ons doel. Maar, zoals zo vaak, de eerste Ajax-uitval had succes. In hoog tempo ging de bal over het veld, Han Driessen passeerde op het lijntje keurig de achterspelers, een trekballetje en floep 10. Blauw Wit bleef in het veld sterker, maar zonder succes. Toen wij er in slaagden de stand op 20 te brengen, was het bekeken. De zebra's zakten af en met 30 kwam het einde. Lieden, dat was het. Volgende keer hopelijk wat meer. Al is de competitie voor 80% bekeken, denk er aan dat we nog een aantal tournooien krijgen! Verwaarloos de training dus niet. Blijf fit, opdat wij straks een goed figuur slaan. T. M. Hier is het programma: Met de Paasdagen gaan de Juniores Al naar Wupperthal. Ze nemen daar deel aan een internationaal tournooi, welks klasse u uit de volgende namen zelf kunt concluderen: Rode Ster (Belgrado) Milano Nottingham Forest Stade Reims Rode Ster (Belgrado) Idraets Klub Hörsholm Barcelona Blau Weiss (Berlin) Ajax U.V.S. (Leiden) Wupperthal Luitjes, denk er aan dat hier verschillende factoren nodig zijn om een dragelijk figuur te slaan. Vooral: Een goede geest en wilskracht! Op 17 en 18 April is er tevens een tournooi voor de Juniores A2 bij Watergraafsmeer. 24 April. Ons eigen Jubileumtournooi voor B-juniores. Deelnemers zijn: Feijenoord, A.D.O. Blauw Wit en Ajax. (Klasse BI, B2, enz. en B 12-jarigen.) 5 Mei: (Bevrijdingsdag) welpentournooi. 8 Mei: Ons eigen Jubileumtournooi voor A-juniores en welpen. Deelnemers A-juniores: D.W.S., Volendam, E.D.O. en Ajax. Deelnemers Welpen: de Volewijckers, D.W.S., Blauw Wit en Ajax. 20, 21 en 22 Mei: Ons Insulinde-cup Tourooi. 26 Mei: (Hemelvaartsdag: Het Los-Bekertournooi voor Bl-juniores. zaal van ons Stadion 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 14