\jax I in de nieuwe omge ving in 1911 (voormalige Ajax-ierrein) met Ziegeler als doelverdediger geen afdelingskampioen was, bezette zij in de gewone compe titie de tweede plaats. Cijfers waaraan geen club kan tippen, cijfers die zelfs de prachtige resultaten waarmede achtereen volgens R.A.P., H.V.V. en Sparta de oppermacht hebben gehad, naar de kroon steken. Zij mag er naar mijn mening aanspraak op maken, de beste club van Nederland door alle voetbaltijden geweest te zijn." U ziet, geen geringe lof werd ons toegezwaaid. En toch dwingt de bescheidenheid of zin voor de werkelijkheid, dat laat ik in het midden de grote lof ons toegezwaaid, hoe zal ik het zeggen, wat gereserveerd te accepteren. Want nuchter bezien is 1929/1939, niet alleen een Ajax-, maar óók een Feijen- oord-periode geweest. Enerzijds mogen we ons over deze gang van zaken verheugen, want Ajax en Feijenoord hebben onge twijfeld eikaars prestaties opgevoerd en ons het genot geschon ken van technisch hoogstaand en sportief voetbal. Doch daar staat tegenover dat, indien de toptijden van de twee grote rivalen meer in „phase" verschoven waren geweest, vooral de cijfers van Feijenoord meer in overeenstemming zou den zijn geweest met haar prestaties in onze voetbalgemeen schap. Bekijkt u de tabellen maar eens critisch: Driemaal eindigde Feijenoord in de kampioenscompetitie op de tweede plaats achter Ajax in de 10 beschreven jaren en tweemaal won Ajax het afdelingskampioenschap vóór Feijen oord. Onze club eindigde éénmaal in de kampioenscompetitie als nr. 2 achter Feijenoord en eenmaal in de gewone competitie. U ziet dus dat vooral Feijenoord de dupe is geweest van de en van de sterkste elftallen uit Ajax' Gouden Eeuw" iaande :^v.l.n.r. Jan den Boer, Plet trijbos. Plet van^Reenen, Plet van eijck, Jan de Boer, Dolf van Kol, ob ten Have en Wlm Anderlesen. IttendCor Jurrlaans, Theo Schet- ters en Wlm Volkers 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 11