Jonge Lentegeluiden T7en vreemde titel, vindt u niet? Het is alsof een poëet zijn lezers door deze titel een bos wil laten zien, waarin de blaren der bomen zachtkens ruisen, de vogels zingen en de eekhoorns stoeien en springen. Maar weet u ook, geachte lezers, dat het niet zozeer het stukje zelf is, maar veeleer de titel die de schrijver meestal veel hoofdbrekens kost? Lange tijd zit hij te peinzen tot eindelijk de inspiratie tot hem is gekomen. Ja, dat moet het zijn. „Jonge Lentegeluiden". Waarom? Wel, met „jong" willen wij u iets vertellen over onze jeugd en met „lentegeluiden" willen wij u attent maken op de komende lentetijd, het geen voor ons betekent „Tournooitijd". En speciaal dit jaar is deze tournooitijd voor ons wel zeer belangrijk. Niet alleen dat wij vele uitnodigingen hebben ontvangen voor deelname aan diverse grote tour- nooien, waaronder zelfs een uit Duitsland, maar boven dien hebben wij, in verband met ons 60-jarig bestaan, van het bestuur toestemming gekregen een tweetal tournooi- en, waarin practisch de gehele Ajax-jeugd vertegenwoor digd is, te organiseren. En ofschoon bij het verschijnen van dit blad nog niet alles in details bekend is, kunnen wij u alvast wel zeggen, dat wij voor onze B-juniores op Zondag 24 April een tournooi hebben vastgesteld, waaraan door vier clubs, twee uit Amsterdam en twee buiten de stad, elk met drie elftallen, zal worden deelgenomen. Bovendien wordt op Zondag 8 Mei een tournooi gehou den, waaraan wordt deelgenomen, wat de A-juniores betreft, door vier clubs, waarvan drie buiten de stad, elk met twee elftallen en voor wat de welpen aangaat door vier Amsterdamse clubs, elk met één elftal. Zoals reeds gezegd, zijn dit natuurlijk voorlopige mededelingen. Wij hopen u in ons volgend clubblad meer gedetailleerde ge gevens te kunnen verstrekken. Waarvoor wij eveneens, en niet in de laatste plaats, gaarne uw speciale aandacht willen vragen, is ons inter nationaal jeugdtournooi om de „Insulinde Cup", dat zal worden verspeeld op Vrijdag 20, Zaterdag 21 en Zondag 22 Mei a.s. Wanneer de voortekenen niet bedriegen, belooft ook dit jubileum-tournooi werkelijk iets bijzonders te wor den. Wij hebben namelijk, ook al in verband met ons 60-jarig bestaan, invitaties gezonden aan diverse Engelse, Duitse, Oostenrijkse, Italiaanse en Spaanse clubs. Weliswaar hebben wij van hen nog geen officiële toe zeggingen ontvangen, doch er is reden om aan te nemen, dat wij niet teleurgesteld zullen worden en dat u straks een suprematie van het Europese jeugdvoetbal kan wor den voorgezet. Natuurlijk zijn er nog tal van moeilijkheden, die over wonnen moeten worden. Eén daarvan, een zeer belang rijke, is de huisvesting. 120 spelers moeten onder dak U vindt dit geen probleemAha, u wilt ons helpen en één of twee van die knullen een paar dagen in huis nemenDat is prachtig. Moge uw voorbeeld navol ging vinden. Aller steun is dit jaar wel nodig. Zeker, de voorgaande jaren hebben vele Ajax-families ons niet in de steek gelaten; zij zullen er nu, naar wij De gezamenlijke lunch in de benedenzaal van ons stadion Het jaarlijkse Insulinde Cuptournooi 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 6