Restaurant «De Kuil» Met rasse schreden nadert 18 Maart, de herdenkingsdag van onze 60ste verjaardag. Dat zal me het-dagje of beter het- weekje wel worden. Ieder Ajax-lid kan in die week aan zijn trekken komen. Voor onze niet zó piep jonge bestuursleden zul len het wel onrustige dagen worden, maar dat hebben ze er graag voor over. Geen medelijden dus. Hopelijk blijft ons eerste elftal tot zolang „in the running"; voor het aanbieden van het kampioenschap is 18 Maart nog wel wat te vroeg, maar zonder puntenverlies kunnen we een heel eind in de goede richting zijn. Heeft u hier of daar nog moeilijk heden, los die dan vóór half Maart even op, want vanaf die datum kunnen we alleen nog maar vrolijke Ajacieden gebruiken. Jammer is het, dat wij ons zo dikwijls moeten ergeren aan handelingen van journalisten. Jammer, omdat wij ons terdege bewust zijn van de belangrijkheid van deze heren en omdat wij niets liever willen dan in vrede en goede harmonie samen te werken aan de sport in het algemeen en aan voetbal in het bij zonder. Natuurlijk maken wij fouten en het zou onjuist zijn te beweren, dat bij ons altijd alles in orde is, maar hoeveel narig heid zou ons beschoren blijven, indien men, alvorens kritiek te hebben, even een telefoontje waagde aan een onzer bestuurs leden. Daar ik persoonlijk niets liever dan een goede vriendschap met bedoelde heren wens, is het echt geen Ajax-belang hier op alles in te gaan, maar onjuist zou het m.i. zijn alles maar zonder meer te slikken. Onder het hoofd „Blamage" schreef een dagblad, dat de grote nederlaag van het Amsterdams elftal een blamage was voor de grote Amsterdamse clubs. Jammer, dat men zoiets niet vóór de wedstrijd schrijft, of tijdens de rust, toen de stand nog bijna gelijk was. Ik heb nergens gelezen, wat de grote Am sterdamse bladen aan Tuindorp-Oostzaan gegeven hebben, maar ik weet wel, dat de semi-prof voetbalsport, die het com mercieel toch ook niet zo gemakkelijk heeft, toch maar weer haar steentje heeft bijgedragen. Weet u ook, mijne heren, dat de grote Amsterdamse clubs in verband met het drukke seizoen en het risico van slecht weer, bereid waren de wedstrijd lóter te spelen, maar dan direct 15 a 20 mille voor het goede doel te fourneren? En verder, geachte schrijver,, was er nu werkelijk een zo veel sterker Amsterdams elftal op te stellen Inderdaad hebben wij Henk Groot terug gehouden, maar is dat zo vreemd, als men weet dat deze speler ruim acht dagen vóór de oorspron kelijke speeldatum, een zware kaakoperatie onderging? De be doeling van Amsterdam was primair om voor dit speciale doel alle grote Amsterdamse clubs vertegenwoordigd te zien. Dat was m.i. de juiste geste. Nu is dit elftal na rust door een ploeg in topvorm overklast, een ploeg die in een match waarin het karakter hardheid natuurlijk ontbrak, al de registers van tech niek open heeft kunnen trekken. Als u de nederlaag jammer had gevonden, all right, maar de veroordeling „blamage", dat ver dienen noch de spelers die, volgens u, hun best deden, noch de clubs en de K.N.V.B. afd. Amsterdam, die kans gezien hebben ca. 25 mille voor het goede doel bij te dragen. Tot besluit namens Ajax hartelijk dank aan Rotterdam voor de spontane hulp aan onze getroffen stadgenoten en gaarne tot wederdienst bereid. In een clubblad van een Amsterdamse amateur-vereniging kritiek gelezen omtrent mijn opvatting, dat ons derde elftal het recht moet hebben tegenover eerste elftallen van amateurclubs geplaatst te worden. Natuurlijk heb ik daarop geantwoord en men heeft mijn artikel grotendeels opgenomen (jammer toch, dat men altijd stukken weglaat). Als onderschrift antwoordde mijn geachte „tegenstander", dat semi-prof-clubs alleen maar vermenging zoeken, om enige van hun a.s. „werknemers" (wat een onprettig woord) aan goede sparring-partners te helpen, en om aantrekkelijke thuiswedstrijden te krijgen als het eerste elftal „uit" speelt. Hierop zou ik willen antwoorden, dat ons derde elftal bestaat uit amateurs. Mochten hier a.s. „werknemers" onder zitten, dan beweer ik, dat deze in alle amateur-ploegen zitten, mits ze natuurlijk de capaciteiten er voor hebben. Overigens geldt dit ook voor de Regionale juniores, waartegen men blijkbaar graag speelt. Wat de aantrekkelijke thuiswedstrijden betreft, geldt dit eer der voor de amateurclubs. Want als ons eerste elftal uit speelt, moet ons tweede elftal op ons hoofdveld thuis spelen. Hoe wij dus voordeel uit deze wedstrijden zouden trekken, is mij voor lopig nog een raadsel. En wat de belangrijke amateur-tournooien aangaat, waarover schrijver het heeft, als ong eerste amateur-team sterk genoeg zou zijn om het tegen eerste elftallen van amateurclubs op te nemen, dan lijkt het mij van een organiserende vereniging on verstandig om een technisch goed geschoold amateur-elftal uit te schakelen, alleen maar uit prestige-overwegingen, omdat het eigenlijk toch maar „het derde" is. Tot slot nog enige felicitaties, n.l. aan ons vijfde elftal, aan de juniores A4 en juniores A2. Deze elftallen legden beslag op het kampioenschap, wat mij heel veel genoegen heeft gedaan. Boys, hartelijk gefeliciteerd. Tot zover dan maar weer mijn maandelijkse „post". Ik hoop van harte dat het heeft mpgen bijdragen om alle problemen die in en buiten onze mooie vereniging bestaan, openlijk tegemoet te treden. Ieder verzoek om inlichtingen, ieder nader overleg stellen wij op hoge prijs. Wij zijn niet onfeilbaar, proberen wèl ons best te doen. JAMES. Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandfsplein 7 SaladesGroquetten enz. -CftCXSZ Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 5