geval van een nieuw kleurig jasje te voorzien. Beleefd verzoeken we dan ook onze spelers, die van de zaal gebruik maken, de pas geverfde muren niet als schietschijf te gebruiken. Dat doen we thuis toch ook niet. Bij voorbaat hartelijk dank voor het zuinig omgaan met de Ajax-spullen. Tot slot nog een beetje voetbal. Het eerste elftal houdt zich patent. De moeilijke opgave, D.W.S.-A. van een zege weg te houden, werd prima opgelost. Arie, Arie kreeg geen kans zijn supporters te laten juichen. Wim Anderiesen gaf hem niet veel gelegenheid gevaarlijk te worden en daar Ger van Mourik, Smit, Visser en Ben Muller, de makkers van Vonhoff het leven erg zuur maakten, heeft Jan van Drecht, die er goed het oog in had, het niet al te moeilijk gehad. Onze voorhoede, bestaande uit Swart, Prins, H. Groot, Westra en Feldmann, stond voor de lastige taak, de sterke defensie van de Stadion-mannen uit elkaar te peuteren. Dat lukte tweemaal Westra plaatste de openingstreffer en Cees Groot zorgde voor nummer twee zodat de kostbare punten binnenkwamen. De grote strijd tegen D.O.S. leverde ons één punt op, dat ons, gezien het verloop van de strijd, beslist toekwam. Op de valreep werd Ben Muller de grote man. In de laatste minuut redde hij ons via een vrije schop (een dreun in de uiterste hoek) van een onverdiende nederlaag. Het scheelde slechts een baby-haar of Sjaak Swart had er voor ons een overwinning uit gesleept. Toen hij de knikker langs De Munck zou schieten, bracht een D.O.S.- been redding, 't Was op de rand van de afgrond. In een slechte match wonnen onze mannen met 42 van Sittardia. De gebr. Groot zorgden voor de doelpunten, maar de beste man uit de voorhoede was naar onze smaak toch Kootje Prins. Bergen werk heeft die knaap weer verzet en hij deed het nog prima ook. Donald speelde eveneens een behoorlijke partij, alleen dat lange wachten voor een voorzet wordt losgelaten, werkt remmend. Snel afwerken is het parool. Schaaphok, die Guus van Ham verving (deed hij tegen D.O.S. ook), deed het niet slecht en zal zijn weg in het hoogste voetbal wel vinden. De overigen speelden beslist niet hun beste wedstrijd van het seizoen dat kan gebeuren maar het spel van de tegen partij leende zich daar ook niet bijster voor. Zondag a.s., tegen Sparta, zal daar hopelijk meer gelegenheid voor zijn en gezien het belang van de strijd, is er alle reden de beste voetbal slof voor te zetten. Succes, mannen! Aan Guus van Ham en ook Bob Haarms, die na zijn knie operatie nu weer met een „enkeltje" sukkelt, spoedige en alge hele genezing toegewenst. Ajax 2 heeft de big-match in Enschede met 21 verloren. De rust ging in met een 01 voorsprong, maar twee blunders van onze defensie de laatste even voor het einde brachten Enschede 2 de zege en een grote kans op het kampioenschap. Gedachtig aan de koe en de haas, klopten onze mensen Alkmaar '54 2 met 90 en wonnen Zondag j.l. in Arnhem met 13 van Vitesse 2. Dat Arnhemse wapenfeit was beslist niet onverdien stelijk, daar de geel-zwarten ook nog een vinger in de pap had den. Die vinger kan nu wel afgelikt worden, daar de Vitesse- boys zo goed als uitgeschakeld voor de titel zijn. Enschede heeft, met twee gespeelde matches meer, vijf punten voorsprong en zal zo vriendelijk moeten zijn hier of daar een veer te laten. Blyenberg en zijn makkers mogen dat beslist niet, want dan is de kans zo goed als verkeken. Play up, vrienden! Ajax 3 is de kampioenskans lelijk aan het verprutsen. Na een zege op D.O.S. 3 (12), waren onze knapen zo intelligent om van het laag geklasseerde W.F.C. 2 met 31 te verliezen. Een klap, die vermoedelijk de schrik in de benen heeft geslagen, want Zondag j.l. klopte concurrent Blauw Wit 3 onze beste amateurs maar liefst met 50. BrrNog heeft ons derde een kleine voorsprong, maar er mag geen punt verloren gaan. Een goede eindspurt kan de ere-titel redden. Vooruit, vrienden, het kan en dus de tanden op elkaar. Ajax 4 kwam slechts eenmaal in het veld en haalde de punten binnen. Watergraafsmeer 2 werd de dupe (31). Ajax 5 klopte D.J.K. 2 (02) en dat betekende „de hoogste titel". Aan de kampioenen onze hartelijke felicitaties. Het zesde en zevende konden, de voetbalschoenen in het vet houden. Terreinen afgekeurd. Ook bij de jeugd zijn kampioenen bekend, n.l. juniores A4 (Ajax' eerste) en... juniores A2. Onze felicitaties, boys. En hiermede zijn we weer aan het einde van ons verhaal. Tot het volgende nummer. BROWN. Bij Ger van Mourik's 250ste wedstrijd voor het eérste elftal Voorzitter Thijs Jansen (D.W.S.-A.) huldigt de jubilaris 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 3