In het laatst verschenen „Ajax-Nieuws" hebben we met u een praatje gemaakt over de kaartverkoop bij top-wedstrijden. We hebben u toen verteld, dat het bestuur besloten had de leden in de gelegenheid te stellen een paar kaarten te kopen. Ook deelden we mede, dat die verkoop zou plaats vinden de Dins dagavond vóór de betreffende wedstrijd, waarbij onze gedachten uitgingen naar de match AjaxBlauw Wit. We leefden toen in de veronderstelling, dat het voor manipulaties op-het-slappe- kaartenkoord, met betrekking tot de match AjaxD.W.S.-A., te kort dag zou zijn. Het clubblad kon pas na de match Ajax D.W.S.-A. in de bus liggen en was het bekend maken van de verkoop voor genoemde match via ons orgaan uitgesloten. Om de leden toch terwille te zijn, uiteindelijk is de club er voor de leden, werd besloten een kaartschrijven op de post te doen en de rest weet u. In plaats van Dinsdag- werd de verkoop Woens dagavond gehouden, omdat er op eerstgenoemde avond be stuursvergadering op het programma stond. Deze avond klopte niet met hetgeen in ons blad vermeld stond en heeft misschien aanleiding tot verwarring gegeven. Indien het geval, dan sorry", vrinden. De verkoopavond het was een proef is misschien niet, misschien wèl geslaagd. Er zijn fouten gemaakt. We hadden niet gerekend op zo'n grote toeloop en ook niet op „grappenmakers", die zo gezellig waren tweemaal, of meer in de rij te gaan staan. We waren even vergeten, dat we mensen zijn en niets menselijks ons vreemd is. Enfin, ook het beste renpaard valt weleens buiten de prijzen. We hebben weer iets geleerd en zullen er in den vervolge rekening mee houden. De heer J. H. Lyre, reeds vele jaren donateur van onze club, tikte ons in een uitge breid schrijven over alle punten, die wij hierboven aanhaalden, op de vingers en hij had nog volkomen gelijk ook. Thanks, voor de genomen moeite en de goede raadgevingen, Sir, maar we zijn paraat. Vermoedelijk komt voor dit seizoen alleen nog de match AjaxBlauw Wit voor een tickets-run in aanmerking. Die strijd zal plaats vinden, aangenomen dat er geen kink in de kabel komt, op Zondag 27 Maart a.s. Nu treft het slecht, dat we in de week daarvoor midden in de festiviteiten zitten. We zijn n.l. van plan bij een top-match minstens tien dagen vóór de strijd onze leden in de gelegenheid te stellen zich van een paar kaarten te voorzien. In het geval AjaxBlauw Wit zouden we dus op Woensdag 16 Maart zitting moeten houden, maar op die datum hebben we het feest van de „Bordjes-Olub", dus u begrijpt De enige avond die gelegen komt is Maandag 14 Maart en daar houden we het dus maar op. Voor de goede orde; we komen met meer dan één koppel (men behoeft dus niet lang in de rij te staan), reiken slechts twee kaarten uit en knippen een gaatje in uw Ajax-diploma, zodat „grappenmakers" wel thuis kunnen blijven. Verder vertellen we u nog even, dat op dames- en/of kinderkaarten geen plaatsbewijzen worden verstrekt. Zo, dat weet u al weer en nu maar piekeren om aan meer kaarten te komen. Over piekeren gesproken. De narigheden voor de aanvang van onze laatste thuiswedstrijd - AjaxD.W.S.-A. hebben de deur dicht gedaan. Zoals u geconstateerd heeft, gingen op een gegeven moment honderden jongens (ouderen lieten zich ook niet onbetuigd) aan de haal. Er was geen houden aan, met ge volg, dat het een grote pan dreigde te worden. Alles rende kris kras over onze dure grasmat om een plaatsje in de zon te ver overen, waarbij vele bezoekers, die onze staantribune (Diemen- zijde) bevolkten, zich grif aansloten. Een mens is een kuddedier, nietwaar en als een gulden in uw zak hebt, wil ik zo'n stukje betaalmiddel óók hebben. Als u het bedrag te laag vindt, willen we er wel een straaljager van maken. Die dingetjes kosten toch bijna niets. Maar zonder flauwekul, het was echt niet mooi meer en het beroerde van deze race naar de zon, was het feit, dat de toekomst van Ajax, onze bloed-eigen jeugd dus, het sein tot de aanval had gegeven. Nu valt er met ons te praten u kunt het zo langzamerhand weten maar dergelijke ,,horde"-lopen waarderen wij beslist niet. Het bestuur heeft de knoop meteen maar doorgehakt en de bezoekers van de staan-tribunes „acnter de tralies" gezet. Die pret kost natuurlijk weer geld, maar we konden er niet onderuit, want we willen orde en rust. En nu onze jeugd. Die is hard op weg haar eigen glazen in te gooien. Tot nu toe hebben we het jonge goed op de Overdekte tribune toegelaten, een gebaar, dat, naar we veronderstellen, wel gewaardeerd wordt, of beter, ge waardeerd zou kunnen worden. Het blijkt een misvatting. De jongelui zitten schijnbaar liever in de zon. Helaas, dat kan niet, daar op de Open-tribune geen plaats voor hen is. De enige oplossing is dus, óf helemaal geen toegang meer, óf een plaatsje zoeken op de Staan-tribunes. Er resten nog vier thuiswedstrij den, vier gelegenheden dus onze jeugd de kans te geven zich te rehabiliteren. Wordt deze kans niet gegrepen, dan verdwijnt de Ajax-hope van de Overdekte. Jongens, de bel voor de laatste ronde heeft geklonken. Zet je, als goede Ajacieden, schrap. Zaterdag 13 Februari j.l. in eigen huis op visite geweest. Onze zustervereniging J.O.S., de club van oud-Ajacied Jaap Knol, vierde haar 40-jarig bestaan en hield receptie in ons stadion. We zijn nu eenmaal nooit kinderachtig als er te helpen valt en zeer zeker niet als het amateur-clubs betreft. Jaap en zijn man nen wisten het te waarderen, hetgeen bleek uit de sympathieke woorden, die, na de geestige speech van voorzitter Melchers, over onze hoofden we waren met Jan, Arie en ondergetekende naar ons home getrokken werden uitgestort. Populaire Jaap kan er wel iets van. Niet alleen met zijn mond, maar ook met daden. Zijn club draait op alle fronten uitstekend en als we goed hebben geluisterd, gunt iedereen de voetballers uit de „De Wetbuurt" hun successan van harte. Nog een stootje en de jongens van Jaap zijn weer kampioen. Zo, van de derde naar de tweede klasse en meteen maar de gouden plak. Dat be reik je niet als het een „Jan Boerefluitjes" beweging is, dat bereik je alleen met een heldere blik en doorzettingsvermogen. Daarom van deze plaats nog even het petje af en een papieren lauwerkrans voor de rood-witten uit de Kruislaan, die geen Kruislaan (o, schone herinnering) meer is. Het programma van de feestweek is rond. Zaterdag 12 Maart a.s. valt het startschot en gaat onze jeugd het 60-jarig bestaan vieren in Bellevue. De Verano's, met een muzikale cabaret-show, zijn van plan er een echt Ajax-feest van te maken, dus, om het even populair te zeggen, „dat-zit-wei-goed". Alle juniores en welpen ontvingen een uitnodiging en ook de z.g. „pleegouders", dat zijn de Ajax-families, die altijd bij jeugd-tournooien voor ons klaar staan, vonden een convocatie in de brievenbus. Onzes in ziens een zeer goede gedachte van de Jeugdcommissie om op deze wijze eens uiting te geven van onze dankbaarheid. We hopen nu maar, dat de opkomst geweldig zal zijn en het een prettig feest wordt, dat lang in de herinnering blijft voortleven. Woensdagavond 16 Maart a.s. is het reünie van de „Borden mannen". Bedriegen de voortekenen niet, dan wordt de vijftien de bijeenkomst van de „Oude Garde" weer oer-gezellig (daar zijn het dan ook oer-Ajacieden voor)Alleen hopen we nu maar, dat niemand die avond zijn schoonmoeder op visite krijgt, want de tent van Gebr. Sweering moet bomvol lopen. De kosten kun nen geen bezwaar zijn, want voor 7,50 een dinertje met attrac ties is zelfs in het oerwoud van Zuid-Afrika niet te krijgen. Vrijdagavond 18 Maart komen Ere-leden, leden van Verdien ste, alle commissieleden en bestuur in ons stadion bij elkaar voor een klein etentje en (de dames zijn natuurlijk ook van de partij) een dansje. Zaterdagmiddag is het receptie en 's avonds vindt de floor- show" plaats. Het programma staat elders in dit clubblad ver meld. Zo zit de feestweek van ons 60-jarig bestaan in elkaar. In vergelijking met ons 50-jarig feest een tikkeltje sober, maar u weet het, tien jaar geleden hing de vlag er enigszins anders bij. Toen kostte dat feest een vermogen, nu nog niet eens een directeurs-salaris (een directeur van een middelmatig bedrijf dan), waarbij we niet moeten vergeten, dat in 1950 ons gouden boek het levenslicht zag. Een boek we kunnen gerust zeggen het levenswerk van Dolf Desmit dat een oplage had van duizend exemplaren en vijftien mille vergde, exclusief het bloed en de tranen van de samenstellers. Bij dit feest echter geen jubileumboek en ook geen feestclublied, want tien jaren club geschiedenis zijn te kort om de schatkist een aderlating te laten ondergaan. We kunnen nog steeds de penningen beter gebrui ken. Er is aan ons stadion nog heel wat te doen. We zijn dan ook maar begonnen met de trainingszaal op te knappen. Eigen per soneel heeft de zaal keurig schoongemaakt en is bezig het hele 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 2