A F. STRIKKERS B0HTHANDEl Jeugd allerlei (vervolg van pagina 1 7) BONTMANTELS - STOLA'S Fred c.s. gewonnen, door minder in de breedte te spelen dan R.K.A.V.I.C." Alus de heer Wolterink. Juniores B2. Ajax B2de Spartaan B2 41. Voor N.F.C. Bl—Ajax B2 is het woord aan'de heer Van Ens: „De wedstrijd tegen N.F.C. was belangrijk, omdat onze tegen standers ook nog een gooi naar het kampioenschap doen. Zij begonnen dan ook in een hoog tempo, maar onze achterhoede, met spil Kervezee aan het hoofd, hield stand. De voorhoede zat echter inmiddels ook niet stil. Na een kwartier profiteerde Zweersman van een aarzeling in de N.F.C.-achterhoede, 01. Vijf minuten later wist hij nogmaals te scoren, na fraai aangeven van Splinter. Vlak vóór rust scoorde de N.F.C.-middenvoor via het lichaam van Kervezee, onhoudbaar voor keeper Hamers- veld, 1—^2. Direct na de rust zette Fokke fraai voor en Brans scoorde met een magnifieke kopbal 13- Het leek er op dat we op flu weel zaten, maar spoedig zou anders blijken. De fysiek sterkere spelers der tegenpartij gooiden er nog een schepje bovenop en binnen 5 minuten was de stand weer gelijk, 33. De wedstrijd scheen voor ons verloren, maar onze rechtsbuiten dacht er anders over. Een kleine kans, die hij kreeg, wist hij fraai te benutten, 34. Heel N.F.C. viel nu aan, maar met kunst en vliegwerk hielden de onzen stand. De officiële speeltijd was verstreken, doch de scheidsrechter trok er nog enkele minuten bij voor oponthoud. M.i. 1 y2 minuut te lang, waarin N.F.C. door een prachtig doelpunt gelijk maakte. Een beetje sneu voor onze knapen, maar beide partijen verdienden het gelijke spel." Dank u, heer Van Ens. Juniores B3. Rivalen BlAjax B3 31. We zagen deze ontmoeting na de rust (11). Onze voorwaartsen konden de juiste richting maar niet vinden. Een blunder van doelman Te Paske bracht een 21 achterstand en dat gaf onze tegenstanders moed. Doch onze verdediging hield goed stand, totdat onze keeper te laat „uit" kwam en de linksbinnen van Rivalen de overwinning kon veilig stellen, hetgeen tevens hun kampioenschap betekende. Langs deze weg alsnog onze hartelijke gelukwensen aan Ri valen. Juniores B4. Ook nog gegadigden voor de ere-titel. En de uitslagen wijzen ook wel in die richting: Ajax B4D.W.V. B3 100; S.D.W. Bl —Ajax B4 1—4; Ajax B4—A.S.V.K. B3 11—0! We rekenen op jullie, jongens! Juniores B5. Ajax B5Zeeburgia B5 24. Luisteren we naar de heer Smit: „Zoals de heer Gischler elders vermeldt, heeft onze 12-jarigen- afdeling met enige tekorten te kampen en dat heeft helaas onze dappere B5 tegen Zeeburgia parten gespeeld. Maar ondanks alle tegenslagen bleven onze knaapjes goed doorspelen en smaakten zelfs het genoegen na een 20 achter stand na de rust de stand gelijk te maken. Dat uiteindelijk de zege met 42 aan de Kruislaanbewoners moest worden gelaten, was heus geen schande en alleen maar jammer voor hun dapper verweer. Er is intussen een oplossing gevonden, dus onvolledigheid behoort nu tot het verleden hopen wij." Juniores B6. De heer Gischler was aanwezig bij Ajax B6D.W.V. B8 120! Wij geven hem hier gaarne het woord: „Voor deze wedstrijd waren uitgenodigd: Th. Vesseur, A. v. Ingen, J. de Bruin, E. Bournan, D. Perrier, E. Spaak, J. Driessen, W. Penning, L. van Hilten, N. van Dijk en C. Meyer. Dit elftal heeft kampioensaspiraties. Indien wij „bij" zijn, dan is de stand hier in de kopgroep t.m. 14 Februari: Arsenal 6 16 gesp. 28 pnt., Ajax 6 13 gesp. 24 pnt., Blauw Wit 6 15 gesp. 18 pnt. Er moeten 18 wedstrijden gespeeld worden. De twee leiders ontmoeten elkaar nog 1 keer bij Ajax, dus onze jongens hebben om zo te zeggen de kans nog in eigen hand. Bijzonder jammer was het daarom dat Zondagmorgen twee jongens verstek lieten gaan. Perrier was ziek en Vesseur zonder opgave van reden weggebleven. Dit was daarom zo jammer, omdat de Jeugdcommissie geen reserves beschikbaar had. Wat dit betreft zijn we een beetje te optimistisch geweest wat be treft de marge per elftal. We zijn met 26 jongens gestart, alle maal 12-jarigen, welke niet met oudere noch met jongere spelers mogen worden aangevuld. In de loop van het seizoen hebben een paar jongens ons verlaten en wanneer zich thans nog spelers ziek melden, wat in de winter een normaal verschijnsel is, zitten we direct „omhoog". Dit dan als excuus van de Jeugdcommissie, die hieruit zeker lering heeft getrokken. Het zag er naar uit dat ook D.W.V. 8 met slechts negen man zou verschijnen, doch op het laatste nippertje kwamen nog twee spelers het elftal completeren. De wedstrijd kon dus doorgaan, maar toen bleek ook de scheidsrechter niet aanwezig te zijn. Wij konden het de jongens van D.W.V. niet aandoen nog eens de tocht uit het Noorden te moeten aanvaarden, zodat we op zoek gingen naar een scheidsrechter, die we direct vonden in één van onze trouwe Ajacieden, de heer Beumer, die wij hierbij voor zijn bereidwilligheid alsnog hartelijk danken. De wedstrijd kon toen eindelijk beginnen en als men nu denkt, dat de jongens erg ontmoedigd waren over de ongelijke strijd (9 tegen 11) dan heeft men het mis. Dit is een elftal met goede mentaliteit. Verschillende spelers namen direct op zich voor twee te spelen, zodat er op die manier al meer dan 11 spelers waren! En inderdaad hebben ze gespeeld voor meer dan ze waard waren en als ze zo doorgaan (en dan liefst compleet) dan kan hun het kampioenschap niet ontgaan. Bouman stelde zich direct beschikbaar om als doelverdediger te fungeren, wat voor een veldspeler toch wel een zekere opoffering betekent en waarvoor hem dan ook zeker een pluim toekomt. Uiteindelijk heeft hij het niet bepaald druk gehad, doch wat hij kreeg ver werkte hij nog heel behoorlijk. De overige jongens hebben van de eerste tot de laatste minuut gewerkt. Bijna kregen we de indruk dat ze met 9 man beter spelen dan met z'n elven. Er was geen bepaalde druk op het D.W.V.-doel, waardoor een meestal sterk teruggedrongen verdediging, waar men vaak slechts met moeite doorheen kon komen. De aanvallen golfden op en neer, met als gevolg veel ruimte voor onze voorhoede, die daarvan een heel verstandig gebruik maakte en keer op keer door de achterhoede sneed en 12 keer dergelijke aanvallen met een doel punt besloot. De ruststand was pas 50 en als één van de ploegen na halftime enigszins vermoeid mocht zijn geweest, dan was het zeker niet Ajax, want dat gooide er nog een schepje bovenop en produceerde nog 7 doelpunten. Wie de doelpunten gemaakt heeft, interesseert ons niet zo, dat hebben we trouwens niet bijgehouden. Meer interesseert het VALERIUSSTRAAT 190 TELEFOON 725138 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 20