Jeugd Sportmagazijn Leo van de Kar allerlei Goede prestaties CEINTUURBAAN 149- 153- 155 Telefoon 73 55 71 ITtTe moeten beginnen met het herstellen van een verzuim. In ons vorig clubblad hebben wij n.l. geen melding gemaakt van het behalen van het kampioenschap door de juniores A4. Luitjes, dat spijt ons en we haasten ons jullie alsnog onze har telijke gelukwensen aan te bieden. Daar heeft zich inmiddels nog een tweede master" bijgevoegd en wel het elftal van de juniores A2. In een overigens slechte wedstrijd tegen Aalsmeer werd de hoogste titel door een 43 overwinning een feit. Ook captain Ton van Mazijk en zijn jongens hartelijk gefeliciteerd voor deze keurige prestatie. Overzicht Juniores Al. Nadat na de nederlaag tegen Alcmaria Victrix ook de ont moeting tegen Elinkwijk te Utrecht nog geen winst bracht (de Utrechtenaren namen voor de destijds op de Middenweg geleden 10 nederlaag met gelijke cijfers revanche) trachtten Rob Roozendaal c.s. zich tegen de Volewijckers op Voorland te re habiliteren. Wij vroegen secretaris Smit hierover. ,,Ik vind", aldus de heer Smit, „dat gezien de wedstrijd mentaliteit en zelfbeheersing ons team wel een compliment heeft verdiend. Speltechnisch bekeken ontbrak er dikwijls nog wel wat aan, maar aan de andere kant heeft het ons ook wel tegen gezeten. Want, wat zou je er van zeggen: Ger Worst schiet drie keer, let wel drie keer, tegen de binnenkant van de paal. Dat die „knikker" er niet in ging, was een mirakel. Verder keurde de „ref" een doel-treffende vrije schop van Johan Engelsma af, omdat de tegenpartij geen 9 meter afstand nam, hoewel hij m.i. wel voor het nemen van de vrije schop floot. Maar alles bij elkaar kan ik ook weer niet zeggen, dat onze groen witte vrienden onverdiend gelijk speelden, al was het alleen maar om hun geweldige geestdrift. Geen moment lieten zij onze jongens vrij lopen en steeds weer werd onze aanvallers belet om rustig „aan te leggen". Ongetwijfeld leerzaam voor onze té zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft 3 lijnen langzaam manoeuvrerende voorwaartsenNu, wat de wedstrijd betreft zou ik het hierbij willen laten", aldus onze jeugdsecre- taris. „Zou je nog iets over de spelers willen zeggen?" vroegen we. „Wel, het is niet onze gewoonte", antwoordde de heer Smit, „maar goed, we zullen dit keer de spelers eens onder de loupe nemen. Doelman Alb. Slager heeft geen echt moeilijk werk ge had. Wat hij echter kreeg, behandelde hij naar behoren. Van de backs: Jan Konings als steeds actief, goed ingrijpend en verder een rustige partij spelend. Dit geldt ook voor Coen Post, hoewel hij m.i. nog te veel naar het centrum plaatst, waar door bij het mislukken van zo'n trap dit een direct gevaar kan opleveren. Met het rechterbeen naar de linksbuiten plaatsen of een lange trap-in-de-lengte is „safer". Spil Jan Veen speelde prima, foutloos kan ik wel zeggen, alleen (hij is reeds bezig dit te verbeteren) zijn wendbaarheid en snelheid dienen te worden opgevoerd. Onze halfspelers Rob Roozendaal en Wini van West bleken vooral na de rust opper machtig. Het plaatsen laat echter nog veel te wensen over en beiden vergeten nog te veel dat een pass terug op één van de backs of de spil vaak eenvoudiger is dan een ingewikkelde schijnbeweging of idem zoveel gedraai met de bal, vooral als de tegenstanders fel op de knikker zitten. De voorhoede, tja, die blijft nog steeds onder de maat. Rechts buiten Egbert Koghee wordt dan pas actief als de bal in zijn bezit komt en dan gaat zijn activiteit zo ver, dat hij pas na ca. 20 meter gelopen te hebben afstand van de bal kan doen. Enfin, we hebben er al zoveel over gezegd. Aan Eg zelf nu om die fouten weg te werken. Cor te Slaa werkt hard, maar mist m.i. nog het juiste inzicht om, in het bezit van de bal, de juiste man te vinden, die deze bal moet hebben. Ook dit werkt, net als het lopen van Eg Koghee, remmend! Middenvoor Jo Engelsma heeft zijn vorm van het vorig jaar tot op heden niet bereikt. Zijn positie-kiezen is weifelend, waardoor zijn scherpste wapen: snelheid, niet voldoende wordt uitgebuit. Ook zijn schot blijft achterwege. Nieuweling Nico Visser toonde wel een goed spel inzicht, maar miste m.i. door te weinig wedstrijden (speelde sinds Mei '59 zijn derde wedstrijd) en te ongeregelde training het tempo, om steeds volledig „in de wedstrijd" te zijn. Links buiten Ger Worst deed het op de voor hem vreemde plaats niet slecht. Maar het duurt nog steeds te lang voor Ger „wegkomt". Zoals dat ook de heer Nauta is opgevallen. Die eerste meters moeten het vaak doen. Oefenen dus maar op „de korte sprint". Wat zeg jij er van?" „Welnu, met dit laatste kom je precies in mijn schuitje", ant woordden we. „Als ik zo 's Woensdagsavonds eens naar het lopen van de jongens kijk, valt het me op hoe lelijk, maar vooral ook hoe onproductief de meeste voetballers lopen. Natuurlijk, je behoeft niet direct een athletische stijl te verwachten, maar om je maar een voorbeeld te geven: de armbeweging. Er zijn erbij, Henk, die de armen zo krampachtig tegen het lichaam gedrukt houden en het is juist het bewégen der armen, het opzwaaien ervan, dat zo'n belangrijke rol speelt bij, mag ik het zo zeggen: de snelheidsproductie. Het is ook niet voor niets, zoals men mij destijds bij Vasas in Boedapest vertelde, dat indien iemand zich komt aanmelden als voetballer, een der eerste vragen luidt: „Wat is je tijd op de 100 meter?" Alweer de sprint. Stanley Matthews' (43 jaar!) grote kracht is nog steeds die eerste 20 meter. Sprint. „Meer is niet nodig", zegt hij, „want je hebt voordien de bal toch allang afgegeven." Ja, we zouden er nog veel meer over kunnen zeggen, maar wij moeten het hierbij laten, want er is over de andere elftallen ook nog iets te ver tellen. Juniores A2. Lijnden 1Ajax 2 06. Na de nederlaag tegen Blauw Wit (12) herstelden de A2 juniores zich prima. Op een bikkelhard doch wel bespeelbaar veld lieten zij zien, dat goed voetbal op dergelijke terreinen ook wel mogelijk is. Op een enkele uitzondering na, deden de spelers precies wat nodig was. Géén dribbels! Ineens spelen en ziet, vele malen lukte dit. Jan Yanse b.v. plaatste zijn ballen vaak direct voor „de goal". Het mislukte wel eens, maar slaagde het, dan waren het bijna steeds doelpunten. Ook de „dreun" van Ruud Goudsmit in de uiterste bovenhoek, was gebaseerd op het principe van „doe het ineens". In de achterhoede imponeerde Tom van Mazijk bijzonder, ter wijl Henny Schipper een steeds groeiende vorm te zien geeft. Vasthouden zo, Henny. De wedstrijd tegen Aalsmeer 1 bracht, zoals reeds gezegd, het Permanente camping show Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 16