Olifant Oude en Jonge D.O.S. - AJAX 2 - 2 Spel. Enschede 2 - Ajax 2 2-1 JOOP ESSELMAN café „De Dam" Dankbetuiging JUWELIERS Bouwmeester Gerrand Met Schaaphok als invaller voor Van Ham werden de puntjes met de Kanaries eerlijk gedeeld. Voor ons dank zij een uitstekend door Ben Muller genomen vrije trap in de voorlaatste minuut. Ko Prins moest en zou eindelijk zijn vrije schop nemen en depo neerde de bal met een nors gezicht op de grond. Vóór dat hij echter kon reageren, lag het bruine „vod" achter Frans de Munck, doordat Bennie als het weerlicht achter hem opdook en onmiddellijk inknalde. Over het algemeen genomen hadden wij een kleine veld- meerderheid. Aan onze kant vielen naast Bennie, in het bijzonder Sjakie Swart en Henk Groot op. Frans de Munck was echter in een voortreffelijke vorm, reageerde voortdurend uitstekend en had bovendien het geluk van de goede doelverdediger. Aan de andere kant blonk v. d. Linden van D.O.S. uit. Deze vroeg met snel en geraffineerd spel voortdurend de aandacht van onze gehele verdediging; in deze vorm is hij zonder twijfel een speler, die in het Nederlands elftal niet mag ontbreken. De rust kwam met een 10 voorsprong voor ons, door een prima doelpunt van Henk Groot. Het wekte de indruk, dat Frans geen schot van zijn linkervoet verwachtte. Na een aanvankelijk overwicht in de tweede helft kwamen wij na de gelijkmaker Jan bekeek een hoge voorzet van Brockx verkeerd in moei lijkheden. D.O.S. rook de overwinning, zette alles op de aanval en scoorde door Jacques Brockx 21. Het léék gebeurd en het scheelde maar een haar of D.O.S. had wederom gedoelpunt. Het laatste kwartier konden de bordjes worden verhangen. Nu werd D.O.S. in de verdediging gedrukt. De „rushes" van Sjaak werden steeds gevaarlijker, maar de verdediging van D.O.S., nog steeds met Frans de Munck aan het hoofd, liet zich niet verschalken. Langzaam maar zeker naderde het einde en de nederlaag scheen een feit te worden. Totdat dan eindelijk Ben op bovenomschre ven wijze de volgens mij ruim verdiende gelijkmaker scoorde. Jammer dat de wedstrijd daarna nog niet een paar minuten duurde. Volgens velen waren ons twee strafschoppen onthouden. Merkwaardigerwijze las ik daarvan niets in ook maar één krant. Op een gegeven moment in de tweede helft zag ik duide lijk dat Donald Feldmann door Visser in de grond werd gelopen. De heer Beltman verzekerde mij echter na afloop dat Feldmann Visser in de grond boorde. De grensrechter wist in het geheel niets Het was voor mij het zoveelste bewijs dat mijn ogen niet meer deugen. De komende week dan maar naar de oogarts voor een bril. Medewerkers: v. Drecht, v. Mourik, Anderiesen, Smit, Schaaphok, Muller, Swart, H. Groot, C. Groot, Prins en Feld mann. St. Na een vergeefse reis op 31 Januari veld afgekeurd, vóór wij arriveerden werd een week later een niet verdiende neder laag tegen de koplopers geleden met een helaas vrij onvolledig elftal. Arie Visser en Bob Westra deden met het eerste mee en voorts waren Cor Geelhuyzen (res. eerste), Haarms (gebles seerd), Schaap (straf in dienst), Schaaphok (ziek) en Seelen (mil. elftal) niet beschikbaar. Met een voor „het tweede" eigenaardige combinatie werd desondanks een vrij goede wedstrijd gespeeld. Na een dubbel- blanke stand bij rust bestond er gerede hoop op een gunstig resultaat. „Sportclub" was wel, dank zij de vrij sterke wind-mee, meer in de aanval geweest, maar onze verdediging en midden- linie deden hun werk uitstekend, terwijl voorts Jan Fransz met zijn „rushes" veel verwarring in de Sportclub-verdediging stichtte. Jammer, dat hij een fraaie kans om zeep bracht; de bal behoeft niet dóór het net, Jan. Uit een vrije trap wegens een „handsbal" van de doelverdedi ger buiten het strafschopgebied, kon na ca. 30 minuten spelen in de tweede helft, Karei Vesters de harde, lage voorzet van Pete Petersen inzetten. Het gejuich was nauwelijks verstomd of Abe Lenstra, profiterend van een weifeling van Bertus, depo neerde de gelijkmaker in ons net. Het laatste kwartier waren de touwtjes vrijwel geheel in handen van ons „tweede". Er ont stonden kansen, zelfs vrij behoorlijke, maar de voorhoede, zon der twijfel vandaag het zwakste gedeelte van de ploeg, slaagde er niet in te scoren. Vlak voor tijd bezorgde Abe met een effect volle bal ons een onaangename verrassing (21). wordt geschonken door Damstraat 4, Telefoon 245331 Scheidsrechter Balvers leidde de in zeer goede verstandhou ding gespeelde wedstrijd uitstekend, terwijl voorts een pluim voor het zeer correcte vlaggen beide niet-neutrale grensrechters zeker niet mag worden onthouden. Uit de doeken mag voorts nog worden gedaan, dat Ton Pronk in alle opzichten de spil was waar het gehele elftal om draaide het was meer dan goed, Ton. In de middenlinie deden Rob Roo- zendaal en Johnny Fernhout veel meer dan van hen werd ver wacht. Wim Bleyenberg kwam op het harde veld slecht uit de voeten. Bertus Hoogerman had de-pech-van-zijn-leven; hij speelde een prima wedstrijd, gaf rustig en bekeken zijn advie zen, greep steeds op tijd in en ging desondanks bij beide doel punten niet vrij uit. Bad luck, Bertus. Medewerkers: Hoogerman, Koning, Pronk, Vlietman, Roozen- daal, Fernhout, Petersen, Fransz, Bleyenberg, Vesters en Meeuwse. St. Gaarne betuig ik bestuur, spelers, leden, schaduw-elftal, vrienden en bekenden mijn hartelijke dank (ook namens mijn vrouw) voor de vele blijken van belangstelling, tijdens mijn jubileum ondervonden. JAN LENS, Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 15