MELCHERS OLIFANT JENEVER Dó borrel voor Ajaoledenl Op het oog misschien niet zo gezellig, maar de practijk heeft geleerd, dat het erg meevalt. Al bij al dus een avond, die niet „in-het-gareel" loopt, maar door zijn bonte samenstelling toch kan slagen. Als we allemaal medewerken, moet en kan het een feest worden Ajax waardig. Wat de voetballerij betreft, zijn we deze maand rap klaar. Het eerste elftal blijft maar steeds stuivertje wisselen met P.S.V. Hadden we de Eindhovenaren zo mooi van ons afge schud, komt M.V.V. even roet in het voetbalpotje gooien. Ver diend, dat is waar, maar toch ongezellig van die Maastrichte naren. De match tegen de mannen uit Eindhoven is een éclatant succes geworden. Een uitverkocht huis, prima voetbalweertje en acht doelpunten (vanaf de staanplaatsen bekeken) voor slechts één gulden. En er waren een paar goals bij, die beslist meer dan 0,12% mochten opbrengen. Het tweede doelpunt van P.S.V.een met het hoofd gescoorde dreun van Dillen, was meer dan een daalder waard geweest, als er al niet 5 voor ons team op het scorebord genoteerd stonden. Maar die stonden er gelukkig voor ons wel en er waren een paar bijgeschreven, die minstens voor een eervolle vermelding in aanmerking kwa men. Kees Groot (3 maal), Henk Groot (penalty), Feldmann en Swart lieten de Ajax-aanhang juichen, maar u begrijpt wel, dat hun teamgenoten daaraan ook debet waren. Onze jongens hebben een prima partij gespeeld en daarom alle hulde aan: Van Drecht, Van Mourik, Smit, Van Ham, Anderiesen, Muller, Swart, Henk en Cees Groot, Prins en Feldmann. Het was ge weldig en heeft een groot deel van het Amsterdamse voetbal publiek deugd gedaan. Daarom was het dan ook een enorme teleurstelling, dat het tegen M.V.V. niet wilde lukken. De Maastrichtenaren waren met weinig illusies naar Amsterdam gekomen, maar vast besloten, de huid zo duur mogelijk te verkopen. Die huid bleek voor onze spelers niet te betalen en zo gingen twee punten, waarop vermoedelijk alle „poolers" hadden gerekend, naar de dark- south" of beter, naar het vrolijke Zuiden (carnaval staat voor de deur). Een van de weinigen, die niet van slag af was, was Ger van Mourik. Hij had maling aan de harde grond en speelde een beste partij. De andere knapen, met uitzondering van Van Drecht, kwamen tegen de nimmer aflatende M.V.V.-ers niet uit de voeten en daarin ligt de verklaring van deze verrassende nederlaag. U weet wat de Engelsen zeggen... Daar houden we het dan maar op. De match tegen Willem II, de vereniging, die ook nog op de ereplaats aanspraak maakt, is, alle sombere voorspellingen, die wij opvingen, ten spijt, op een 24 zege voor Anderiesen en zijn mannen uitgedraaid. Volgens het radioverslag, dat wij beluisterden, hadden we weer alles mee. Een tegenstander, die een tijdje met tien man speelde, een buitenspeldoelpunt, dat werd toegekend en hard spel dat hoe langer hoe harder werd. Het eerste en tweede argument willen we accepteren, maar het laatste niet, want als er hard gespeeld wordt en het spel steeds harder gaat worden, hebben wij beslist niet alles mee. Daar is onze ploeg met spelers als Swart, Van Ham, Muller, Henk Groot te licht voor. Dat verhaal van deze Tilburgse reporter namen we dan ook maar met het bekende korreltje zout. In ieder geval blijft het van onze luitjes een knappe prestatie deze 24 zege, temeer als we bedenken, dat we thuis gelijk speelden (22), waarmede we content waren en het vorig seizoen in Tilburg met 51 verloren. Weer staan we dus aan de top van de afdeling. Zondag a.s. komt D.W.S.-A. naar ons stadion. De mannen van Thijs Jansen wonnen zesmaal in successie, zijn er dus dubbel op gebrand ons te kloppen. Er zal van het begin tot het einde met volle overgave gespeeld moeten worden, willen we zegevierend uit de strijd komen. En, al geeft een nederlaag nog geen enkele reden tot wanhopen met betrekking tot de eerste plaats, ieder puntje, dat we binnen halen, kan bij de finish de doorslag geven. Boys, play the game! Eerlijk en sportief. Ajax 2 heeft zijn voorraad punten weer vergroot. In Gronin gen werd het een overwinning op het kantje (23), tegen D.W.S.-A. 2 een 30 zege en de return tegen G.V.A.V. 2, Zondag j.l. in de Meer, leverde een 51 zege op. Van der Weide deed in het doel goed werk, Koning en Vlietman vormden een moeilijk te passeren backstel en de halflinie speelde een behoorlijke partij. In de voorhoede was Jan Seelen bijzonder actief. Hij, Jan Fransz en Bleijenberg, scoorden de doelpunten, waar de Groningers slechts één goal tegenover stelden. Voor de rust gaven de blauw-witten aardig partij, maar in de tweede helft kwamen zij practisch in het stuk niet meer voor. De kans op het kampioenschap heeft het tweede nog volledig in eigen hand, maar Zondag a.s. te Enschede zal het een hele toer worden, de Twentenaren, die ook een prima staat van dienst hebben en met onze jongens gelijk liggen, op afstand te houden. Us Abe speelt tegenwoordig in het tweede, 't Zal voor vriend Pronk niet veel uitmaken, dunkt ons zo. We rekenen op Bleijenberg en zijn medestrijders. Ajax 3 deel al heel dom. Liet zich voor de tweede maal door D.C.G. 2 verrassen (12). De kans op het kampioenschap is er nog volop, maar dergelijke misstappen, die beslist niet nodig zijn, schenken weinig vertrouwen. Vooruit, vrienden, nu niet in 't zicht van de haven de winst laten glippen. Ajax 4 ging op bezoek bij O.V.V.O. 2, resultaat 11. 't Is daar aan de Kruislaan nooit gemakkelijk geweest en ook nu moesten onze clubmakkers een veer laten. Als het nu dit seizoen de laatste is geweest, vooruit, laat ons dan niet mopperen. Ajax 5 wist goed raad met A.F.C. 5 (28)had met Rivalen 2 veel moeite (22), doch was veel vlugvoetiger dan Swift 3 (91). Het doelgemiddelde is weer „iets" opgeknapt. Ajax 6 was niet wilskrachtig genoeg om Wilskracht/S.N.L. 2 te verslaan (12) en had verder met t.n.o. te kampen. Als u het niet weet, dat betekent „tegenpartij-niet-opgekomen". Zeker niet goed de lijst „afgekeurde velden" gelezen. Ajax 7 stuitte op een, pardon, De Eland 3 en kon met 4 tegen zes treffers de terugtocht aanvaarden. Om het niet te verleren hebben die knapen toen maar S.D.Z. 3 op de korrel genomen. Nul tegen zeven. Niet leuk voor de S.D.Z.-ers. Het clubblad is weer vol en dus zult u tot einde Februari moeten wachten op de volgende „Kroniek". Aangenomen, dat u onze krabbels leest, 't Is geen verplichting. BROWN. N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 3