Jeugd Sportmagazijn Leo van de Kar allerlei Ooede prestaties CEINTUURBAAN 149-153- 155 Telefoon 735571 De kopy voor het laatste Jeugd-Nieuws in 1959 gaat naar de heer Van Steenbergen. We hebben vroeger zo op de drempel van Oud en Nieuw weieens zo'n soort balans gemaakt, toen er reden was voor een terugblik op hoogtepunten in ons jeugdvoetbal. In dit opzicht was 1959 echter maar rustig. Zeker, er waren de gebruikelijke kampioenselftallen, op zichzelf natuurlijk zeer verheugend; ons eerste juniores-team maakte een prachtige reis naar San Remo en sloeg er ook een behoorlijk figuur, we hadden weer een goed georganiseerd Insulinde-Cup-tournooi, maar qua prestatie-op-hoger-niveau.neen, in dit opzicht wa ren er geen roemrijke feiten. Laten we hopen, dat 1960 ons in dit opzicht meer zal geven. Bedenken wij daarbij onze deelname aan diverse tour- nooien, niet te vergeten ons eigen Jubileum-tournooi en dat om de Insulinde-Cup... Dat we ons best doen, luitjes! OVERZICHT. Juniores Al. Dit elftal blijft op het pad der overwinningen doorgaan. Na de „Volewijckers" werd een tweede geduchte con current, de Volendam-jeugd, Zaterdagmiddags vóór „the big match" VolendamAjax, op ons veld verslagen. Een harde, beslist niet mooie wedstrijd, door Ajax met 20 gewonnen. Nadat kort na het begin Jo Engelsma was uitgevallen, waar door een omzetting nodig was, bleek al spoedig, dat qua voet bal geen hoge verwachtingen gekoesterd moesten worden. Alle hulde echter hier voor invaller Cees Smit die op de voor hem vreemde links-halfplaats, na een aarzelend begin, een prima wedstrijd speelde en er zelfs in slaagde de eerste ,,goal" te scoren. Neen, hoogtepunten waren er verder niet. We kregen een penalty toegewezen (door Volendam bestreden) waaruit wij 20 maakten. Tot slot dient nog te worden vermeld een bij zonder fraaie „save" van Albert Slager, vlak voor het eind signaal klonk. R.C.H.-uit, door onze „Al" met 51 gewonnen, had wat goed voetbal betreft, niet veel om het lijf. Rechtsback Jan Konings schrijft ons over deze wedstrijd: „Qua voetbal was het niet veel. 't Ging slechts af en toe maar goed. Voor de rest moeten we deze ontmoeting maar gauw vergeten. We kwamen eerst nog achter te staan door een fout in onze verdediging, maar nog vóór de rust werd het door Cor te Slaa en Piet Keyzer 21 voor Ajax. Gedurende de tweede helft waren wij oppermachtig en brachten Gerrie Worst, Piet Keyzer en Eg Koghee de stand op 51. Ons doelgemiddelde is nu 34 voor en 8 tegen. Tussen twee haakjes, een zeer goed veld dat van R.C.H.". Bedankt Jan, je mag het meer doen. Neen, het was inder daad niet zo best. De heer Smit zegt hierover nog: „Individuele acties leidden tot de doelpunten, maar niet goed opgebouwde aanvallen. Onze kant-halves drukten het tempo ontzettend, door steeds maar weer te pingelen inplaats van snel naar voren te plaatsen. Jammer, dat deze knapen zo weinig het eerste elftal kunnen zien spelen, want daarvan kunnen zij vooral wat tempo betreft, thans heel wat opsteken". AjaxH.F.C. (juniores Al) 70. De heer Wolterink: „H.F.C. trachtte zijn huid zo duur mogelijk te verkopen, het geen hen gedeeltelijk ook wel is gelukt, al doet de uitslag dit niet vermoeden. De ruststand, 30, was na een half uur reeds bereikt door Jo Engelsma, Ger Worst en een prachtig afstandschot van Cor te Slaa. Na de thee hetzelfde beeld: een stug verdedigend H.F.C. tegen een sterker spelend Ajax dat evenwel ook thans weer spelers in de gelederen had, die maar met die bal over het veld renden, dat ding niet wilden afgeven, daardoor het tempo drukten en dus vergaten dat wérkelijk voetbal spelen nog wel iets anders is. Dat is door H.H. commissieleden en trainers reeds diverse malen besproken, daaraan zijn in het clubblad vele regels gewijd, doch niettemin menen deze spelers het toch beter te weten. Laten zij nog eens denken aan San Remo, aan het spel wat toen vooral door die Italiaanse jeugdteams op de grasmat werd gelegd; anders herinnere men zich nogeens hetgeen de heren Martens en De Wit over die „trip" o.a. schreven in ons clubblad van September j.l. „Verder is ons opgevallen, dat alleen in het uiterste geval een mannetje wordt genomen; stelregel is dat elke bal onmid dellijk naar een vrijstaande speler wordt geplaatst, waardoor het tempo zeer hoog ligt". En aan het eind: „Vooral onze spelers hebben veel kunnen leren(!). Wanneer zij alles wat zij qua voetbal hebben gezien voor 50% in hun spel weten te leggen, dan zijn wij ervan overtuigd, dat het spelpeil van ons jeugdvoetbal een fikse sprong omhoog zou maken". Jongens, we staan over enige tijd weer voor belangrijke tour- nooien op internationaal niveau. Ons eigen Insulinde-Cup-tour nooi zal dit jaar een sterker „buitenlands" karakter hebben dan tot nu toe het geval geweest is. We willen bij genoemde gelegenheden toch een goed figuur slaan? Beter dan vorig jaar! Dan is het beslist nodig nu reeds te beginnen ons spel te corrigeren, lieden! Resteert over de wedstrijd tegen „the Good Old" nog te ver melden, dat het door Eg Koghee, Rob Roozendaal, Franklin Martens 60 en uiteindelijk zelfs 70 werd". De heer Van Ens zag D.O.S. Jun. AlAjax Jun. Al: „Deze wedstrijd werd, vooral na de rust, ontsierd door te hard voetbal, waarbij helaas spelers van beide partijen zich schuldig maakten. Een en ander resulteerde in het uit het veld sturen van een D.O.S.-speler, wegens natrappen. Gelukkig zijn alle spelers heelhuids in de kleedkamer teruggekeerd. De rust stand was 00. Schoten van Johan Engelsma, Piet Keizer en Ger Worst misten soms op een haar na hun doel. De gehele wedstrijd viel voorts het goede spel op van Wim v. West. Al spoedig na de rust geraakte de D.O.S.-achterhoede in paniek en eenmaal wist de rechtsback niets anders te doen dan de bal met de hand te spelen. Piet Keizer benutte de strafschop op een wijze zoals later op de middag Wilkes dit deed voor Fortuna '54. De tweede goal was een juweeltje. Bij een algehele zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft 3 lijnen Permanente camping show Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 9