Veluwse Post van Gebr. Walvisch Jaarlijkse Kienavond Dorp op de Veluwe 9 December 1 959 vandaag één pan, al pan Kwam er in deez' dagen een panfletje in de brievenbus, blijkens hetwelk enkele ouwe Ajax-knapen luisterend naar harmo nieuze klanken als Tjark en André, in de huid van de mystische herdersgod Pan bleken gekropen, teneinde de pansfluit te be spelen en ons te lokken naar de pan, die op 9 December 1959 op het vuur zal worden gezet ter ere van bouwer Roodenburgh, die ons in 1934 onder de pannen bracht... Eerlijk gezegd raakte ik bij de ontvangst van die missive „en panne", omdat ik juist mijn aloude en vertrouwde pandjesjas in verband met Sinterklaas verpand had... Nou ben ik ook niet zó dom of ik snap wel, dat één pan in de hand beter is dan tien in de pantry! Zodat ik zocht naar een echt lekker panacéetje om die panlikkerij op 9 December 1959 mee te maken. Maar jawel hoor, een legertje bacillen heeft al mijn pan-plannen radicaal in de pan gehakt. Kom je éénmaal een bacillendrager tegen, b.v. op lijn 1 in de spitsuren, dan kan je je pantseren wat je wil, maar die krengen vinden in je keel een panklaar onthaal Nou zijn er onder jullie natuurlijk die zeggen: wat een klets, hij mocht zeker weer niet, die pantoffelheld, as-ie-gaat krijgt ie voor z'n pantalon... 't is opgelegd „pandoer", dat van die „bakzillen" is zwammerij, breng die vent naar het panopti cum... Valse aantijgingen, jongens, waardoor ik héél niet in paniek geraak. Al heffen jullie een pandemonium aan, dat op kinder- gekrijs lijkt vergeleken bij de pantomine, die zal te zien zijn en te horen als Ajax tegen Feijenoord op 20 December a.s. in de Roodenburgh-veste de winnende goal scoort... hou op, het zal in Panama te horen zijn! Anderiesen moet die maaltijd van 20 December maar knap- weg met staaltjes van meesterschap paneren... en wat het schone panorama van de éénpan-eterij op 9 December be treft... ik wens de hele ratap(l)an veel eetlust en het moge jullie bekomen! Plannen voor 1960 Op deze oude Veluwe wonen veel liefhebbers en vereerders van Soccer. Er gaat geen gelegenheid voorbij of er wordt een aantal „boompjes" opgezet over de schopperij tegen het bruine geval. Nou zitten die kerels de laatste weken met der-lui... moei vol valse gebitten. En ik maar glunderen en niks zeggen! Sjonge, sjonge, het wordt stil rond Ajax... zou Ajax... wat zeg- je-me-van-dat-Ajax... kan-ut bestaan, dat... En ik maar grijnzen! Donateurs en Leden zijn zeer tevreden met KOLEN en OLIE Raamgracht 1 3 en 59, Tel. 244383 Kijkduinstraat 40, Tel. 1 25037 Gaarne verstrekken wij Inlichtingen Aangezien bescheidenheid een van mijn vele deugden is, zeg ik geen syllabe. Ze snappen er geen jota van. Ajax morele kopzitter, met de „Lampies" nog net even boven ons om ons bij te lichten. In die tweede plaats zit 'n prachtige tip: oppassen. We zijn er nog niet. Bovendien als er ingelopen moet worden, dan hebben we onze aloude rivaal, zo glorieus en fanatisch be zongen door wijlen de grote Hans (Interviewer), dat aloude Sparta uit Rotterdam, nog niet geslagen. Ik schrijf dit op 9 December. Op 20 December 1959 gaat er in het Ajax-Stadion een nerveus publiek naar twee van de technisch best geschoolde ploegen kijken. En daar hopen we dan bij te zijn. Zou dat nu eens een model-game worden, op het hoogste peil dat in ons vaderland denkbaar is? Que serd... sera! Wel bij het verschijnen van dit clubblad is het al gebeurd. Voor mij geen twijfel, welk vakje ik in de toto zal invullen! Ik houd van Rotterdam, want ik ben Rotterdammer. Zodat ik eigenlijk Feijenoord 'n tikkeltje moet sparen. Maar we zullen dat zó doen: mocht Feijenoord winnen (wat ik beslist niet verwacht) en de overwinning komt de bewoners van de Maas oever Zuid rechtens toe, dan zullen we doen wat elke sportieve Ajacied zal doen: Feijenoord complimenteren. Want het is nog steeds een groot compliment waard van Ajax te winnen... van een Ajax, dat blijkbaar voor 1960 „plannen" heeft! Ajax succes! Jullie weet, succes is het kind van Durf. Met een hoofdletter. De Tofo De pers is even uitgewoed over de afkondiging van het Departement van Justitie, dat de toto gaat vellen. Het enige lichtpunt is, dat wellicht drie zuilen zullen voorkómen, dat het helemaal huilen wordt. Maar de hoop is, dat uiteindelijk geen farazeeër-achtige invloeden, van welke zijde ook, het onmis bare instituut van de hulpverlening aëm clubs in nood etc. de bodem zullen inslaan. Het is toch een merkwaardige toestand, dat b.v. in het puriteinse Engeland de toto aanvaard wordt, terwijl in ons kleine landje de kerkelijke machten het vertikken zich neer te leggen bij de wil van het overgrote deel van de be volking. Dwang, niets anders. Door dwang heeft de kerkelijke groep hier en daar enorme afval moeten incasseren. Deze nieuwe gestie van het opdringen van zijn overtuiging zal op nieuw leiden tot reces. De jongeren nemen dit niet! VLOKKIE. Ja, 21 December j.l. was het alweer zover! Kienen! Wij herin neren ons nog dat wij het vroeger op een clubavond (zo tegen de Kerst) in de „Karseboom" speelden. Dan ging het echter alleen óm wild e.d. en was het niet zo'n familie-bijeenkomst als tegenwoordig. Maar sindsdien is veel veranderd en organiseert de clubavond-commissie het spel van kienkaart en kiendop in de benedenzaal van ons Stadion met zo'n goede tweehonderd prijzen als inzet. En wat voor prijzen! In grote getale gaf men ook dit jaar weer acte de presence. „Speaker" La Fleur bracht met het afroepen van de nummers weer de nodige spanning; instemming indien een nummer op het lijstje kon worden doorgehaald, teleurstelling, als dat éne getal, waarop men nog zat te wachten, er nu juist niet bij was! En de jury hield goed in de gaten of „kien" ook inderdaad „kien" was, waarna Arie Zwang aan de gelukkigen de prijzen- nummers uitreikte. Tussen de bedrijven door had (we mogen wel zeggen: als van ouds) vriend Asbeek Brusse weer een verrassing; voor elk der eerste elftal-spelers met reserves, bestuurs- en commissie leden een heerlijke taart, waarvoor uiteraard vele woorden van dank tot de milde gever werden gericht. Tegen ca. 12 uur kwam het einde van een zeer geslaagde avond, waarvoor wij vanaf deze plaats namens Ajax de club avond-commissie wel hartelijk dank zeggen voor de vele moeite die zij zich getroost heeft een en ander tot een groot succes te maken en alle gevers en geefsters van de prachtige prijzen voor deze bijdrage op dit feest. T. M. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8