Olifant Oude en Jonge V <Ï51[ u!0&\ JOOP ESSELMAN café „De Dam" tv wordt geschonken door trJlTvTYA Damstraat 4, Telefoon 245331 Jan Lens groundman van de ,,Lenser-heide" loopt op zijn tenen over de verende sprieten van zijn ,,grote Helde", de grasmat van ons stadion Dit was klare taal van een zo grote eenvoud, dat het mij onbegrijpelijk is, dat een Bondsbestuur compleet met Commis sie daar nooit op gekomen is. Erger nog, dat men de beweringen van een leugenachtige avonturier, gesteund door een zestien jarig meisje, meende te moeten stellen bóven die van een groep eerbiedwaardige mensen van onbesproken maatschappelijke standing. Lang heb ik het bovenstaande in de pen gehouden, maar nu de uitspraak eenmaal gevallen is, acht ik het mijn plicht deze bittere woorden uit te spreken. Een woord van grote dank daar bij aan al die mensen, die ons geholpen hebben de Ajax-vlag hoog en wat meer nog zegt, onbevlekt te houden. Na dit onprettige gedeelte gelukkig ook ivat optimistischer klanken. Ik schrijf hier, na de prachtige overwinning op For- tuna, en dus nog zonder te weten wat de wedstrijd tegen Feijenoord ons gaat brengen. Ik durf eerlijk gezegd nog niet aan winnen te denken. Want wat er dan gebeurt weet ik niet. Na tuurlijk ga ik dan een klein borreltje drinken op de goede af loop, want hoewel bij een nederlaag nog niets onherstelbaar is, zou de stand na een zege toch wel bijzonder fraai zijn. Zoals de zaken er thans echter voor staan ben ik al dik te vreden. Ik weet, dat ik vroeger wel eens minder prettig ge schreven heb. Maar wat onze jongens nu op de grasmat leggen is toch wel heel bijzonder. Zeer aangenaam is het bovendien, dat onze successen geboren worden uit attractief voetbal. Bij Ajax krijgen de mensen thans weer waar voor hun geld. Ik noem geen namen, noch van spelers, noch van de mensen die er toch ook wel iets aan gedaan hebben dat het zo goed gaat. Eén uitzondering wil ik echter maken en wel voor Vick Bucking ham, die onze jongens niet alleen spel en conditie bij brengt, maar die ook getoond heeft over de gave te beschikken, van ons team een vriendenploeg te maken. Een m.i. vooral in semi-prof- voetbal enorme prestatie, waarvoor Ajax hem niet dankbaar genoeg kan zijn. Jongens, houden zo. Iedere wedstrijd is belangrijk, ieder punt kan nodig zijn. Toont je ware Ajacieden met een amateur-hart voor onze mooie club en tracht jullie bestuur het mooiste cadeau te geven wat mogelijk is bij het a.s. 60-jarige bestaan: het kam pioenschap van Nederland. Wij vertrouwen op jullie. Tot slot wens ik leden, donateurs, adverteerders en alle Ajax- vrienden een gelukkig en voorspoedig 1960. JAMES. Uit de Ziekenkamer Van Piet Ouderland schrijven (gericht aan de heer La Fleur) waarin hij heel hartelijk bedankt voor, zoals Piet schrijft, grootse fruitmand en prachtige St. Nicolaas-surprises, die zijn vrouw en kinderen mochten ontvangen. „Ik geef u de verzekering, dat wij deze buitengewone sympa thieke gestes ontzettend waarderen en dat wij dit niet licht zullen vergeten. Ook de jongens hebben hun best weer voor mij en Ajax ge daan met hun 24 overwinning op Elinkwijk. Geweldig hoor! Het gaat in één woord gezegd enorm en ik heb al zo'n klein vermoeden, dat u de feestcommissie vast maar moet inwerken voor een dubbel feest. De belangstelling die ik hier overigens heb is geweldig en vooral van de zijde van Ajax is die uitstekend verzorgd. En ik moet u eerlijk zeggen al ben je soms onverschillig, het doet een mens toch altijd goed, wanneer hij blijken van medeleven ont vangt". Tot zover vriend Piet. Voor de Ajacieden, die de clubavonden bezoeken en zo spon taan van hun medeleven blijk gaven, een heel beste beurt. Hulde, mannen! Aan Piet onze beste wensen en een spoedige thuiskomst. Afd. Buitenland Joe Smit en echtgenote (Canada) wensen alle Ajacieden een Gelukkig Nieuwjaar en een kampioenschap van Nederland. Dankbetuiging Hiermede betuig ik mede namens mijn vrouw bestuur, spelers eerste elftal, donateurs en „schaduwelftal" mijn harte lijke dank voor de belangstelling en cadeaux die wij t.g.v. ons huwelijk mochten ontvangen. GUUS v. HAM. Het bestuur der A.F.C. „Ajax" wenst leden, donateurs, adverteerders, Bondsbestuur en Bestuursleden van zus terverenigingen een Voorspoedig 1960. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 7