MELCHERS OLIFANT JENEVER Dè hor rol voor Ajacicden t medewerkers aan ons blaadje, de adverteerders die u in het volgend jaar bij uw aankopen beslist niet moet vergeten de drukkers en binders van het „Ajax-Nieuws" en alle vrien den en supporters van onze club. Tussen twee haakjes, is het u wel eens opgevallen hoe enorm veel supporters uit de toneel wereld en andere sporten we hebben. Ze zijn er haast altijd! Toon Hermans, Willy Alberti, Johnny Kraaikamp, Rob Milton, Willy Ruys enz., en de wielrenners Peter Post, Ad Schotman, Dick Enthoven, Mik Snijder. Bij de match AjaxFortuna zagen we zelfs de bekende amateur Huub Zilverberg, die even uit Goirle (N.-Br.) was overgekomen om Ajax te zien spelen. Maar nu gaan we er toch uit. Vrienden, een in alle opzich ten gezond 1960. BROWN. In ons vorig clubblad heb ik geschreven over het m.i. grote onrecht onze en hiermede bedoel ik dan de semi-pr of -clubs derde elftallen moedwillig gescheiden te houden van het spelen van wedstrijden tegen de eerste elftallen van de „echte" amateurs. Tegen hun tweede elftal mag natuurlijk wel; hier voor geldt het besmettingsgevaar blijkbaar niet. Voorlopig heb ik aan mijn artikel weinig toe te voegenalleen wil ik niet onvermeld laten wat de voorzitter van de vierde klasser B.F.C., de heer Besser, over dit onderwerp in zijn club blad schrijft. Het zijn prettige en bovenal sportieve woorden die genoemde heer over deze kwestie schrijftwaaraan ik het volgende wil ontlenen: „In ons laatste Boerhout-tournooi hebben wij gespeeld tegen de beste amateurs van Ajax. Van dit Ajax 3 konden wij veel leren. Er waren momenten, dat ons le elftal zich optrok aan het fraaie spel der Ajax-mannen." Nadat de heer Besser dan nog schrijft over vemeende angst van de amateur-clubs, eindigt hij als volgt: „Het bestuur van B.F.C. houdt niet van hoge muren tus sen profs en amateurs. Onze ervaringen met de profs zijn zeer goed, zowel op het veld als aan de bestuurstafel." Hartelijk dank, B.F.C. Uw mening stel ik hoger dan mijn eigen opinie: ik ben immers ook maar een prof-voorzitter. December op een rustige wijze het 25-jarig bestaan van ons Stadion herdacht, waarbij ik onder boerenkool-met-worst het genoegen had een paar vriendelijke woorden te mogen rich ten tot bouwmeester Daan Roodenburgh. Daan, ik denk, dat confrère T.M. hierover wel meer te vertellen heeft, alleen heb ik later in een interview met jou gelezen, dat je van het huidige bestuur met moeite een paar bomen losgekregen hebt en dat je je bloemen en planten nog steeds erg mist. Daan, ik kan dat begrijpen. Ik ben ook gek op bloemen; het is gezellig en fleurig. Voorlopig echter zijn nieuwe dakgoten, nieuwe ruiten en een heleboel beton voor ons mooie huis belangrijker. Als we evenwel een beetje voordelig blijven doordraaien (en onze spelers doen beslist hun best), dan zal je hartewens zeker spoedig in ver vulling gaan. Jan Lens, of beter de hele familie Lens, was ook 25 jaar aan onze vereniging verbonden, en dat hebben we dan ook maar even gezellig herdacht. Als ik de kranten zo eens nasla, is Jan langzamerhand onze grootste publiciteitsman geworden. Een grappenmaker schreef eens, dat het Ajax-Stadion voortaan „Buckingham Palace" zou heten. Ik vind het uitstekend, maar dan zullen we ons erop moeten instellen, dat dit Paleis dan gelegen is op de „Lenser-heide" Bobo Sal heeft zijn tijdelijke bestemming in ons land, na ver schillende omzwervingen, dan eindelijk gevonden. Een beroerd geval, ook voor deze akelig domme jongen. Een triest geval, waarbij de schuldigen (m.i. de hoofdschuldigenvrij blijven rondlopen. Het is toch waarlijk niet aan te nemen, dat deze jongeman de thans aan het licht gekomen bandietenstreken zelf heeft uitgedacht. Maar toch is dit alles op z ij n hoofd terecht gekomen, alleen omdat hij de ware toedracht niet uit de doeken wenst te doen. Rest ons slechts de vraagWaarom Destijds werd een groep van onze beste mensen voor leuge naar gezet, ons bestuur werd geschorst, kampioensreceptie kon uit „rouw" niet doorgaan en de gehele affaire kostte ons duizen den guldens. Wel moest men ons rehabiliteren en deelde de Bond ons dit schriftelijk mede, maar enig gevoel van spijt of medeleven hebben wij nooit kunnen ontdekken. Men was im mers, ook wat de kosten betreft, gedekt door de uitspraak van „de Commissie". Het was ook moeilijk geweest; de rapporten hadden immers uitgewezen, dat er moedwillig tégen Ajax gewerkt was. Of er ooit iemand op het matje geroepen is voor een dergelijk wanbeleid? Ik meen het te moeten betwijfelen. Ons zijn daarover in ieder geval geen mededelingen gedaan en maatregelen zijn niet getroffen. Hartelijk dank breng ik aan de Officier van Justitie voor zijn heldere woorden: Als deze Sal gelijk zou hebben, dan zou er een golf van misdaad over Amsterdam zijn gekomen, daar er dan een groep van minstens tien te goeder naam en faam bekend staande personen meineed gepleegd zou hebben en dat weiger ik als Officier aan te nemen." N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 6