Harry Sacksioni Heilwens voor 1960 W. H. DRONKERS. Het Nieuwe Jaar, Ajax, staat weer voor de deur. Een jaar met z'n vreugden en smarten Laat hopen ons, dat het succesvol zal zijn! Wij gunnen dit Ajax van harte. Het wak're Bestuur wensen wij veel geluk Bij 't nemen van zware besluiten Door wijs beleid zij zo de eendracht gespaard! De tweedracht, die blijve maar buiten. For You, Mr. Buckingham, best wishes too And complete success with your training. Lead Ajax again to the top in next year! Supporters like such entertaining. En heel veel geluk ook voor ons Ajax 1! Houdt vol, jongens, 't gaat weer crescendo. Al ligt nog een zeer lange weg in 't verschiet Het kan nu, dus play up, 't gaat goed zo! Tot slot alle verd're Rood-Witten: Good Luck. Houdt Ajax' naam HOOG op de velden. Laat 1960 een topjaar weer zijn, Dat veel kampioenen komt melden! den. Altijd plezierig om naar het werk van deze blonde knaap te kijken. Voor de statistiek; uitslag 51. Vriend ,,Vlokkie" schrijft elders in dit blad het Ajax-Feijen- oord-verhaal van 20 December 1959. We zijn het beslist niet met hem eens. Als we gaan „alsen", had de uitslag 6—4 in ons voor deel kunnen zijn, Een enorme kogel tegen de lat en een geheide penalty (ons onthouden?), staan tegenover de drie paal-lat- ballen van de Rotterdammers. Maar goed, daar praten we niet meer over, wel over het spel van de Feijenoorders. 't Is ons niet meegevallen. De achterhoede is het zwakste deel van de ploeg en de voorhoede draait in hoofdzaak op Moulijn. Haal deze knaap uit de aanvalslinie en het is met de stootkracht gebeurd. Natuurlijk, de huurlieden van de heer Moulijn zijn behoorlijke voetballers, maar er lopen in ons landje op de voetbalvelden nog plenty van hetzelfde kaliber rond. Geef ons maar de linie, die Vic Buckingham, onder zijn hoede heeft. Ook Feijenoord klaagt in haar clubblad over het harde spel waartegen zij te kampen heeft. Nu we de Rotterdammers aan het werk hebben gezien, zeggen wij weer, „hand in eigen boezem steken". Er lopen in hun gelederen knapen rond, die het ook zo nauw niet nemen. En wat sportiviteit betreft; na afloop van een wed strijd, al hebben we verloren, gaan we het bestuur van de tegen partij even feliciteren. Waarom zullen we consequent blijven driemaal in successie mijnheer Kieboom En we zeggen be slist niet, geacht bestuurslid wiens naam we niet kennen (ons ook niet interesseert) ,,'t Is altijd een rotzooi bij Ajax" als we vlak voor het begin van de .match komen aanzetten en niet op onze wenken worden bediend. We zijn dan dankbaar als we nog een prima plaats op het gereserveerde gedeelte krijgen. Vooral als we weten, dat er 35 vrijkaarten beschikbaar zijn gesteld. En als we dan ook nog bedenken, dat Ajax tegenwoordig meest al met twee, bij een zeer belangrijke wedstrijd met hooguit vier of vijf officials verschijnt, dan vinden wij, dat een beetje be scheidenheid wel past. Zondag j.l. ons eerste elftal in Breda een pak op de voetbal pantalon zien krijgen. Een met vier invallers spelend N.A.C. alles, maar dan ook alles, zien geven om de punten in eigen huis te houden. Dat het daarbij niet altijd even elegant aan toe ging, och, we weten zo langzamerhand niet beter. Voor de heer Bronkhorst viel er een stevig nummertje fluiten weg te geven. Hij liet zich beslist niet onbetuigd en dat was nodig ook, want er werd soms levensgevaarlijk hard gespeeld. Cees Groot werd daar de dupe van. Toen hij op zeker ogenblik op een manier, die niets met voetbal te maken had, tegen de vlakte werd ge werkt, ging hij eigen rechter spelen. Natuurlijk fout! Gevolg: op de bon en voor hem de pret er af. Ook voor broer Henk, die zich niet meer in het strijdgewoel waagde en liever de bal kwijt dan rijk was. Van onze voorhoede, die vanaf het beginsignaal door het stugge spel der tegenpartij niet op gang kon komen, ging toen nog maar weinig uit. Prins, die het nodige te incas seren kreeg (dat zichtbaar niet nam) probeerde van alles om de zaak draaiende te krijgen. Het lukte hem niet. En zo verloren we een strijd, omdat onze ploeg nog niet clever genoeg is, zich tegenstanders, die het beslist niet in beter voetbal zoeken, van het lijf te houden. Onder de bezielende leiding van Mr. Bucking ham, zal ook dat uiteindelijk wel lukken. Zondag a.s. gaat de grote strijd tegen P.S.V. We hopen, dat het een eerlijke, sportieve kamp zal worden. Het 2e elftal hield aan de reis naar Leeuwarden een 13 zege over, speelde thuis tegen Go-Ahead 2 gelijk (22), een uit slag die enigszins tegenviel, klopte Blauw- Wit 2 in het Olym pisch Stadion met 16 en bracht het in Zaandam, tegen Z.F.C. 2, niet verder dan een gelijk spel (11). In Zaandam waren de terrein- en weersomstandigheden van dien aard, dat behoorlijk voetbal vrijwel onmogelijk was. Voor de rust, met storm tegen, speelde ons team nog zo, dat er in feite geen kou aan de lucht was. Na de thee waren het de Z.F.C.-ers die het hoogste woord voerden, met gevolg, dat de voor de rust op gelopen 01 achterstand werd weggewerkt. In het Olympisch Stadion ging het van een leien dakje. De uitslag zegt het al, maar de blauw-witters, die met vele invallers uitkwamen, speel den zeer zwak. Door de resultaten, die de andere elftallen uit de afdeling boekten, heeft het tweede nog steeds het minste aantal verlies- punten, zodat de kans op de ere-titel uitstekend is. Voor de man nen van Bleyenberg Wim, is weer in prima vorm alle reden in de resterende matches de beste voetbalslof voor te zetten. Ajax 3 handhaafde zich aan de kop van de afdeling. Volen- dam 3 verloor van ons eerste amateur-elftal met 42, U.V.V. 2 met 01 en Spartaan 2 hield de score in evenwicht (11). Ajax 4 deed het de gepasseerde maand minder goed dan we gewend waren. Eén overwinning (Volewijckers 3, 03), twee maal gelijk (D.W.S.-A. 3 2—2); R.K.A.V.I.C. 2 3—3) en één nederlaag, uit tegen D.W.V. 3 (10). Ajax 5 kwam tweemaal in het veld, n.l. tegen De Germaan 2 (42) en tegen D.C.G. 4 (34). Wat het kampioenschap be treft, begint het voor onze clubmakkers uit het vijfde alweer te dagen. Ajax 6 liet tegen Neerlandia3 een steek vallen (5—3 neder laag), maar won van D.W.V. 5 met 51 en Madjoe 2 met 43. Er is nog een klein kansje op de ere-titel vrienden, maar dan mag er geen punt worden verspeeld. Play up! Ajax 7 is uitgeschakeld. Twee nederlagen (Nautilus 3 (32) en Lijnden 3 (03). Jammer boys, maar niets aan te doen. En hiermede zijn we weer aan het einde van onze „Kroniek". We wensen u een voorspoedig 1960. Dat wensen we ook de SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 5