meeste gevallen, dat er een top-match" plaats vindt, van alle kanten aan de beschikbare plaatsen wordt getrokken. Bij afgekeurde velden komen er veel scheidsrechters, offi cials van andere verenigingen, bondsleden etc. Verder proberen oud-leden, zonder kaartje met een gezicht van „hé-ouwe- jongen-ken-je-me-niet-meer" tot onze tribunes door te drin gen. Dat heeft wel niets met „kinderen op schoot" te maken, maar u voelt de moeilijkheden waarvoor bestuur en controle rende leden er zijn er gelukkig nog, die ons willen helpen staan. Blijft u met betrekking tot het „kinderen-punt" dan ook prettig, want u hebt ons uiteindelijk niet achter de groene tafel gezet om voor politie-agentje te spelen. 22 December j.l. was het voor de heer J. Hoven een zeer feestlijke dag. Vijf en zeventig! Je geeft het „Nevoh" een „nom de plume" uit lang vervlogen dagen beslist niet. Nog recht van lijf en leden en nog vitaal. Ook met de pen. Nu is dat laatste niet zo verwonderlijk, want als je zo'n vijftig jaar drukkers en zetters van je (penne) vruchten hebt laten leven en lezers, zowel in binnen- als buitenland, hebt laten snoepen, dan moet er toch wel „iets" in je journalistieke-inktpot zitten. En beslist niet van dat rare goedje, u weet wel, inkt met water vermengd. We kennen de heer Hoven al vanaf zo ongeveer 1915 uit de tijd van „Het Groentje" Gravenstraat, Amster dam (je moest op Vrijdag hard lopen om dat blaadje met „alles over Ajax" te pakken te krijgen) en eerlijk, in die tijd schreef „Nevoh" al met onversneden inkt. Hij schreef zonder omwegen en zonder aanziens des persoons wat er te zeggen viel. Hij schreef zijn eerlijke mening. Ajax heeft wel eens met „Nevoh" overhoop gelegen, d.w.z., was het niet altijd met hem eens, maar dat komt in de beste families voor en kan soms verhel derend werken. De heer Hoven heeft dus mijlpaal 75 bereikt en schrijft nog lustig voort. Dat doet hij als correspondent van de Nieuwe Rott. Courant, Sport en Sportwereld, buiten landse bladen en als hoofdredacteur van wat Ajax betreft „Rood-Wit Thuis", uitgave van drukkerij „Grafica". Bij de vele felicitaties, die ongetwijfeld zijn binnengekomen, voegen wij gaarne die van Ajax een „tikkeltje" club van de heer Hoven en wensen de jubilaris nog vele jaren in goede gezondheid. Aan het einde van deze „Kroniek" nog even iets over de pres taties van onze seniores-elftallen. Na de match tegen A.D.O. de heer Martens, voorzitter van deze vereniging, vond ons team het beste elftal, dat hij dit seizoen had gezien (dank u!) stonden Wim Anderiesen en zijn mannen voor de moeilijke opgave Elinkwijk in eigen huis te bekampen. Zoals u weet werd deze klip prachtig omzeild (24). De heer Schubert geeft elders in dit blaadje zijn visie over dit treffen. Hij steekt zijn mening beslist niet onder stoelen of banken, spreekt duidelijke taal, die niet misverstaan kan worden en laat in zijn relaas tot uiting komen het verlangen naar beter voetbal over de gehele linie. Toen de heer Schubert het vorig seizoen voorzitter werd van onze sectie „Betaaald Voetbal" stond bij hem als punt één op de agenda „beter voetbal". Wat er ook zou gebeuren, er moest beter voetbal komen. Zo niet, dan konden we gaan kla verjassen of iets anders uitvoeren. Gelukkig stond het bestuur in zijn geheel achter, of beter, naast hem. Er waren lieden, die het beslist niet met hem, of weer beter, niet met óns eens waren. Dat kan gebeuren en eerlijk 't is een menselijke eigenschap. Niet eens een slechte. Maar goed, dat de visie van Jan, juist was, wie zal het in onze kring nog ontkennen Het trio Schu bert, Keizer, Potharst is rustig zijn weg gegaan, heeft enorm veel werk verzet, met als resultaat in nog geen anderhalf jaar een team, dat zich (woorden en muziek van Vic Buckenham) met het beste Engelse clubelftal kan meten. Gezien de bereikte resultaten, is het dus geen wonder, dat de heer Schubert, ook gaarne van tegenstanders, goed en vooral eerlijk voetbal wil zien. Dat er aan dat eerlijke voetbal over de gehele linie nogal het een en ander ontbreekt staat iedere Maandag in tientallen kranten, onder het hoofd houdt u even vast „Sport". Of onze geachte medestrijder, dat eerlijke en goede voetbal over de gehele linie nog eens zal beleven, wagen wij te betwijfelen. Wel geloven wij, dat het corps scheids rechters enorm veel kan doen, om het in de gewehste richting te sturen. AjaxFortuna '54 moet voor Cor v. d. Hart en zijn mannen een geweldige desillusie zijn geworden. Het ongevraagde oor deel van onze ex-clubgenoot „jullie elftal speelt uitstekend" drukte die desillusie niet uit, maar sprak o.i. boekdelen. En ook Ajax—Fortuna '54 (5-1) Wim Anderiesen en de Fortuna-man Fluub Custers zoeken het in hoger sferen. Maar ook daar laat Wim zich de kaas (in dit geval de bal) niet van het brood eten de mening van de heer Joosten, voorzitter van Fortuna '54, drukte bewondering uit, zodat we wel kunnen aannemen, dat we aardig op weg zijn om weer voor „vol" te worden aangezien. De strijd tegen Fortuna '54 was binnen een half uur beslist. Vier prima doelpunten waren het resultaat van razend snelle aanvallen. De Fortuna-verdediging wist niet waar zij het zoe ken moest. Sjaak Swart, Prins, de gebr. Groot en Donald Feld- mann, wervelden over het veld, alsof dat de gewoonste zaak van de wereld was. Van der Hart en Notermans, jongens, die écht iets van voetbal weten, hadden er niet van terug en ook Faas Wilkes, kon de ramp niet voorkomen, omdat de rappe Van Ham, de bekwame Muller en de weer op volle toeren draaiende Anderiesen hem niet veel ruimte lieten. Wist hij van dit drie tal los te komen, dan stond er altijd nog de perfect spelende Van Mourik, goed geassisteerd door Smit, die er hoe langer hoe beter inkomt. Let op mensen, van deze knaap kunnen wij nog veel plezier beleven. Jan van Drecht werd éénmaal gepasseerd, een penalty, maar dat is altijd een moeilijk geval. Voor de rest was de verdediging van het Ajax-doel bij hem in bekwame han- 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 3