RADIO PESTERS Over Moed CRICKET Dat er na Ajax—Feijenoord meer „résistance" zou komen is „klaar" voor wie méér onverstoord de leiding heeft genomen. Men komt tegen een koploper geladen in het veld. Feit, dat zelfs door de opkoper bewust wordt ingeteld. Die weerstand geldt te meer wanneer je van te voren weet dat d'oude kopman van weleer ook nü weer Ajax heet. Dan zetten ze 'm extra op totAjax van de kaart is. Tegen een Ajax aan de kop speelt elk voor wat ie waard is! En zeker clubs als „En-Aa-Cee" of in de wandeling Nac. Waarin zo vaak al in 't verleên een ,,reuzen"-doder stak. Verdiende zege Nac! Oké namens de hele ploeg die graag blijft „koploper in spé"; nü is het nog wat vroeg Betekent dit dat wordt gehoopt dat tegen P.S.V. Rood Wit zijn huid niet duur verkoopt? Natuurlijk niet, welnee. Waarschijnlijk speel je weer in 't blauw, dat is niet eens zo slecht. Zolang 't niet blauw is van de kou wordt het een heet gevecht. Maar of 't roodwit is dan wel blauw, haal je de punten binnen dan is het risico voor jou en gaan ze wéér beginnen Enfin, we zijn vol goede moed, we zien beslist geen spoken. Maar moed is meer dan overmoed, dus over moed gesproken Ja over moed gesproken, lees eens eenmaal dit tot 't end Nee, 'k ga bepaald niet preken: „Wees eens moedig als een vent". Tóch tot het onderste „couplet" ik het nog hebben moet met jullie (ja, noem het maar pet) over die overmoed. Met trots las ik de Sportkroniek waar Herman Kuiphof schrijft dat Ajax tempo mét techniek als beter spel bedrijft. Met dank voor de waardering heeft dit alles een bezwaar: Voor wie direct dit meebeleeft dreigt immers het gevaar dat wordt gedacht dat men er is, dus overmoedig wordt. Is overmoed geen hindernis geweest steeds in de sport? En daarom jongens van het team waar het van komen moet: 'k STEEK JE EEN HART ONDER DE RIEM DOCH VLOEK DE OVERMOED. Prettige jaarwisseling, 28-12-'59. B. S. LE MARCHE. Vergunt u mij om hartje winter een terugblik te slaan op het achter ons liggende cricketseizoen. Begunstigd door bijzonder fraai zomerweer, hetgeen ook helaas zijn schaduwzijde had met betrekking tot de gesteldheid der terreinen, hebben wij kennis gemaakt met het z.g. betere cricket in de Tweede klasse B. Dat hierin voor ons geen éclatante successen in het verschiet lagen stond reeds bij voor baat vast. Vóór mij liggen de Batting- en Bowlinggemiddelden, alsmede de fieldingprestatie's van het jaar 1959. Betreffende Ajax is dit een jaar geweest zonder opvallende verrichtingen. De beste prestatie met het bat werd geleverd door Hans Dukker, die met een gemiddelde van 20.30 als acht ste op de ranglijst werd geklasseerd. Op deze lijst werden verder nog opgenomen v. d. Maas, gem. 13 en R. Dukker gem. 12.69. Max Griebling kwam tot een gemiddelde van 11.Henk Pil, die een sterke start had, doch later wat afzakte 8.60, Ger Schirmer 7.66, Piet Schor 6.25 en Joop Thiry 5.55. De overigen kwamen niet boven een gem. van 5.Alleen Donald Feldman bereikt in vier wedstrijden nog 13.75, wat er op wijst, dat hij het ook met cricket nog ver kan brengen. Bij de bowlinggemiddelden valt op, dat onze bowlers wèl enorm veel wickets op hun naam brachten, maar ook nogal wat runs tegen zich gescoord zagen. Dit kunnen we dan gevoeglijk wijten aan onvoldoende „change"-bowlers in onze aanval. Op een gegeven moment gaat toch de vermoeidheidsfactor een woordje meespreken, wat ten koste gaat van snelheid en accuratesse. Desondanks nemen onze bowlers Schirmer en v. d. Maas een respectabele plaats in op de ranglijst, door gemiddeld slechts 7.29 en 8.54 runs tegen zich te laten scoren. Rest nog het overzicht der fieldingprestaties. Hier eindigde onbedreigd aan de top der ranglijst: Rob Dukker met 18 slacht offers. Henk Pil slaagde er 9 maal in de bal in de vlucht te onderscheppen, waarmede hij zich, evenals Rob v. d. Maas met 7, een fraaie plaats op de ranglijst verwierf. Al met al een seizoen, wat ons met „ups" en „downs" tot een redelijke 4e plaats op de eindstand bracht. Inmiddels hebben wij reeds de blik gericht op het volgende seizoen, 's Maandagsavonds wordt er in de benedenzaal ge traind, soms onder leiding van Mr. Buckingham die, indien hij volgend jaar aan onze competitie zou willen deelnemen, een ge duchte versterking gaat betekenen. En verder wordt er Zater dagsmiddags geoefend door onze „tieners". Een vijftiental jongetjes van gemiddeld tien of twaalf jaar, worden dan door onze cricketleider Pil ingewijd in de geheimen van ons edele cricketspel. Eventueel geïnteresseerden zijn op beide trainingen natuur lijk welkom. CANARD. Burgerlijke Stand Getrouwd: de heer Guus van Ham en mejuffrouw Gerda Munnik. 16 December 1959. Adres: Madurastraat 113. Geboren: Jodi Dorethé, dochter van de heer en mevrouw A. H. Barendse en G. Barendse-De Boer. Met onze hartelijke felicitaties. Bandrecorders, Televisie en Radio Grootste en snelste „Service" met 3 wagens Van Woustraat 74 en 84, Amsterdam-Z. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 15