Niessen Geslaagde honkbalavond Elinkwijk - Ajax 2-4 De honkbal-afdeling van Ajax heeft op Woensdag 2 Decem ber een geanimeerde vergadering in ons stadion gehouden. We zeggen met opzet vergadering en niet bijeenkomst, want zoals de voorzitter in zijn openingswoord duidelijk uiteenzette, wilde de honkbalcommissie deze avond als een soort officiële ver gadering zien, waarop dus een ieder vrijelijk wensen en ver langens, doch ook klachten kon uiten. In het algemeen immers hebben de Ajax-honkballers betrekkelijk weinig te vertellen, omdat zij uiteraard een onderdeel van de grote Ajax-familie vormen en geen enkele Ajax-honkballer zal het in zijn hoofd halen op de officiële (voetbal) vergadering met honkbalkwesties aan te komen. De honkbalcommissie was van oordeel, dat het de onderlinge verstandhouding waarschijnlijk ten goede zou komen om voor de honkballers een zij het dan officieuze vergadering te beleg gen, waarop alles naar voren gebracht kon worden wat er onder de honkballers leeft. De avond was goed bezocht: circa dertig leden waren aanwezig en slechts een klein deel had taal noch teken van zich laten horen. In de practijk blijkt meestal dat dit juist de spelers zijn, die tijdens het seizoen het eerst niet hun critiek klaar staan... Namens de commissie werd meegedeeld, dat het de bedoeling is voor de competitie 1960 met vijf negentallen in te schrijven, t.w. drie seniores-, één juniores- en één adspiranten-negental. Voor de seniores zijn verschillende taken weggelegd: Ajax 3 zal, gezien de capaciteiten der spelers, met vlag en wimpel kampioen in de vierde klasse moeten worden, Ajax 2 zal zich in de hogere afdeling de tweede klasse van de landelijke bond als eerste doel moeten stellen zich te handhaven, en Ajax 1 zal moeten pogen een serieuze gooi naar het kampioen schap te doen. Met dit laatste voor ogen zal de training nog intensiever worden aangepakt dan het vorige jaar het geval was. Verheugend was in dit opzicht de mededeling, dat Herre Kok zich bereid had verklaard zijn schouders mede onder de training te zetten. Honkbal is nu eenmaal een spel met vele facetten en een coach of trainer, die zijn taak goed opvat, kan onmogelijk in z'n eentje op één avond een heel negental trainen. Het trainers-duo HordijkKok zal zodoende zeer nuttig werk kunnen doen. Reeds is er een schema voor een in Januari te starten zaaltraining opgesteld. Hieraan zullen, gezien de moge lijkheden in de zaal, helaas niet alle honkballers kunnen deel nemen, maar zodra het weer dit over enkele maanden mogelijk maakt, zal een begin met een goed georganiseerde veldtraining worden gemaakt. Met de wensen en klachten viel het bijzonder mee, een teken voor de commissie, dat zij op de goede weg is. De enige klacht, die geuit werd, kwam neer op de samenstelling der negentallen, doch hier was de vriendelijke klager eigenlijk reeds de wind uit de zeilen genomen door de mededeling van de voorzitter, dat de teams volgend seizoen op andere wijze gekozen zullen worden. Er zullen driemanschappen worden ingesteld, die voor deze keuze verantwoordelijk zullen zijn. Men hoopt op deze manier o.a. het werk van de coach minder moeilijk te maken. Het spreekt vanzelf, dat de diverse coaches deel van deze drie manschappen zullen uitmaken. Nadat al het zakelijke was behandeld, vormde een door de heer Van Tuijl samengestelde en geleide honkbalquiz het slot stuk van deze ongetwijfeld geslaagde avond. Met dankbaarheid deelde de voorzitter mee, dat de heer Roodenburgh erelid van Ajax en oprichter van onze honkbalafdeling prijzen voor deze quiz ter beschikking had gesteld. De avond werd bijge woond door de heer J. Elzenga, die aldus wederom blijk gaf van de warme belangstelling voor de honkbalsport, die hij in dertijd zelf met zoveel overgave heeft beoefend. Kwalijke honkbal-praciijken Sinds honkbal een goede toekomst tegemoet lijkt te gaan, hebben practijken in de K.N.H.B. hun intrede gedaan, die alleen maar schadelijk voor deze tak van sport kunnen zijn. Wij doelen hier 'op de ronselarijen, waarin enkele clubs „uitblinken". Eén onzer spelers en een oud-speler van Ajax zijn het middelpunt van een ronselpartij geweest. De eerste werd officieel door drie leden van een Amsterdamse hoofdklasser benaderd, maar deze „verzoeken" werden door hem van de hand gewezen. Over dit geval hebben wij bij het Bondsbestuur een officiële klacht in gediend. Het andere geval betrof een speler van ons, die reeds een half jaar geleden voor Ajax heeft bedankt. Hij had zich onder tussen officieel als lid bij een andere club gemeld, waar men hem beloofd had, dat hij een vaste plaats als derde honkman in het eerste negental zou krijgen. Het officiële overschrijvings formulier was reeds door hem geheel afgehandeld, toen er een andere club op de proppen kwam, dezelfde waarop wij boven reeds doelden. Deze vereniging, bevreesd voor werpersmoeilijk heden, voelde veel voor onze oud-clubgenoot en beloofde hem prompt om hem in het nieuwe seizoen in het eerste negental op de werpplaat te zetten. Ons oud-lid, die door ons op heel wat elegantere manier behandeld is, omdat wij er niet van houden beloften te doen, die wij toch niet kunnen nakomen, trapte hier in, bedankte prompt ook voor zijn nieuwe (oude) club, zodat deze ronselpartij in ieder geval succes had. Tenzij het Bondsbestuur hier, mede naar aanleiding van onze klacht, er een stokje voor steekt... M. BR. Door de Zuilenaren werd practisch op alles wat maar enigs zins bewoog getrapt en gekopt. Dat de schade beperkt bleef tot twee kneusjes Prins en Cees Groot was enerzijds te danken aan scheidsrechter Leo Horn en anderzijds aan het vrijwel geen risico-nemen van een aantal onzer spelers. Voor de rust kwamen de blauw-witten vrijwel niet aan de bal. Onze snel uitgevoerde combinaties vroegen te veel van de met techniek zwak uitgeruste tegenpartij, die dientengevolge langzaam maar zeker het accent verlegde naar het bespelen van benen, etc. Na circa 40 minuten werd Prins daarvan het slachtoffer; nadien speelde hy op halve kracht verder. Na de thee kwam een gewijzigd Elinkwijk het veld in. Niets en niemand ontziende trokken zij met een enorme geestdrift ten aanval. Cees Gfoot kreeg een vrij zware wond aan zijn linker wenkbrauw door zeer onbesuisd koppen van Sparen- dam. Cees was circa 20 minuten uit het veld en kon daarna vrijwel niets meer uitvoeren. Onze uiteraard zeer bekwame, doch kleine halfspelers konden deze „stoomwals" lichamelijk niet verwerken, mede door gebrek aan steun van de voorhoede en verdwenen als het ware in het niet. Legio waren de overtredingen en de fluitsignalen waren dan ook niet uit de lucht. Gelukkig zag arbiter Horn vrijwel alles. Na een minuut of 25 scoorde Elinkwijk 23 en zag het er naar uit, dat wij aan het kortste eindje zouden gaan trekken, te meer omdat wij nog maar 9^ man in het veld hadden. Onze voorhoede bestond in feite niet meer en de halfspelers waren weggespoeld. De verdediging sloot echter uitstekend met Wim Anderiesen en Jan van Drecht als uitblinkers. De psychologische ommekeer kwam door het weer in het veld komen van Cees Groot. Hij had weliswaar een linker wenk brauw met uitbouwsel, maar hij stond er met alle gevolgen van dien. De voorhoede speelde nadien noodgedwongen met Kootje als middenvoor en Cees als rechtsbuiten. Vrij snel na het wederoptreden van Cees zette Kootje een goede aanval op. De in het bezit van Sjaak gekomen bal werd door deze op uiterst fraaie wijze doorgespeeld naar Henk, die op de hem eigen wijze Piet Kraak geen schijn van kans gaf (42). Met deze stand kwam, met Ajax in de meerderheid, het einde. Uiteraard meer dan verdiend. De doelpunten werden gemaakt door Prins, Feldmann, Cees Groot en Henk Groot. Het moet mij van het hart, dat het tijd wordt dat de spelers van Elinkwijk hun gasten een meer sportieve ontvangst berei den. Wat dat betreft kunnen zij aan hun Bestuur een voor beeld nemen. Al met al een onvriendelijke wedstrijd tegen een weinig pret tige tegenstander. Jammer. Medewerkers: Van Drecht, Van Mourik, Anderiesen, Smit, Van Ham, Muller, Swart, H. Groot, C. Groot, Prins en Feldmann. SCHUBERT. Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-42696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES, EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 14