25 JAAR AJAX-STADION Zeg het met bloemen Toto-winnaar jn de pers hebt u reeds het een en ander kunnen lezen over de viering van het 25-jarig bestaan van ons sta dion. Tja, wat hierover op deze plaats nog meer te ver tellen. In een feestelijk versierde bovenzaal kwam vooral aan de bar zo tegen een uur of zes de juiste stemming erin, mede natuurlijk door de ingrediënten die men daartoe bij de heer en mevrouw Boudrie kan verkrijgen en die door Koos en Tinus (na lange tijd van afwezigheid door ziekte weer in de Ajax-kring teruggekeerd) op de be kende prettige wijze werden geserveerd. Onder de uiteindelijk zestig a zeventig aanwezige „ouwe-getrouwen" die het heugelijke feit kwamen vie ren, was architect Daan Roodenburgh toch wel de cen trale figuur. En terecht. Was immers niet in de eerste plaats hij op deze dag door zijn werk, zijn schepping het meest met deze jubilerende veste verbonden? Ook in de speeches tijdens het verdere verloop van de avond gehouden, werd Roodenburgh steeds genoemd en tevens geroemd voor hetgeen hij destijds voor Ajax tot stand bracht; een stadion dat nog steeds als een der fraaiste bouwwerken op sportgebied in ons land wordt beschouwd. Wat tevens door de verschillende sprekers werd be wonderd, was het initiatief, de durf en het inzicht, door het toenmalige Bestuur getoond, om in die moeilijke tijd rond 1934, toen in ons land een ernstige economische crisis heerste, een dergelijk groot plan ten uitvoer te brengen. Inmiddels had „Het Parool" de aanwezigen verrast met de avond-editie waarin een groot artikel over het jubilerende stadion was opgenomen, alsmede een inter view met de bouwmeester ervan (74 jaar en nog iedere week z'n partijtje tennis!!). De K.L.M. bood bij monde van de heer Heldring een nieuwe luchtfoto van ons stadion aan. De K.L.M.-spreker wenste ons veel succes toe in de competitie en meende ook wel dat een kampioenschap tot de mogelijkheden behoorde, waarop voorzitter Mel- chers na zijn dankwoord te hebben uitgesproken, op zijn beurt de K.L.M. veel succes toewenste bij de bespre kingen in the States met betrekking tot de landings rechten in Californië (Je moet er maar op komen maar 't was voortreffelijk, Jan!) Jan Lens, met zijn vrouw, ook 25 jaar aan het stadion verbonden, werd door onze president hartelijk toege sproken. Een couvert met inhoud, alsmede enkele ge schenken, werden onder applaus van de aanwezigen door de jubilaris en zijn echtgenote in ontvangst genomen. Half negen toog men aan tafel, waar boerenkool-met worst ons wachtte en uitstekend smaakte. Daarna heb ben we nog een paar filmpjes gedraaid, o.a. over een FëijenoordAjax (24) dd. 1932, een oude Holland België en de openingsfeestelijkheden in 1934. A propos, er ligt toch wel enig(!) verschil in tempo bij vroeger ver geleken Een „musical" tot besluit, waarna tafelpresident Kool haas deze bijeenkomst sloot, die niet officieel was, „alleen maar een beetje gezellig-onder-elkaar", hetgeen het dan ook inderdaad was en waarvoor wij de initiatiefnemers, Tjerk de Munnik, André de Kruyff, Wim Meyer en Daan Roodenburgh, namens alle „jongens" nog wel hartelijk dank zeggen. T. M. (Overdekte) Als trouw bezoeker van onze wedstrijden zult u dit seizoen vele malen boven de toegang naar het veld vijf a zes bouquetten bloemen (rood-witte) hebben zien prijken. Eén van onze dona teurs zorgde hiervoor. Vermoedelijk wenste hij onbekend te blijven, want we zijn tot op heden niet achter zijn naam kunnen komen. Bescheidenheid siert, past dus goed bij bloemen. In ieder geval aan milde onbekende gever hartelijk dank. Juniores B4 wilde in verband 25 jaar Ajax-stadion niet achterblijven. Lapten en boden (in optocht voor wedstrijd AjaxFortuna naar bestuurskamer) bestuur geurige, omvang rijke ruiker aan. Voorzitter Melchers vond geste zeer prijzens waardig en zegde dienovereenkomstig hartelijk dank. Optocht naar afdeling heer Boudrie, waar limonade koud en prikkelend in dorstige kelen. Juniores B4, goed zo! Lang heeft het geduurd, maar eindelijk is er dan ook in onze gelederen een dikke toto-prijs gevallen. Ruim tachtig duizend gulden. Een aardig bedrag om een paar dagen eerder met pen sioen te gaan. De gelukkige winnaar is de heer H. de Reuver, sinds 1939 donateur van onze vereniging (zijn donatie heeft hij er zo ongeveer wel uit)Aan de heer De Reuver onze hartelijke felicitaties en aan hen, die nog steeds bij ons toto-en, toe, doe een beetje gezellig en haal rap een toto-formulier. Onze admi nistrateur wijst u wel de weg. Van voetballen behoeft u geen verstand te hebben. U zet heel gewoon maar een sliert kruisjes en hebt meer kans op de pot, dan erkende experts. Bovendien steunt u er uw bloedeigen „Ajax" mee. We zijn pas op de helft van het voetbalseizoen, dus u hebt nog vele kansen. Doe dus mee. Vandaag nog! DE TOTO-COMMISSIE. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 13