Bellevue A F. STR/KKERS Restaurant «De Kuil» BONTHANDEL Sportjournalist j. nuvciN 75 jaar DINERS - RECEPTIES GERENOMMEERDE KEUKEN BONTMANTELS - STOLA'S welk dankwoord wij ook H.H. trainers gaarne willen betrekken. Waarde juniores, een prettige Oudejaarsavond allemaal, een goed begin, ook voor de familie thuis. Moge 1960 in alle opzichten een goed jaar zijn. T. M. Laatste (Jeugd) Nieuws 1959 Dat overigens zeer bescheiden is. De laatste twee Zondagen werd practisch alles afgekeurd wegens de slechte terreinen. De Juniores Al sloegen de ene Zondag op Voorland Velox met 41 in een maar matige wedstrijd. De Juniores A4 lieten aan de Wandelweg de Juniores A2 van Ahrends met 112 in de modder zitten, een uitslag die, naar u met ons eens zult zijn, nu ook al geen stof voor uitvoerig commentaar geeft. T. M. Welpenvoetbal Bij het verschijnen van dit clubblad is het jaar 1959 bijna verleden tijd. Alle welpen wens ik, samen met hun familie leden, een gezellige Oudejaarsavond en een goed en voorspoedig 1960 toe. Nu de herfstwedstrijden achter de rug zijn, kunnen we de balans over deze periode opmaken. Na een zeer droge zomer volgde ook nog een herfst, waarin weinig regenval voorkwam. Op Sint-Maarten (11 november) moesten de eerste wedstrijden wegens regen worden afgelast. Op 18 November kon er ook niet gespeeld worden. Het eerste elftal won alle wedstrijden, terwijl het tweede elftal driemaal met een gelijk spel genoegen moest nemen. De aan voerders, Theo Tol en Gerard Wesseling, met hun jongens kun nen op een zeer geslaagde eerste helft terugzien. Gedurende de koude maanden Januari en Februari zijn er géén welpenwedstrijden. In Maart 1960 hopen we weer met frisse moed aan de tweede helft te kunnen beginnen. We krijgen dan weer andere tegenstanders te bekampen, waarschijnlijk zijn er ook sterkere bij. Onze trainer en de heer Ger van Mourik zeg ik hierbij, mede natuurlijk namens jullie allen, hartelijk dank voor hun moeite die zij zich getroosten om jullie de grondbeginselen van het voetbalspel te leren. We hopen dat wij ook voor 1960 op hun beider medewerking mogen rekenen. M. VAN ENS. Voor ons is de journalistiek slechts een bescheiden hobby, doch helemaal vreemd is ons het métier niet. We geloven daar om de kwaliteit van de vakman wel op juiste waarde te kunnen schatten. En er komt heel wat kijken vóór en aleer iemand het recht heeft zich het predicaat „journalist" toe te eigenen. Daar zijn: opmerkingsgave en objectiviteit, onderscheidingsvermo gen, mensenkennis, tact en een heleboel wijsheid meer. Met als practische noot: de stijl. Stijl is de gave om hetgeen men wil duidelijk maken aan derden te doen op een manier, die nooit kwetst en altijd opbouwt. In onze sportwereld hebben wij vele uitnemende figuren, welke berekend zijn voor hun taak en in het algemeen dus het paket „goede hoedanigheden" in hun mars meedragen. Maar niet allen zijn bescheiden. En bescheidenheid is een deugd, heus, zelfs in de journalistiek. Waarom wij dit alles in onze Ajax- krant doen afdrukken Omdat wij persoonlijk zo'n veertig jaren in de sportwereld hebben rondgekeken en journalisten van diverse pluimage heb ben kunnen volgen in hun schriftelijke bekwaamheden en hun eigenschappen als verslaggevers. Ons is daarbij de figuur van de heer J. Hoven immer opgevallen als een voorbeeld van on partijdige en beschaafde journalistieke gaven. Wij weten zeer wel, dat Hoven ergens in zijn hart een warm plaatsje heeft voor Ajax en dat hij ongaarne ook maar één wedstrijd van Ajax overslaat, doch wij weten ook, dat hij in volkomen objec tiviteit zijn werk heeft gedaan en nog steeds doet. De heer J. Hoven heeft er recht op, dat wij hem bij zijn 75ste verjaardag dank en hulde brengen voor hetgeen hij voor de sport-journalistiek in het algemeen heeft gedaan, daarbij nimmer vergetend dat wanneer Ajax een beroep deed op hem wij nooit te vergeefs aanklopten. Menig artikel van de heer Hoven kunt ge vinden in de Ajaxkrant, die van meet af aan, zijn sympathie en steun had. Het is een groot voorrecht, dat op deze leeftijd de heer Hoven nog midden in het sportgebeuren staat en ik meen de tolk te zijn van zowel de oude als de jonge Ajax-generatie, wanneer ik hem van deze plaats nog vele jaren van gezondheid en activiteit toewens. D. KNEGT. i Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandisplein 7 Salades, Croquetten enz. Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum VALERIUSSTRAAT 190 TELEFOON 725138 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 12