NO VAK-autoradio's Hóóg geprezen - Laag geprijsd Juniores B2. Nadat tegen de Volewijckers B2 met een 11 genoegen moest worden genomen, werd de week daarop Neer- landia BI met een 21 nederlaag naar huis gestuurd, waarna met dezelfde cijfers uit van Z.S.G.O. BI werd gewonnen. Juniores B3. Tegen dit elftal had K.B.V. BI niet hetzelfde succes als hun grotere broers van de „Al" tegen Ajax A3. Het werd hier voor ons derde B-team een 32 zege. Correspondent Tijn Middendorp schrijft over W.M.S. BI Ajax B3 het volgende: „We traden aan met een invaller voor Bonnet. Nonneman mocht aftrappen. Ging het in het begin gelijk op, langzamer hand werd W.M.S. toch sterker en uit een ver schot, waar Schalm overheen dook, kwamen we met 10 achter. Nadat het 20 was geworden, maakte Nonneman uit een pass van Uittenbosch, die veel te weinig in het spel werd be trokken, er 21 van. Na de rust hadden we het windvoordeel, maar al bij een der eerste W.M.S.-aanvallen schoot hun linksbuiten, de gevaarlijk ste man, van dichtbij raak, doordat Schalm vergat de bal weg te trappen (3-1). En daarbij is het gebleven, ondanks ver woede pogingen van Uittenbosch en Kottmann." Nu over Ajax B3A.F.C. BI. „We behaalden weer eens een overwinning en wel ten koste van A.F.C. Een ruime overwinning, want het werd 71. Al spoedig na het begin scoorde Nonneman met een ver schot 10 en kort daarna werd het 20 door Uittenbosch. Het derde doelpunt vond ik wel het leukste van alle zeven. Nonneman kreeg de bal vlak voor het doel. Hij stond er met zijn rug naar toe, dus ongunstig om een schot te lossen. Daar om gaf hij een keurig hakje en de bal rolde buiten het bereik der A.F.C.-verdedigers in het doel (30). Meesterlijk! De linksbuiten van onze tegenstanders maakte toen met een hoog schot, te hoog voor onze kleine invaller-keeper, een tegen- punt. Maar we hadden direct ons antwoord klaar, 41, waar na de rust aanbrak. In de tweede helft kwam de bal haast niet bij ons doel. Na 51 zakte ons tempo wel, maar toch konden we er nog 71 van maken door doelpunten van Overdiek en Nonneman." Bedankt, Tijn, voor je bijdrage. Ga zo voort! Juniores B4. Ajax B4D.V.O.S. B3 41 zien we op de uit slagenlijst staan. Dan volgt een resumé van Volewijckers B3Ajax B4. „Onder aanvoering van L. Happé traden tien geladen Ajax- spelers op Buiksloot aan tegen no. 2 op de ranglijst: de Vole wijckers B3. Prima, zoals er werd gespeeld. Snel werd de bal afgegeven (niet altijd goed geplaatst) en steeds werd geprobeerd, ge maakte fouten te herstellen. De „lange-einden" Frits Pil (spil) en Ron Bachra (kanthalf) hielden de bal een goed eind van ons doel af, maar voorlopig wist de Ajax-aanvalslinie de knikker nog niet tussen de palen te krijgen. Dat moest eerst de Volewijckers-midvoor voordoen. Een snelle aan-(uit-)val en we stonden met 10 achter. Nog voor de thee echter werd de eindstand bereikt. Wim v. d. Moolen benutte een moeilijke kans en floep daar ging de bal keurig in de verste hoek. Ron Bachra, die al lang met een „dreun" in zijn gedachten liep, liet weer zo'n verre bal op de vijandelijke veste los, waar de Volewijckers-doelman royaal onder door liep (12). In de tweede helft werden de gastheren sterker, maar de onzen gaven geen krimp. „Happie" en „Pappie" zaten overal tussen, terwijl Frits Pil en Ron Bachra nog steeds „lange halen" over hadden, waardoor wij uiteindelijk nog de beste De nieuwste onzer modellen mèt drukknopsysteem) NOVAK Record II, type 578 Excl. antenne en luidspreker f 17O, - Twee golfbereiken, dubbele toonregeling, feilloze ontstoring Vraag Uw dealer! ShowroomPr. Hendriklaan 23, Amsterdam-Z. Tel. Verkoop 730199, Techn. Dienst 730485 kansen kregen. En in laatste instantie verdedigde „goalie" de Vries zijn heiligdom uitstekend." Aldus de heer Smit. Ajax B4D.W.S.-A. B4 1—3!! Was dat een reactie op de wedstrijd te Buiksloot, boys? Jammer, maar wel een beetje eigen schuld, hè? Een slappe vertoning vergeleken bij het pittige D.W.S.-spel. Niet vergeten deze nederlaag, maar je voornemen: dit niet meer, althans niet op zo'n wijze! Juniores B5. Na de nederlaag tegen Bl.-Wit volgden wel de volgende successen: Ajax B5O.V.V.O. B4 3—7 D.W.V. B7—Ajax B5 0—5 Ajax B5—D.W.S.-A. B5 6—0 Maar wat een hoogste titel betreft, wordt het nu wel moei lijk. Juniores B6. Dit elftal houdt keurig vol. Bl.-Wit B6—Ajax B6 1—2 Volewijckers B6Ajax B6 05 Ajax B6R.A.P. B5 4—3 T.O.G. B5—Ajax B6 014 Beste mensen, dat was het dan. Maar alvorens onze ball point op te bergen, willen wij allen die ons het afgelopen jaar steunden met hun bijdragen voor onze jeugd-kolommen daar voor hartelijk dankzeggen. Mogen wij voor 1960 weer op die medewerking rekenen...? Dank u! Namens alle juniores veel dank aan de H.H. commissieleden voor het vele werk in het belang van de jongens gedaan, in Weteringschans 185-223 -Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 11