J. F. H. Asbeek Brusse - Borneostraat 8-10-12-14 RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS - PLATENSPELERS Telefoon 54251, privé 743417 aanval omspeelde Piet Keizer twee tegenstanders, lokte de keeper uit z'n heiligdom en schoot toen haarzuiver in de hoek. De D.O.S.-achterhoede gaf daarna nog een penalty weg, doch nu miste onze linksbinnen grandioos." We willen de visie van Jan Konings op deze wedstrijd hier ook nog even weergeven: „Och, wat ons spel betreft, was het niet veel beter dan de voorgaande keren; bij vlagen slechts goed. D.O.S. begon direct nogal fel en aangezien er bij ons in het algemeen ook wel wat mannetjesputters bij lopen, ging het vrij hard, met als gevolg: kwade gezichten. In de eerste helft viel er geen doelpunt, hoewel onze voor hoede wel enkele mooie kansen kreeg. Maar in de tweede helft gebeurde het dan. Een vrije trap wegens een overtreding van een D.O.S.-er werd goed door invaller Tonny Smit genomen. De rechtsback van D.O.S. sloeg de bal met de hand weg, waar door ons een penalty werd toegewezen, die Piet Keijzer feilloos nam. D.O.S. werd nog feller. Hun midvoor werd uit het veld ge stuurd en buiten de lijnen roerde het publiek zich door vecht partijen, waarbij zelfs politiehulp moest worden ingeroepen. Tussen dit alles door scoorde Piet Keijzer 20 na een mooie combinatie met Joh. Engelsma. Het had nog 30 kunnen wor den door een tweede strafschop, maar nu miste Pieter." Juniores A2. „De overwinningenreeks zet zich voort. Maar... zoals b.v. tegen D.C.G. 2 qua spel afschuwelijk", aldus secretaris Smit. Enfin, wat wij er verder van hoorden, kan rustig verwezen worden naar hetgeen hierboven in het verslag van de heer Wol- terink over de „Al" gezegd wordt. De heer Smit: „Ook jongelui van de ,,A2": eruit met deze ingewortelde fout, want tegen werkelijk goed voetbal spelende elftallen en straks bij de seniores is juist het tempo beslissend. Ook hier: kijk eens naar het eerste elftal." Van J.O.S. Al uit werd maar „benauwd" gewonnen, n.l. 21. Juniores A3. Rivalen AlAjax A3 door de heer J. C. v. Dijk: „Uit de eindstand (22) zou men kunnen afleiden, dat het een gelijkopgaande wedstrijd is geweest. Het tegendeel is echter waar, want voor de rust hadden onze jongens al een makkelijke 30 voorsprong kunnen hebben. Nu werd er gewisseld met 10 stand in ons voordeel. Na een slechte uittrap van de Rivalen-keeper ving Wijnand van der Toom de bal op en de fout werd met een beheerst schot afgestraft. Ondanks de vaak goed opgezette aanvallen was de afwer king zeer slecht. Ofschoon na de thee direct weer in de aanval, waren een paar onnodige handelingen aanleiding tot een 21 achterstand. Vooral bij de gelijkmaker werd er flink geblunderd. Dat wij tenslotte toch nog naast Rivalen kwamen, was te danken aan een rush van Pedro de Vries, zoals alleen Anoul dat kon en uit deze aanval produceerde Dick Kuiter voor ons de gelijke stand. Al met al een aardige wedstrijd, maar oh... die afwerking..." De week daarna werd Rapiditas Al met een 32 nederlaag naar huis gestuurd. Maar toen Ajax A3K.B.V. Aleen drama. Luistert u naar de heer J. Wolterink: „In de eerste helft hebben Pedro de Vries en zijn mannen heel goed partij gegeven aan het snel spelende K.B.V. De rust stand was 01, doch indien Jo de Vries maar 50% meer geluk gehad had, dan zou de stand 21 voor Ajax geweest zijn. Na de thee meende Pedro dat hij zijn backplaats moest ver laten en rechtshalf gaan spelen. Dééd hij dit nog maar, doch hij ging als zesde voorhoedespeler fungeren. Zijn verdedigende taak werd totaal vergeten, met als gevolg dat de beide backs en spil steeds tegenover vier man stonden. Daarbij kwam nog dat Roib Lieshout zijn dag niet had en.binnen 10 minuten was het 05. Toen besloot ook Bart Severijnse in de aanval te gaan. K.B.V. kon toen nog gemakkelijker tweemaal scoren. Kort voor het einde beheerste een der K.B.V.-spelers zich niet, omdat zijn doelverdediger (overigens correct) werd aan gevallen. Hij trapte na. Dit kostte hem een waarschuwing en een penalty, die Bart benutte." Ja, wij zagen deze wedstrijd ook. Het was wel triest... De fout die de A3 dit seizoen al meer tot noodlot geweest is: het veel te ver opdringen van enkele spelers uit de verdediging, waardoor de vijandelijke voorhoede practisch vrij spel krijgt. Ook tegen Vespucci Al werd het geen zege. Met een 42 nederlaag moest het veld worden geruimd. 't Is jammer, jongens! Juniores A4. We bezitten over dit team geen verslagen, wel goede uitslagen: T.O.G. A3—Ajax A4 0—8 Lijnden A2Ajax A4 38 Animo A2Ajax A4 07 Het kan ermee door, vindt u niet? Juniores BI. Aan de James Rosskade werd V.V.A. BI met 40 geklopt, tegen Bl.-Wit BI bereikten onze jongens een gelijk spel, waarna Neerlandia BI met 21 werd verslagen. Doch D.W.V. BI trok aan de Leeuwarderweg aan het langste eind 21. Spannende wedstrijden, gezien de uitslagen! Want... er zijn (weer!) geen verslagen van. KARPETTEN DWU BEDDEN MEUBELS Kiras Laxtilit schuimrubber Huiskamers Kroon Spiralen Bankstellen Broussa Dekens, Lakens en Slopen Slaapkamers Wilton Gordijnstoffen Rooktafels Kinderwagens Vloerbedekking Kapstokken Stofzuigers, Wasmachines, Gasfornuizen, Keukenuitrustingen, Serviesgoed, Scheerapparaten, Infraphil en Hoogtezonlampen, Strijkbouten, enz. Bromfietsen: SOLEX, RAP, MAGNEET - Rijwielen: MAGNEET, BURCO, MAXWELL, SIMPLEX, BURGERS E.N.R., RS KOLEN-, OLIESTOOK- en GASHAARDEN. Prima merken. Reparatie-inrichting voor al onze artikelen. Desgewenst gem. betaling. Prima service 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 10