Jeugd Sportmagazijn Leo van de Kar allerlei Goede prestaties CEINTUURBAAN 149- 153-155 Telefoon 73 55 71 Hadden we over de afgelopen zomer zeker niet te klagen (integendeel, wat was dat toch een heerlijke tijd!), het najaar geeft ons tot op heden ook slechts reden tot tevredenheid, al thans wat het verloop der competitie aangaat. Het is voor de voetballerij ongekend gunstig, want nog geen enkele wedstrijd werd op grond van terreinafkeuring afgelast. Speciaal de Ajax- jeugdcommissie hoopt dat de weergoden nog zo'n tijdje goedge mutst blijven, dit in verband met bepaalde plannen ter gelegen heid van ons 60-jarig bestaan. Naar aanleiding van dit a.s. feest, spraken wij destijds de wens uit: Alle Ajax-jeugdelftallen kampioen! Wel, zoals u uit de standen, elders in dit clubblad afgedrukt, zult zien, is de situatie nogal verdeeld. Enkele gaan „geheid" op de hoogste titel af, voor andere elftallen is het nog dubieus en van twee, n.l. de A3 en B3 moet gezegd worden, dat zij dit seizoen geen hoge ogen gooien. Eerstgenoemd elftal heeft in zijn afdeling practisch alleen Al-ploegen, terwijl de verdediging het ondanks wijzigingen (of misschien juist daardóór) beslist niet goed doet. Er zijn n.l. door omstandigheden nogal eens spe lers naar de A2 overgeplant moeten worden, omdat deze A2 weer moest afstaan aan de Al-juniores. Bij de B3 is het eveneens zo, bijna allemaal Bl-tegenstanders. Daarbij komt, zoals we de vorige keer ook reeds verzuchtten: kleine spelers. De heer Smit merkte daaromtrent laatst aardig op: „Als wij in deze afdeling met één opzer tegenstanders een grote weegschaal in evenwicht zouden moeten houden, hadden wij twee B-teams nodig tegen zij één." Jammer, jongens (A3 en B3), het komt er dit jaar niet uit. Volgend seizoen beter! Mogen we alle spelers er dan nog eens nadrukkelijk op wijzen de identiteitskaart 's Zondags nimmer te vergeten, zulks ter vermijding van moeilijkheden, kosten (voor eigen rekening) alsmede een slechte indruk. Tenslotte willen wij nog even de aandacht vestigen op hetgeen onder „Gaarne even uw aandacht voorgezegd wordt over gedrag in de kleedkamers. Gaarne even jullie aandacht daar voor De Al-juniores blijken ook in de regionale jeugdcompetitie hun mannetje te kunnen staan, hoewel zeer slechte wedstrijden met goede worden afgewisseld. De wedstrijden tegen Alcmaria en Elinkwijk waren wel de dieptepunten, de eerste qua voetbal en de tweede qua gedrag (beheersing!). We hebben er „en petit comité" reeds de nodige woorden aan gewijd en zullen er dus nu niet verder op door gaan. Tegen de Volewijckers, evenals wij nog zonder verliespunten, hebben onze jongens zich echter volkojnen gerehabiliteerd. Vol ledig geconcentreerd en met prettig aandoende werklust, werd in de eerste helft de groen-witte jeugd volledig overspeeld. Steeds weer brachten onze sterk spelende kanthalfs, Robbie Roosendaal en Wim van West, de bal in onze vuurlinie, die hier buitengewoon dankbaar voor was en met de thee hadden wij al een comfortabele 40 voorsprong. Na de rust lieten wij het tempo iets zakken en de Volewijckers, goed doorzettend kregen een veldmeerderheid. Maar nu liet de achterhoede zien dat zij niet voor niets in de gehele competitie slechts 1 doelpunt tegen zich gescoord zag. Met veel kunde, maar ook met wat geluk, wisten Albert Slager en zijn makkers de 0 te houden. Intussen zorgden Joop Engelsma en Ger Worst met snelle charges er voor dat de meeste doelrijpe kansen aan de andere kant kwamen te liggen. Het werd dan ook 60. Mooi gedaan! Juniores A2. „Die zijn ook niet van de wijs te brengen", merk te de heer Smit laatst op. En zo is het ook inderdaad. Iedere tegenstander verlaat het veld met een nederlaag. Het is voor namelijk een goed spelende halflinie, die steeds weer het spel weet te verplaatsen en de voorhoede als het ware „dwingt" om goals te makén. De heer Wolterink zag Blauw Wit 2—Ajax 2 en vertelt het volgende: „Het is uiteindelijk nog een ruim verdiende 03 over winning geworden, doch als in de eerste helft de meerderheid in doelpunten was uitgedrukt, dan zou bij de rust zeker de stand hoger geweest zijn dan de nu schamele 01 voorsprong. Een voortreffelijk doelpunt overigens. Een diepte-pass van Ton Smit, de Blauw Wit-defensie miste, Franklin Martens kon de bal op de doellijn bemachtigen en uit de voorzet kopte Jan Janse schit terend in (01). Verder liet Blauw Wit het door stug verdedi gen niet komen. Na de thee konden onze jongens het tempo goed volhouden. Steeds maar weer golfden de aanvallen op de Blauw Wit-veste. Uit een van deze aanvallen kon Jan Janse, door een halve misser van een der backs, de stuiterende bal hoog in de touwen jagen (02). Nog was de aanvalsdrift niet te stuiten. Peter Voogt pikte de bal op, gaf hem aan Rudi Goudsmit, deze tikte „het ding" door naar Joh. Schipper, die met een beheerste trap de Blauw Wit-keeper geen kans gaf (0—3). De beide halfspelers, Henny Schipper en Ton Smit lieten de teugels iets vieren, waardoor Blauw Wit wat meer bewegings vrijheid kreeg. Doch nu toonden de backs Lex van Brakel en Cees Smit, alsmede Ton van Mazijk, dat zij vandaag moeilijk te passeren waren en mocht dat een enkele keer toch gebeuren, dan liet Piet Paternotte in het doel zijn talenten zien. Al met al een wedstrijd die het aanzien ten volle waard was, door goed voetbal, vooral van Ajax-zijde." Bedankt, heer Wolterink. Het woord is vervolgens aan Jaap Metz: „Na de 30 over winning op de Blauw Wit jun. A2 traden de Ajacieden de week daarop aan tegen de Al van Lijnden. Door blessures van enkele Al-spelers, was de A2 danig ver zwakt. In de halflinie ontbrak H. Schipper. Tevens was links back Brakel vervangen door B. Severijnse. Nu, deze wijzigingen zijn het elftal niet ten goede gekomen. Niet dat ik hierdoor wil zeggen, dat de twee invallers slecht voetbalden, integendeel, doch het gemak waarmee de voorhoede anders doelpunten maakt, was nu verdwenen. In de halflinie was het Oldenziel die door te lang dribbelen met de bal Lijnden steeds weer ge legenheid gaf om stevig in te grijpen. De rust werd dan ook met een dubbel blanke stand afgesloten. Dat er bij de thee enige hartige woorden door leider Wolterink zijn gesproken, blijkt wel uit het feit dat in de tweede helft eerst F. Martens een hat-trick ging opbouwen en vervolgens J. Janse zich even kwaad maakte, wat resulteerde in twee keiharde schoten, onhoudbaar voor de keeper. Dat Lijnden door werkelijk té hard spel ook nog twee doelpunten maakte, één jammer ge noeg door een ongelukkige mistrap van rechtsback Tanis, was zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft 3 lijnen Permanente camping show Wilt U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 9