Bellevue GERENOMMEERDE KEUKEN van Gebr. Walvisch DINERS - RECEPTIES Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum veld scoorde, Piet van Reenen (3x) en Wim Volkers voor de rest zorgden. Een feestavond met bal na, waarbij onder daverende bijval aan architect Roodenburgh het erelidmaatschap werd aangeboden, was het slot van de voor Ajax zo gedenkwaardige en glorierijke dag. Doch, beste mensen, bij alle vreugde over het nieuwe Stadion was er ook de weemoed, om afscheid te moeten nemen van het Oude Veld, het Ajax-terrein, zoals dat toen heette. Onze club was er groot gewordenGij van de laatste 10 15 jaren lid maatschap, gij hebt waarschijnlijk geen idee waar dat Ajax- terrein lag. Wel, ook aan de Middenweg, zo ongeveer waar nu Albert Heijn zit aan de ene kant en het Chinese Restaurant aan de andere zijde. Links had je de opgang voor de „Overdekte" met het bekende witte bestuurshuisje, rechts de toegang tot de „Onoverdekte", alsmede de staantribunes. Dan kwam je langs de „boerderij-van-Vos", diezelfde mijnheer Vos, die we thans nog steeds ontmoeten bij onze „groundmen" Jan en Henk. Achter het hoofdveld: Middenweg II, wat niet anders was dan het bij veld, tevens oefenterrein (met verlichting). We zijn destijds, vóór aan de afbraak werd begonnen, nog eens in die oude omgeving gaan ronddwalen. Daarbij hadden wij het, als (toen!) behorende tot de jongere garde, speciaal op Middenweg II voorzien. Want welk een schat van herinneringen lag hier. Niet zozeer naar aanleiding van onvergetelijke wed strijden; die speelden de lagere elftallen meer op de Kruislaan- velden (schuin tegenover de ingang van de Nieuwe Ooster Be graafplaats). Neen, aan „Middenweg II" denken wij vooral om die onvergetelijke trainingsavonden, onder leiding van onze vriend Jack Reynolds. Trainen! Ja en hoe! Met een partijtje tot besluit, waarbij gespeeld werd om „koek" al of niet „met thee". Dan werd er voetbal ten beste gegeven van de bovenste plank, aangevuld met een geweldig enthousiasme, zodat Jack wel eens opmerkte: „Ik wou je speel Zondag zo We hadden geen „zaal" zoals tegenwoordig. Wel een klein houten huisje met enkele attributen als een z.g. „droge" roei boot, een boksbal en je kon er touwtje springen. Met drie a vier man echter was het vol. Daarom meestal maar naar buitenWeer of geen weer! In de herfst en in de winter was „Middenweg II" 's Zondags constant afgekeurd. Er werd té veel op gespeeld. Maar voor de training moest het al noodweer zijn, wilde het niet doorgaan. De grootste plassen konden ons niet weerhouden. Donateurs en Leden zijn zeer tevreden met KOLEN en OLIE Raamgracht 1 3 en 19, Tel. 244383 Kijkduinstraat 40, Tel. 125037 Gaarne verstrekken wij Inlichtingen Vermoeid en hongerig dook je daarna onder de douche om met een warme dronk van Henk Kreuger, de terreinknecht, weer wat op verhaal te komen. Als je dan op de fiets sprong naar huis, vergezeld van je vrienden, zat de „strijd" er nog zó in, dat het nü weer een „gokkie" werd wie het eerst thuis was. A la Gerrit Schulte „karden" we de Middenweg af, op de Wete ringschans was lijn 10 onze gangmakerom tenslotte wer kelijk „af" het ouderlijk huis binnen te vallen, vaak té moe om nog wat te eten, zodat je maar spoedig in „de koffer" dook. Goede, oude Ajax-grond! Hier huldigden wij Jack Reynolds, toen hij 12% jaar onze trainer was. Spontaan hadden we onder-mekaar gelapt. Een rookstel werd het, vergezeld van een mooi gedicht. Van de juniores! Henk Kareis, toendertijd werkzaam bij een wijnhande laar, had van deze een ,,fles-of-drie" weten los te krijgen. Na afloop van de training hadden we (gemeen!) Henk tevergeefs naar de theekoppen laten zoeken. Die werden de andere ochtend teruggevonden, elk hangend, naast.de lege flessen, in de vlagge- masten van de open tribune, waar we de avond daarvoor met het gehele „stel" in pikkedonker op Jack's gezondheid en nog vele jaren!!) hadden zitten drinkendie „apen" van jongens! We scharen ons achter Vlokkie, die op 9 December 1934 in „Rood-Wit-Thuis" schreef: „Vaarwel, goede oude Ajax-veste... in onze herinnering ben je onvergetelijk. Onze mooiste sport dagen, onze grootste belevenissen zijn samengeweven met ons verblijf ginds, in die oude Ajax-veste, op dien historischen grond, dien wij nu vaarwel zeggen, doch nimmer zullen ver geten." Vijf en twintig jaren wonen we nu alweer op Middenweg 401. Een kwart eeuw(waar blijft de tijdwaarin ook deze omgeving ons alweer zo vertrouwd en eigen werd. We zijn trots op onze Burcht, wij voelen ons er thuis. En wij niet alleen, ook het Amsterdamse publiek. (Dit is zeer belang rijk ,,'t Is een gezellige kuip en als er daarbij nog een behoorlijk spelletje gespeeld wordt, is-ie helemaal ouwe jongens", ver trouwde ons eens een regelmatig bezoeker van de staantribune toe. Als wij dan tot slot nog even releveren dat bij een inzending van bouwwerken, c.q. ontwerpen e.d. op sportgebied, gehouden tijdens de Olympische Spelen 1936 te Berlijn, de schepping van de heer Roodenburgh werd bekroond met de derde prijs, willen wij besluiten met de wens uit te spreken, dat wij en komende generaties nog lang en gelukkig in ons Stadion mogen leven. Het daarbij niet alleen zullen zien als een mooi architectonisch werk, doch (weer „Vlokkie") als een stuk „clubleven" in tastbare vorm, geschraagd door innerlijke kracht en zelfver trouwen." T. M. (De zinsneden uit „De Telegraaf", „Het Handelsblad" en „Rood-Wit Thuis" staan uiteraard in de (oude) spelling van 1934.) De heer Geudeker, schrijft ons: Een mijner medewerkers aan „Sport en Sportwereld" zond mij dezer dagen het volgende bericht, dat ik niet geplaatst heb, maar dat in het Ajax-clubblad wellicht niet zal misstaan: „Op 9 December 1934 werd het nieuwe Ajax-stadion, bouw werk van architect Roodenburgh, geopend met een ere-wedstrijd tegen Stade Frangais, die Ajax met 51 won. Bij die gelegen heid huldigde voorzitter Koolhaas de op één na volledige „gou den ploeg" van Ajax uit de jaren '17 en '18, die hij de bouw meesters van dit stadion noemde en beloofde tevens de journa listen een betere toegang tot de perstribune, zodat zij niet over elkanders kleren moeten lopen en over muurtjes moeten klau teren om hun plaatsen te kunnen bereiken. De journalisten hopen nu maar, dat bij het 50-jarig bestaan van het Ajax-sta dion deze toezegging gestand zal zijn gedaan GEUDEKER. Het huidige bestuur heeft over dit probleem verleden jaar zeer diep gepeinsd. Zag er geen gat in een behoorlijk gat te maken, zodat aan de wens van de journalisten niet voldaan kon worden ènnog niet voldaan kan worden. Niet de moed ver liezen, ridders uit het gevolg van de „Koningin der Aarde". Het Ajax-bestuur is beslist niet voor één gat te vangen. Voorzitter Mtlchers en zijn secondanten zijn paraat. BROWN. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8