Niessen feest in ons Stadion mening? Wel, ze doen hun best, spelen een pittig partijtje en houden de aandacht van het geachte publiek levendig. Dat deden ze j.l. Zondag in Volendam ook. De knoert, de knoest, de blubber etc. zijn er niet aan te pas gekomen en het beroemde of beruchte legioen trok ver voor afloop naar de uit gang. Hun aalvlugge favorieten, hadden tweemaal drie kwartier in de greep van vishandelaar Ajax gelegen en die had zaagsel aan zijn handen. Nou, u weet het, verse paling moet je met zaag sel behandelen, anders glipt het beest door je vingers. Het werd nul tegen drie. Beslist te weinig. Een fout van onze voorhoede. Willen we tot de top van het Europese voetbal doordringen t- en dat willen we dan zullen zelfs kleine kansen benut moeten worden. Over levensgrote praten we niet eens. Al met al gaat ie lekker. We zitten op de rug van P.S.V. en kunnen wat onze benedenburen betreft een stootje velen. Zon dag a s. komt A.D.O. op bezoek. Jongens, die ook iets van voet bal weten. Uitkijken, boys, en de kansen benutten. De Zondag daarop trekken we naar Utrecht. Elinkwijk. De club met maar heel weinig doelpunten tegen. Dat wordt zwaarder dan Volen- dam. Een week later komt Cor van der Hart met zijn makkers en tot slot krijgen we' Feijenoord. In ons eigen home. We zijn nog niet uitverkocht, maar wel „maak, dat je er bij komt". Het tweede elftal liet een veer tegen Volendam 2 (33), klopte Heracles 2, verleden jaar een zeer succesvol elftal, maar liefst met 80 en zond j.l. Zondag A.G.O.V.V. 2 met een 52 nederlaag naar huis. Als we het wel hebben, staat het tweede op de derde plaats, maar nummer één heeft liefst vier matches méér gespeeld. Dat lijkt ons een scheve toestand. Het derde elftal prijkt nog steeds bovenaan de ranglijst. Wel werd van D.C.G. 2 met 32 verloren, maar voor de rest was het al Ajax wat uit de bus kwam. Blauw Wit 3 (43), D.O.S. 3 (3—1), W.F.C. 2 (2—1) en West Frisia (1—4). Het vierde elftal, dat ook om de top zweeft, was met het uit delen van doelpunten beslist niet kinderachtig. O.V.V.O. 2 (10—0), O.S.V. 2 (2—3), BlauwWit 4 (3—1), Watergraafsmeer 2 (01) en Zeeburgia 2 (52). Wat gaan we doen, vrienden? Ajax 5 staat natuurlijk weer bovenaan. De uitslagen Aals meer 3 (0—2), Swift 3 (0—2), D-J.K. 2 (5—1), D.V.O.S. 2 (15). Dat gaat weer best, mannen! Ajax 6 houdt eveneens onze kleurén hoog. Van de Eland 2 werd gewonnen met 10, van Madjoe 2 met 24, tegen J.H.K. 2 eindigde de partij gelijk (11) en van A.P.G.S. 2 werd gewon nen met 12. Goed werk, boys! Het zevende elftal speelt tamelijk wisselvallig, maar de kans op de ere-prijs is nog volop aanwezig. S.D.Z. 3 verloor met 63, Ambon 2 hield het op een gelijk spel (22), Rapiditas liet de winst niet glippen (31), maar Germaan 3 moest, na aanvan kelijk met 31 aan de leiding geweest te zijn, de eer aan onze jongens laten (54). Volhouden, vrienden. Door omstandigheden het clubblad iets later dan „gepland", waarvoor redactie nederig excuses aanbiedt. Gemelde storing echter dit voordeel, dat match AjaxA.D.O., heet van de naald, nog meegenomen kon worden. Hopelijk vindt u het leuk. AjaxA.D.O. dan, zoals u weet door onze jongens met 30 gewonnen, is bij tijd en wijle heel spectaculair geweest. Ko Prins ging al heel spectaculeus van start. Als een jachthond raasde hij achter de bal door Ben Muller haarscherp naar voren ge transporteerd om op het laatste ogenblik, door enige A.D.O.- ers, inclusief doelman, van een zeker schijnend doelpunt afge houden te worden. Dat was dus een best begin, hoopgevend op een „spektakelstuk" van de eerste orde. Zoals u weet, is een „spektakelstuk" nogal een druk gedoe. Een stuk met optochten, dansen, grote toneel veranderingen enz. Nou, vrienden, het eer ste kwartier van de match zijn onze voorhoedespelers niet in optocht maar in daverende stormlopen naar de A.D.O.-veste getrokken. In dat zwaar belaagde gebied had men voeten (de doelman handen) te kort om doelpunten te voorkomen. Swart, Henk en Cees Groot en vooral niet te vergeten Prins, lieten na vloeiende combinaties zoals de voetbaltaal zegt „knoerten" los, die öf door goalkeeper Van Oostrum, met veel bravour werden gestopt, of net over of naast vlogen. Er zaten doelpunten in de lucht, dat kon een kind u vertellen, maar ze kwamen er niet uit. Behalve één. Dat punt kwam letterlijk uit de lucht vallen. Een eerste klasse vuurpijl we menen van Donald Feldmann daalde in de rechterhoek van het A.D.O.-doel. Van Oostrum zou de knikker even vangen. Een A.D.O.-verdediger voelde vermoe delijk meer voor wegtrappen, een bezigheid die beslist niet uit gevoerd kan worden, als je zo ongeveer op elkanders tenen Zaterdag 5 December a.s. komt Sint Nicolaas met zijn trouwe knecht naar ons Stadion. Dat wordt weer een knal-feest - aanvang 2.30 uur n.m. - voor onze welpen en B-juniores. Daar de ruimte beperkt is, kunnen we helaas niet toestaan, dat de ouders van toekomstige Ajax-keien het feest meemaken. De Jeugdcommissie. staat. Gevolg van beider streven: bal plus Hagenaars de doel- mond in en Ajax goedkoop aan een voorsprong. Die voorsprong is in feite niet in gevaar geweest. Natuurlijk liepen Clavan, Schuurman, Rijnvis (een rappe voetballer) en Timmermans met tegenpunten in hun gedachten. Maar Van Drecht betrouw baar als steeds Van Mourik, het ging weer best, Ger, Smit van die knaap kunnen we o.i. als back nog veel plezier beleven voelden daar bitter weinig voor. Een opvatting, die zicht- en tastbaar steun vond bij Anderiesen, Van Ham de man die over het algemeen weinig wordt genoemd, maar practisch alle wed strijden met een prima spelletje voor de dag komt, en Muller. Ben vonden we niet zo uitgekookt als anders. Het militaire elf tal Meestal heeft hij zijn tegenstanders in zijn zak, maar van daag lukte dat niet zo bijster. Kan de beste gebeuren. Tot de rust bleef de score ongewijzigd, maar daarna duurde het niet lang of de directeur van het scorebord mocht de handen uit de mouwen steken. Daar zorgde indirect Sjaak Swart voor en direct Prins. Sjaak spurtte langs de lijn richting A.D.O.-doel, gaf precies op tijd het bruine geval aan Prins, die zonder dralen de bal langs Van Oostrum „loeide". De zaak was zo goed als bekeken. Donald maakte er met medewerking van enige A.D.O.- ers drienul van en het scheelde een babyhaar of hij had nog maals gescoord. Op miraculeuze wijze de bal was viermaal achtereen door vrijwel de gehele Ajax-voorhoede ingeschoten kon de stuiter voor de doellijn blijven. Enfin, we waren met 30 best tevreden. U ook Zondag a.s. gaan we naar Utrecht. Of beter, naar Zuilen. Daar woont onze oud-middenvoor Piet van Reenen. Goaltjes-Piet noemde „de man op straat" onze indertijd roemruchte Pieter. Zeg, Prins, Swart, Donald, Cees en Henk, laten jullie Piet want hij is natuurlijk present Zondag niet in de steek! Hij was een liefhebber van de bal in volle vlucht op de schoen. Of naar de vleugel of ineens het doel in. Zo, u weet weer zo'n beetje hoe de Ajax-bal rolde. Volgende maand krijgt u het vervolg van het feuilleton. Tot slot nog een verzoek aan onze medewerkers. Kopij vol gend nummer persé vóór 18 December naar de heer Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp. BROWN. Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-42696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES, EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz. i 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 5