A. F. STRIKKERS B0HIHANML Gaarne even Uw aandacht BONTMANTELS - STOLA'S Grepen uit de Bestuursvergaderingen November 1959 Van de heer Bessem, directeur Olymp. Stadion, dankbetui ging voor attentie t.g.v. jubileum. Bulgaarse voetbalclub wil op Vrijdag 1 Januari a.s. een wed strijd tegen ons spelen. Aangezien datum ons niet convenieert, afwijzend beschikt. Junior D. Offringa wordt als buitengewoon lid ingeschreven, zulks in verband met zijn verdienste t.o.v. honkbal. Bepaald dat, indien hij voor andere vereniging gaat voetballen, vorengenoemd lidmaatschap vervalt. Van de heer Phida Wolff (Feijenoord) dankbetuiging voor attentie bij jubileum. Bestuur kennis genomen van een resumé vergadering con tact-commissie Betaald Voetbal van de A.V.B. Bezetting personeel. Bestuur overtuigt, dat huidige perso neelssterkte (door ziekte practisch drie man) niet voldoende is. Besloten wordt een proef te gaan nemen met werksters (onder houd kleedkamers baart zorgen)Zal getracht worden een goede terreinknecht (als vierde man) in dienst te nemen. De admini strateur zal een en ander regelen, wordt belast met en verant woordelijk gesteld voor werkverdeling personeel en algeheel onderhoud stadion. De heer J. de Boer Jr. zal ter gelegenheid van zijn verloving attentie worden aangeboden. De heer F. Hilster zal als lid van de vereniging worden af gevoerd. Het St. Nicolaasfeest alleen voor B-juniores en welpen zal dit jaar op 5 December in de bovenzaal van ons stadion worden gehouden. De jaarlijkse Kienavond zal op Maandag 21 December a.s. plaats vinden in de benedenzaal Ajax-stadion. Ter gelegenheid van de jaarwisseling zal een instuif voor bestuurs- en commissieleden worden gehouden op Zaterdag avond 2 Januari 1960. Plaats: Ajax-stadion. Omtrent de te houden receptie in ons stadion ter ge legenheid van het 60-jarig bestaan (Maart 1960) zijn bespre kingen gevoerd met de heer Boudrie. Van penningmeester uitgebreid overzicht financiën. Parkeren auto's. Daar gebleken is, dat er autobezitters zijn, die zich niet aan de aanwijzingen van de controleurs houden, zullen er scherpe maatregelen worden genomen. De heer J. Martens, scheidsrechter, zegt in vriendelijk schrij ven dank voor betoonde belangstelling bij 25-jarig jubileum. Vooral schrijven van Piet Ouderland (verpleegd in Binnen Gasthuis) hem zeer getroffen. Olympia (Paraguay) wil graag bij ons wedstrijd komen spelen. Gevraagde vergoeding maar12.000. Komt ons echt niet gelegen. De heer J. Niepoth deelt schriftelijk mede, dat hij door ver schillende omstandigheden geen gelegenheid meer heeft zijn volle aandacht aan de afdeling Honkbal te besteden. Ziet zich helaas genoodzaakt functie neer te leggen. Dit besluit door bestuur zeer betreurd, daar de heer Niepoth vele jaren Honk bal-afdeling, practisch alleen, op poten gehouden heeft en hij vorig seizoen stoot gaf tot uitbreiding Honkbal-commissie. Ook van de plaats de heer Niepoth hartelijk dank voor vele werk in belang van Ajax' honkbal verricht. Verzoek D.H.C. (Delft) in verband 50-jarig bestaan, in Maart 1960 ere-wedstrijd te komen spelen. Aangezien wij in Maart '60 oné 60-jarig bestaan vieren, verzoek helaas niet kunnen in willigen. Wereldvoetbaljaar 1959-'60. K.N.V.B. vraagt of we interesse hebben in Engeland 1 of 2 wedstrijden te spelen. Helaas afwij zend moeten beschikken. Ned. Handbal Verbond. Voor finale wereldkampioenschappen ons stadion beschikbaar gesteld. Collecte voor Prinses Beatrix-fonds. Bericht ontvangen dat collecte voor genoemd fonds 179,48 heeft opgebracht. Bestuur zegt dank voor door ons verleende medewerking. Van K.N.V.B. bericht, dat spelers Hoogerman, Muller, Swart, Seelen en H. Groot gekozen voor Ned. elftal (23 jaar)Wedstrijd tegen Rotterdam om Onafh. Beker. Wedstrijd inmiddels ge speeld. Uitslag: 82 verloren. Vorwarts, Berlin, verzoekt wedstrijd tegen ons eerste elftal. In Berlgn of Amsterdam. Kunnen aan verzoek niet voldoen. Voetbalclub N.E.A., Ouder-Amstel, 40 jaar. Zullen felicitatie doen toekomen. De heer Ary Lund (Duitsland), football-manager, heeft wed strijd voor ons, n.l. tegen „Gremio", Portalegro (Zuid-Amerika). Afgewezen. Piet Ouderland zegt in uitgebreid schrijven dank voor gezon den attentie en wenst strijdmakkers veel succes. H.V.V. „Helmond" viert eerstdaags 60-jarig bestaan. Zullen felicitaties sturen. „Heerenveen" in 1960 veertig jaar. Uitnodiging ontvangen voor jeugdtournooi. Kunnen helaas niet deelnemen. Versterking afd. personeel. Administrateur er in geslaagd onze staf te versterken. Schoonmaken kleedkamers etc. voort aan niet meer in mannenhanden. De jeugd wordt er dringend op attent gemaakt, de kleedkamers zo goed mogelijk schoon te houden. Hij, die er op betrapt wordt moedwillig de kleedkamers te bevuilen (gooien met modderkluiten etc.), de douches of ruiten te vernielen, vliegt zonder pardon de vereniging uit. Van Feijenoord uitnodiging om deel te nemen aan jeugd tournooi. Zijn helaas al overbelast, uitnodiging dus niet kunnen accepteren. Jeugdtournooi A.D.O. wordt gehouden op 27, 28 en 29 Mei '60. Op verzoek van Financiële Commissie zullen voortaan factu ren van aankopen door twee bestuursleden worden getekend. Sauna. Financiële Commissie vraagt of het niet mogelijk is sauna in ons stadion te exploiteren. Na open debat tot conclusie: niet mogelijk. Afd. Amsterdam K.N.V.B. deelt ons mede, dat er mogelijk heden zijn voor tour naar Libanon. Zullen ons in die mogelijk heden verdiepen. BROWN. VALERIUSSTRAAT 190 TELEFOON 725138 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 18