Olifant Oude en Jonge Restaurant «De Kuil» f <r Veluwse Post JOOP ESSELMAN café „De Dam" WIM ANDERIESEN alle verzekeringen Dorp op de Veluwe Slachtmaand 1 959 Vanaf de Veluwse heide gezien zit pa Soccer in de Eredivisie aardig te mixen. De voormalige heldenvan de Meer zijn naar boven geschud en ergens aan de verre horizont daagt voor ons een straaltje optimisme door de kille hemel. Een ieder die het wèl meent met ons topvoetbal, zit naar lichtpunten te staren. Nd de Duitse afstraffing en het schamele vertoon van Sparta in Göteborg, is hier en daar weer met het hoofd geschud! En terecht. Op ons scherm hebben we wat het Europese voetbal be treft juist kunnen vaststellen, dat de Hongaren (tegen Duits land 43) nog mijlenhoog uitsteken boven wat we dan maar het „Duitse peil" zullen noemen. Wat dat betekent voor ons nationale spelpeil in het rijk van Koning Voetbal, wel dat moge u zelf bepalen. Wij schrijven dit opstelletje één dag na de nederlaag van Ajax tegen Blauw Wit en we zijn blij, dat we net op het laatste ogenblik besloten liever een herfstwandeling te maken in plaats van naar het Olympisch Stadion te tijgen. Mag ik de pers geloven, dan was het (alweer) geen beste wedstrijd en we gaan naar het Westen om klassevoetbal te zien. Volgens Neder landse begrippen dan. Overigens is het mystiek wat Ajax be zielt wanneer we in het Stadion moeten aantreden. Het is na tuurlijk een handicap wanneer je je beste speler in de militaire petoet hebt zitten (geen genade voor Soccer, hè, luitenant van de wacht?) maar is dat nu een excuus? Eerst gaat het zwakke D.W.S.-A. het huzarenstukje uithalen ons een dreun te geven. En waarachtig flikt Blauw Wit (ha, die club van Drilling deed dat vroeger ook al) het om rood-en-wit mep no. 2 te verkopen. Ik ben er niet bij geweest (gelukkig), dus heb geen commen taar. Behalve dan dat ik beweer, dat in het Olympisch Stadion een ons kwaadgezinde Boze Geest rondwaart Mouiardena de maaltijd Het is natuurlijk géén verwijt, maar het is een waarheid zo groot als een levensgrote koe, dat ons goede en onmisbare lijf blad achter de feiten aanloopt. Uitzondering hierop is voor een goed deel de actuele rubriek „Gaarne even uw aandacht met grepen uit de bestuursvergadering. De invoering van deze rubriek was een goede slag. Mijn warme bewondering gaat ook uit naar de uitstekend geredigeerde hoofdrubriek (Kroniek), doch buiten de wedstrijdverslagen zijn er vermoedelijk toch wel andere interessante facetten in het verenigingsleven, die in een clubblad kunnen worden behandeld? Hier is werk voor specialisten. Trainings-theorie, spelpeil in Nederland, hét vraagstuk verder: full beroepsvoetbal. En zo meer. Vragen van Attentie Grote collectie Tropical-costuums met 2e pantalon v.a. 108- Iedere Sportsman gaat voor betere kleding naar U komt altijd bij ons terug Alléén: Weteringschans 181, Telefoon 39807 l <ïïf ^5^ ^3 Al wordt geschonken door oJITVSYA Damstraat 4, Telefoon 245331 de toekomst. We hebben toch knappe koppen in Ajax; die daar over kunnen voorlichten. We willen wat meer „moutarde" bij de maaltijd! Voor de rest wuiven we dank toe aan de mannen, die ons blad elke maand in elkaar moeten draaien. We hebben daar heus respect voor. Dat wel. VLOKKIE. Voor de prettige woorden in de laatste alinea dankt de redac tie met een minzame buiging, daarin tevens de heer v. Steen bergen met zijn staf betrekkend, als zijnde de voortreffelijke uitvoerders van het door ons „gedraaide". En wat die door Vlokkie bedoelde facetten betreft, wel, we zien er reikhalzend naar uit. Al lang! Om meer wedstrijdverslagen hebben ook reeds zo dikwijls „gepord". De beloften kwamen dan welde daden helaas niet Maar we blijven optimistisch! Wie o wie U sijt wellecomeRED. Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandisplein 7 SaladesCroquetten enzr» Van 't Hofflaan 10 Amsterdam-Oost Telefoon 741502 Beveelt zich beleefd aan voor Inspecteur U.V.B. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 15