Waar iedere Welp van droomt. Een voorwedstrijd op het hoofdveld. Onze jongste spruiten in het Olympisch Stadion, (reserves genoeg I) Multatuliweg waren een paar keer dicht bij de gelijkmaker, hadden deze ook wel verdiend, maar onze verdediging wist er toch nog voor te zorgen dat de volle winst thuis bleef. Voor een verslag van Aalsmeer 3Ajax 4 ,,over" naar de heer Van Ens. ,,De 90 overwinning van onze B4 juniores werd „bevochten" op een zeer zwakke tegenstander. Het feit dat er geen 20 goals gemaakt werden, was, dat sommigen van onze voorhoedespelers ver onder de maat bleven. Spil Pil scheen voorts alle ballen langs magische weg naar zich toe te trekken. De waarheid is natuur lijk dat de lichte A.-voorhoede geen partij voor onze stoere ver dediging was. Hazewindus en Gerritsen maakten enkele mooie doelpunten. Bovendien mag een fraai, ver afstandsschot van onze rechtshalf Bachra niet onvermeld blijven. Met dit doel punt kwam gelukkig het einde van de tamelijk saaie vertoning. Zo, dat was dan alles van de B4. Gaan we over naar de Juniores B5. Wij hebben geen verslagen van de nederlaag tegen A.F.C. 6 (01) of de overwinning op D.C.G. 10, n.l. 51. Overigens ligt in deze afdeling Blauw Wit wel zeer gunstig. Doch, toch volhouden maar. Je kunt nooit weten Juniores B6. Iets over onze benjamins door de heer H. G. Schuuring: „Ja, laat ik ook eens de pen opnemen en het een en ander schrijven over de kleinste van de kleinen, de B6. Drie weken, d.w.z. drie wedstrijden heb ik de eer gehad leider van dit elftal te zijn en het is mij best bevallen. Twee wedstrijden werden gewonnen en 1 ervan werd op zeer ongelukkige wijze verloren. Wat zal ik erverder over zeggen Dat heb ik de jongens eigenlijk zelf al verteld, n.l. tegen tegenstanders van gelijke grootte gaat het goed en is er geen vuiltje aan de lucht, maar wanneer die tegenstanders groter zijn, dan moet de bal veel eerder afge speeld worden. Eigenlijk moet dat altijd het geval zijn, doch we weten wel wanneer het een beetje makkelijk gaat, willen ze wel eens „een-paar-mannetjes-nemen" zoals dat heet. Maar, zijn het van die grote beren, dan niet proberen er doorheen te willen breken, want dan ga je het gras in en kan je boterbloemen plukken. Jullie wordt geleerd door de trainer: de bal het werk laten doen, vlug afspelen en vrij lopen. Wordt de bal te lang bij je gehouden en geef je hem te laat af, dan staan er meestal één of meerdere jongens buiten spel. Al met al een B6 waar goede spelers in zitten die gerust wel hun weg in Ajax zullen Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 11