NOVAK-auto radio's Hóóg geprezen - Laag geprijsd niet zo belangrijk meer. De buit was al binnen en in die 52 kwam geen verandering meer." En nog niet genoeg over de A2, volgt thans een verslag van de heer v. Ens over: Aalsmeer AlAjax A2. ,,In een zeer sportieve en prettige wedstrijd tegen de Al jun. van Aalsmeer, is het de A2 gelukt haar zegetocht voort te zet ten. Het is overigens jammer, dat er enkele spelers van dit elftal zijn die met elkaar op minder goede voet staan. De geest in een elftal kan daardoor natuurlijk grondig verknoeid worden. Jongens, denkt er aan dat je nog altijd voor je genoegen speelt en het een minder' mooie eigenschap is het genoegen van een ander te vergallen. Over de wedstrijd het volgende. Binnen een half uur hadden Bijl en Yanse de stand op 30 gebracht. Een keihard schot onder de lat was onze keeper Piet Paternotte te machtig (1—3). Verder liet Piet zich echter niet meer passe ren. Voor rust scoorde Peter Voogt nog een mooie goal. Vlak na de hervatting wilde hij hetzelfde doen, maar de A-keeper blok keerde hem! Henny Schipper voltrok het vonnis (15). Nadat een der A.-spelers zo vriendelijk was geweest met een onhoud baar schot zijn eigen keeper te passeren en Tom Bijl er toen nog maar 71 van maakte, konden we de terugreis naar Mokums dreven aanvaarden." Ook onze dank aan de heer v. Ens. Nu, Juniores A3. Van de zijde van de Jeugdcommissie wordt over dit elftal o.m. het volgende gezegd: ,,In het vorig clubblad werd reeds opgemerkt, dat de voorhoede wel doelpunten maakt, maar dat dit voor de verdediging niet voldoende schijnt te zijn om de wedstrijd te winnen, omdat deze verdediging steeds maar weer naar voren trekt, met als gevolg meer doelpunten tégen dan wij kunnen scoren. Deze heren zijn beslist hardleersEén van de eerste vereisten is discipline. Instructies door de trainer of door de leider (leiding) gegeven, dienen dus te worden opge volgd. Anders is het nutteloos, dat die leider (leiding) zich nog voor jullie beschikbaar stelt. De Jeugdcommissie stelt de elftallen samen en het gaat niet aan dat tijdens de wedstrijd deze of gene, zonder toestemming van de leider met een zijner teamgenoten van plaats verwisselt. De desbetreffenden worden in hun eigen belang aangeraden hiervan goede nota te nemen." Volkomen juist, lieden. Op deze wijze is een overwinning ook niet mogelijk. De üitslagen bevestigen dit: Meteoor 1Ajax 3 64; K.B.V. 1Ajax 3 43; Ajax 3de Volewijckers 2 23. Mannen, beterschap. Maak er nog een dragelijke tweede helft van. Juniores A4. De ploeg van hetgrove" werk. Na Ahrends A2 met een 15—0 nederlaag naar huis te hebben De nieuwste onzer modellen (mèt drukknopsysteem) NOVAK Record II, type 578 Excl. antenne en luidspreker f 17O,- Twee golf bereiken, dubbele toonregeling, feilloze ontstoring Vraag Uw dealer! ShowroomPr. Hendriklaan 23, Amsterdam-Z. Tel. Verkoop 730199, Techn. Dienst 730485 gestuurd, werd D.V.A.V. A2 met 72 geveld en verloor Amstel 3 met 60. Van de reeds eerder gespeelde ontmoeting tegen Zee- burgia A4 zond ons de heer Wolterink nog het volgende verslag „Doordat Bruinsma te laat verscheen, moest RenéGouw in het doel staan en ging Wouter Bruyne rechtshalf spelen. Met wind mee wilde het nog niet direct lukken, ondanks het goede spel van Jo de Vries, Rudi Prent, Freddy v. Egmond en Wouter Bruyne, resp. rechtsbinnen, rechtsbuiten en de beide halfspelers. Ruststand was dan ook slechts 12 (doelpunten van Rudi). Na de rust droegen de reeds genoemde vier spelers het elftal naar de grote 310 overwinning. Doelpunten na rust van Rudi Prent (2x), Jo de Vries (4x), Zeilstra (lx) en Wouter Bruyne (lx). Echter de drie tegengoals werden door grove fouten van de achterhoede gescoord en als de Zeeburglanen de rijkelijk rondgestrooide kansen hadden benut, dan had het een korfbal uitslag geworden." Juniores BI. Zeiden we van de A4: de ploeg van het „grove" werk; van de BI zouden we willen opmerken: de ploeg van het „benauwde" werk. Een elftal met een goede achterhoede, een aanval met be hoorlijk spel, maar (alweer) fysiek komen ze meestal te kort. Vandaar dat „benauwde". Overigens hebben we van dit elftal weer geen verslagen ontvangen. Kom, wie van jullie klimt er eens in de pen? We zien daar een gelijk spel tegen koploper D.W.S. (11). Dat zal toch best een verslag waard zijn geweest. Dan de overwin ningen op D.C.G. met 42 en op J.O.S. met 30. Wie o wie Juniores B2. Een der elftallen met kampioensaspiraties. De heer Martens zag, als leider van dit elftal, achtereenvolgens deze overwinningen binnenslepen: Ajax 2Watergraafsmeer 2 2—0; Blauw Wit 2—Ajax 2 1—4; Ajax 2—'T.O.G. 1 2—1. Juniores B3. We prijzen ons gelukkig een tweetal verslagen van dit elftal te hebben mogen ontvangen over de wedstrijden (uit en thuis) tegen Arsenal. De verslaggever is Tyn Midden dorp. Zult u misschien zeggen: Kunst, zo dicht bij de redactie. Wij geven u echter de verzekering, dat we er beslist niet om gevraagd hebben. Hij kwam, zoals hij zei: „Naar aanleiding van onze oproep „Zondag 15 November gingenwe naar het V.V.G.A.-terrein om tegen Arsenal te spelen. Na een tijdje bleek al dat het niet mee zou vallen en dat er hoogstens een gelijk spel in zou zitten. Vooral door het grote verschil in lengte, hadden wij maar bitter weinig in te brengen. (Onze correspondent speelde zelf niet mee, anders klopt dit niet erg. Red.) De enige die het in dit opzicht kon bolwerken, was linksbuiten Uittenbosch, die later naar de binnenplaats verhuisde. Rust toch nog gelijk, ondanks vele schoten op het doel van Schalm. In de tweede helft werd het al gauw 10 voor Arsenal door goed werk van hun rechtsbinnen. En daarna ging het regelmatig door tot 40. Uittenbosch deed nog een poging de eer te redden met een ver schot, Nonneman schoot vlak voor het einde tegen de paal, neen, doelpunten voor kwamen er niet." En over Ajax 3Arsenal 1 (de return dus) „Arsenal kwam nu op Voorland. Ze waren ongewijzigd. Wij niet. Andere keeper, andere backs, buitenspelers en rechtsbin nen. Direct werd het een fel Ajax-offensief, want we waren van plan revanche te nemen. Uit een corner ontstond voor het Ar- senal-doel een schermutseling, waaruit ondergetekende met een simpel schot via de paal de score kon openen. Ajax zette door. Uittenbosch gaf even later de bal zo mooi door het midden, dat het voor mij een koud kunstje was die pass in een doelpunt om te zetten. Het ging dus goed. Nog voor de rust maakte Arsenal een tegenpunt (21). In de tweede helft ging het bij ons veel minder. De bal kwam haast niet meer uit onze verdediging. Het werd 22 en vlak voor het einde jammer genoeg 32 voor Arsenal. Daar mochten we eigenlijk toch nog blij mee zijn, want verschillende malen moest op de doellijn redding worden ge bracht." Wij hebben onze verslaggever al goedkeurend op de schouder geklopt voor deze pennevruchten en gezegd, dat mensen als mijnheer Geudeker en mijnheer Bremer ook klein begonnen zijn Juniores B4. Ook een elftal dat door een gunstiger indeling het goed doet. Op Zondag 1 November werd W.M.S. 3 met 20 aan de zegekar gebonden. Daarna volgde een krappe 10 zege op S.D.W. 3. We zagen deze ontmoeting. De jongens van de 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 10