9 In de tweede helft ging het bij ons wel iets beter, maar de gasten bleven toch het beste van het spel behouden. Doelman Lieshout, die in deze wedstrijd beslist behoorlijke dingen deed, maakte echter een fout door een bal, in plaats van in zijn handen te nemen, uit zijn doel te willen wegtrappen, finaal miste en dus onze tegenstanders deed juichen. Toen het 10 minuten later 13 werd had, qua spelverhouding niemand wat te zeggen. Een omzetting van het elftal, waardoor Severijnse mid-voor werd en Middendorp center-half ging spelen, bracht verbetering. Wiebes slaagde er in de stand op 23 te brengen toen de Blauw-Wit- keeper zich op een zachte maar goed geplaatste bal verkeek. Vijf minuten voor tijd gaf de naar buiten gezwenkte Severijnse goed voor en de daar plotseling opduikende Pedro de Vries kop te onhoudbaar in. Zo werd toch nog een gelijkspel uit het vuur gesleept. Jun. A 4. Bij dit elftal is het zo, dat als ze een Zondag niet in de dubbele cijfers komen, je geneigd zou zijn een bedenkelijk gezicht te zetten. De kampioenskansen liggen hier wel in het verschiet, maar het lijkt ons toch, dat dit elftal beter in een zwaardere afdeling had kunnen spelen. Na een 10O-zege op T.O.G. A 3, werd de indrukwekkende zegetocht voortgezet door Amstel A 3 op eigen terrein met 150 van de baan te vegen. De heer v. Dijk zegt hierover nog: ,,Het is spijtig dat de tegen stand zo matig is. Toch zou ik jullie de raad willen geven, indi vidueel spel zoveel mogelijk achterwege te laten. Juist omdat alles zo gemakkelijk gaat, kun je het samenspel goed beoefenen, hetgeen je in zwaardere wedstrijden slechts tot nut kan zijn." Verder: Ajax A4A.S.V.K. A 2 210(Arme keepers!) Zeeburgia A 4Ajax A 4 310 Jun. B 1. Het elftal, althans volgens de cijfers, met de sterke verdediging en de physiek minder krachtige voorhoede. Het spijt ons, maar er zijn over de gespeelde wedstrijden geen verslagen ingezonden, zodat we moeten volstaan met alleen het vermelden der uitslagen. Zeeburgia B 1Ajax B 1 Ajax B 1—Z.F.C. B 1 A.F.C. B 1—Ajax B 1 0—0 40 (Keurig...) 0—1 De Spartaan B 2Ajax B 2 1—3 zee, Cor van Hamersveld en Co Meijer niet vaak drastisch had den opgeruimd, zou het er slecht hebben uitgezien. Piet de Waal, Tonny de Vries, Rob Rein, Martin Kers, waar óm, waaróm met jullie kleine benen zo'n groot veld met de bal afgelopen, terwijl op een paar meter afstand een medespeler staat te wachten? Waarom, Piet, na een lange ren, toch nog even een achterspeler proberen te passeren, terwijl twee voor- waartsen staan te wachten om de bal in het doel te plaatsen Begrijpen jullie, waarom Z.S.G.O. in de tweede helft tegen de sterke wind in toch sterker werd In plaats van deze wind te benutten gingen wij de bal bréngen en zonder bal, vooral als je langere benen hebt (en die hadden de grotere tegenstanders) ben je veel sneller dan mét de bal. LogischDoen jullie er je voordeel mee enBeterschap. D.W.S. B 2—Ajax B 2 0—2 Jun. B 2. Van de wedstrijd tegen Neerlandia op 27 Septem ber j.l. gespeeld zond ons de heer v. Ens het volgende verslag: ,,Onze B 2 jun. behaalden op het complex Riekerhaven een gelijk spel tegen Neerlandia B 1, 22. Een vrije schop op fraaie wijze door Piet de Waal over een muur van spelers on houdbaar ingeschoten bracht in de laatste minuten het niet geheel voor ons verdiende gelijkspel. De Neerlandia-jongens combineerden beter en waren meestal van een forsere lichaams bouw. Tegen dergelijke spelers is maar één speelwijze doeltref fend, n.l. snel afgeven van de bal en snel spel over de vleugels. Velen van onze boys willen dat nog maar steeds niet begrijpen. Wegens afwezigheid van spil Voigt moest Rob Rein diens taak overnemen en completeerde keeper Te Paske de voorhoede. Niemand zal het hem euvel duiden dat hij zich daar minder op zijn gemak voelde. Reserve Cruyff kon niet spelen wegens de minder prettige aanwezigheid van steenpuisten. Voor de rust scoorde Henny v. d. Meijden 01, doch de zeer fraai spelende rechtsbuiten der tegenpartij maakte er spoedig 11 van. De zelfde speler deed ons door een mooi schot met 21 achter staan, maar, zoals reeds omschreven, werd het door Piet de Waal toch nog 22." Tegen De Volewijckers werd een gelijkspel behaald (11). De heer Smit hierover: ,,Wat het Ajax-elftal betreft: de wed strijd der pingelaars. Hoewel we technisch een behoorlijk over wicht hadden, meende onze lichtgewicht-voorhoede, dat je eerst afstand van de bal kunt doen, als je er door je tegenstander vanaf gedrukt wordt. Vooral Robbie vond de bal zó prachtig, dat de Jeugd-commissie van plan is, hem eens alleen een wed strijd te laten spelen. Het gelijke spel gaf de verhouding uit eindelijk wel juist weer, doch gezien onze betere techniek had de wedstrijd zeker gewonnen kunnen worden. Jun. B 3. Tegen A.F.C. B 2 aan de Wandelweg werd een fik se 61-overwinning geboekt. Maarde week daarop moes ten onze boys de eer aan W.M.S. B 1 laten, toen die op Voorland 2 een 42-zege boekte. Ook tegen Rivalen B 1 kon, voorname lijk door het grote lichamelijke verschil, geen winst worden ge boekt (1—3). Jun. B 4. Na een 41-overwinning op D.W.V. B 3 aan de Leeuwarderweg, werd tegen De Volewijckers met 22 gelijk gespeeld. Ook hier weer het grote physieke verschil. (Wat zit Ajax toch in het algemeen met kleine spelers!) Maar de B4 speelde een moedige wedstrijd. Uittenbosch, het kanon, maakte een doelpunt en had in de gelijkmaker een groot aandeel. Hij en Frits Pil, ook nogal uit de kluiten gewassen, waren eigenlijk de enigen die het even wicht handhaafden. Blijven voetballen, dat is belangrijk, jon gens. Dan kun je ook de lichamelijk groteren beter aan. D.V.O.S 3—Ajax 4 1—4 Jun. B 5. Aan de James Rosskade, tegen D.W.S. 5, werd het 7—0 voor Ajax. Over Ajax 5D.W.V. 5 schrijft de heer Wolterink: „In het begin bleek al snel, dat D.W.V. geen tegenstander was, die met zich liet spotten. Want door té veel zelfstandig voetbal onzerzijds, konden de D.W.V.-ers steeds via het midden veld in de aanval gaan. Maar gelukkig voor ons was Bos, de spil, vandaag uitstekend op dreef. Met de rust was de stand nog dubbelblank. Aan beide zijden werden enkele mooie kansen door treuzelen of slecht schieten verknoeid. In de tweede helft werd er door Ajax iets beter gevoetbald en het was Ronnie v. Craai- kamp, die met een mooi schot in de bovenhoek, de uitstekende doelman van D.W.V. passeerde, 10. De eindstand, 20, werd bereikt na een schot van Johan Cruyff. Jongens, laten we onze „lucht" beter gebruiken, n.l. niet voor praten en „pingelen", maar voor snel, van man tot man voetbal." Zeeburgia 5Ajax 5 Ajax 5Blauw-Wit 4 Jammer, jongens. 1—2 1—3 Jun. B 6. Ook over de benjamins is ons de laatste weken niets gerapporteerd. Het ging goed: Ajax 6Zeeburgia 6 60 Ajax 6De Volewijckers 6 80 (toe maar!) Maar toenArsenal 6Ajax 6 21 En dat was een tegenvaller! Wij hopen binnenkort wat meer over onze jongste ploeg te kunnen vertellen. Tot zover, om het maar eens met een bekend radiospreker te zeggen, TOTde volgende keer. T. M. INDELING REGIONALE JUNIORES-COMPETITIE. Ajax B 2Z.S.G.O. B 1 10. Wederom een wedstrijd die een- vóudig gewonnen had kunnen worden, doch waarvan de beide punten nu onverdiend werden binnengehaald. Als Loek Kerve- Ajax Alcmaria Victrix D.O.S. Elinkwijk Haarlem H.F.C. R.K.A.F.C. T.Y.B.B. Velox Volendam De Volewijckers V.V.A.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 9