Jeugd Sportmagazijn Leo van de Kar allerlei Goede prestaties CEINTUURBAAN 149- 153- 155 Telefoon 73 55 71 8 Jun. A 1. In de bovenzaal van ons stadion, onder het genot van een kopje koffie, troffen we de heren H. Smit en J. Wolte- rink in een ,,nakout" over de wedstrijd tegen V.V.A. jun. A 1. „Inderdaad", aldus eerstgenoemde, „we kunnen over deze eerste „regionale" ontmoeting, wat onze ploeg betreft, niet on tevreden zijn, maar laat ik daarbij wel aantekenenover de eer ste 45 minuten". „Met 50 hebben we gewonnen", vult de heer Wolterink aan, „omdat onze spelers zowel technisch als tactisch superieur wa ren. V.V.A. heeft wel hard gewerkt, ging er daarbij stevig „tegenaan", maar Roozendaal en zijn jongens toonden daarbij beslist niet bang voor hun tegenstanders te zijn. Ik ben het ermee eens, dat de eerste helft het beste was. Piet Keizer opende na 20 minuten de score, na een combinatie met Cor te Slaa. Cor had ook in het tweede doelpunt een belang rijk aandeel. Het werd uiteindelijk gemaakt door Eg Koghee. Tommy Bijl kopte ons (2x) naar 40, beide keren met mede werking van Ger Worst." „Ja", vervolgt onze secretaris, „er zat goede opbouw in de ploeg, men speelde zeer geconcentreerd en productief. Maar nd de rust, 't jonge, wat zakte het peil toen bedenkelijk. V.V.A. kwam toen ook vaak tot in ons strafschopgebied, waar echter Slager, Konings, Veen en Post hun mannetje stonden. Een combinatie RoozendaalWorstRoozendaalte SlaaKoghee deed tenslotte het vijfde Ajax-doelpunt ontstaan." Om dan dit gesprek over AjaxV.V.A. te beëindigen zouden de beide heren nog het volgende willen opmerken: „Jongens, zoals dat in die tweede helft ging, moeten jullie toch niet meer doen. Dóór blijven gaan. Niet om de tegenpartij te blameren, maar alleen om jezelf. Er kofhen wedstrijden, die door de lang ste adem beslist worden en daarvoor moeten wij klaar zijn. Niets went zo vlug als „kalmpjes-aan-doen". Voor je het weet speel je altijd kalmpjes-aan en dan ben je onherroepelijk verloren. Knoop dat in je oren." De tweede wedstrijd was tegen R.K.A.F.C. te Alkmaar. Het werd een 8O-overwinning. Vandaag (we schrijven Zondag avond 24 October) zagen we ons eerste jeugd-team in actie op Voorland tegen Alcmaria Victrix. We vonden het echter maar zeer matig, heren. Laten we blij zijn met de 21-zege. Er zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft 3 lijnen zat, gezien het vertoonde spel, beslist niet meer in. Onwillekeu rig moesten we denken aan hetgeen we dezer dagen lazen over het Nederlandse (top-)voetbal: „Het mist stabiliteit. Door de bank genomen is het niet goed en niet slecht. Het faalt soms deerlijk, maar het beleeft ook de mooiste uitschieters. Staat kan men er weinig op maken." Voor zover men het niet geheel met deze uitspraak eens kan zijn, schuilt er toch in ieder geval een grote kern van waarheid in. Het zou ons evenwel te ver voeren hierop in dit Jeugd-Aller lei nader in te gaan. Jun. A 2. We geven het woord aan onze correspondent Jaap Metz: „De wedstrijd tussen de O.V.V.O. jun. A 1 en Ajax jun. A 2, welke met zoveel spanning tegemoet werd gezien, is dank zij betere techniek door onze jongens gewonnen. Door de bal snel af te spelen en dus een hoog tempo aan te leggen, werd reeds in de eerste twintig minuten O.V.V.O. volkomen overspeeld. Toch duurde het nog wel even vóór dat Ajax de score opende. Maar toen was het ook een heel mooi doelpunt van de voet van Frank Martens, na goed voorbereidend werk van half-speler A. D. Smit. Tè overmoedig spel in onze achterhoede, een mistrap en de stand was 11. Door dit succes gesteund probeerde O.V.V.O. „door te druk ken", maar Ajax herstelde zich en zo bleef de stand voor de rust ongewijzigd. In de tweede helft deed de grotere schotvaardigheid van onze aanval van zich spreken. Door T. Bijl, F. Martens, P. Voogd en weer T. Bijl werd het 51 voor Ajax, waarna de scheidsrechter „inrukken" blies. Een dik verdiende overwinning, waarvoor alle spelers prima hun best hebben gedaan. Een week na de beroemde HollandBelgië (91) hadden de spelers van de „A 2" waarlijk Nederlands Elftal-allures. Want in de wedstrijd tegen D.W.V. A 2-jun., scoorden Goudsmit (2 x), Marten (2 x), Yanse (2 x) en P. Voogd (2 x) ook maar eventjes 9 doelpunten, waar tegenover onze „goalie" er maar twee uit het net moest halen. Aan de overwinningen-reeks van de A 2 is dus nog geen einde gekomen." Inderdaad niet: Ajax A 2D.C.G. A 2 9—1 Neerlandia A 1Ajax A 2 13 Jun. A 3. Over de wedstrijd tegen Rivalen jun. A 1 op Voor land ontvingen wij het volgende verslag: „Voor de neutrale toeschouwer was dit beslist een aardige wedstrijd. Spectaculaire momenten voor beide doelen en veel doelpunten, n.l. 8. Steeds namen onze jongens de leiding, om uiteindelijk de eer toch aan de groen-witten te moeten laten. En verdiend. Na de gelijkmaker van Rivalen meenden Pedro de Vries en Bart Severijnse dat zij, resp. rechts-back en center-half, het maar eens moesten proberen om doelpunten te maken, alsof de voorhoede, met 3 goals al niet „ruim-voldoende" haalde. Het gevolg was nu, dat de snelle en goed-schietende voorhoede van Rivalen tweemaal vrij gemakkelijk doel kon treffen, terwijl men in onze nu uit zeven man bestaande aanvalslinie elkaar maar in de weg liep en uiteraard kansloos was. Wij willen er nu maar verder het zwijgen toe doen en hopen dat de betrokken knapen hun speelwijze, die ook voor hun mede spelers allerminst prettig is, zo vlug mogelijk zullen herzien. In de ontmoeting tegen Vespucci jun. A 1 uit, had Tom Vree het ongeluk zijn sleutelbeen te breken. Toen wij hem vandaag op Voorland ontmoetten, vertelde hij dat hij gelukkig alweer een heel eind op weg is naar herstel. Tom, we hopen je weer spoedig binnen de krijtlijnen te zien. De wedstrijd werd door Ajax met 42 gewonnen. Heden de A 3 tegen Blauw-Wit jun. A 3 aan het werk gezien. De Stadionbewoners waren physiek beslist sterker en vooral onze voorhoede kwam er daardoor bijna niet aan te pas. Dat de Ajax-verdediging het in de eerste helft met de sterke wind bovendien tegen, bijzonder zwaar had, laat zich begrijpen. Blauw-Wit schoot echter erbarmelijk slecht. Er was een straf schop wegens „hands" voor nodig om de leiding te nemen, doch toen hun keeper even later over een zacht rollertje heen dook was de stand weer gelijk, hetgeen tot de rust zo bleef. Permanente camping show Wist U dat «rij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8